Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Winyl the best
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2016, 12:19

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#601

Post autor: Winyl the best »

Witam. Jestem zdecydowany na zakup Harmana Kardona pm 655Vxi. Jest tylko jeden egzemplarz w Polsce jednak przed zakupem chciałbym się spytać czy wzmacniacz z tej oferty to nie bubel. https://www.olx.pl/oferta/harman-kardon ... iqohD.html
Co o nim sądzicie?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#602

Post autor: kielek »

Sam wzmacniacz uchodził za bardzo udany,ale w tym wypadku nie licz,że ktoś oceni Ci stan wzmacniacza na podstawie kilku zamazanych fotek i na odległość,tym bardziej że ów sprzęt swoje lata już ma.
Winyl the best
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2016, 12:19

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#603

Post autor: Winyl the best »

Oczywiście rozumiem, jednak chcę wiedzieć co na przykład zrobilibyście na moim miejscu. Jest to model z dopiskiem Vxi, czyli o większej mocy (90W) niż zwykły pm655(60W). Sprzedawca ma inne ogłoszenia ze wzmacniaczami i nie sądzę, że mógłby się pomylić w opisie (napisał, że wzmak ma 60W). Podejrzana jest również cena. Zwykłe modele pm655 kosztują w granicach 350-500zł a Vxi są tylko na ebayu za eurosy. Moje pytanie brzmi: Czy na moim miejscu kupilibyście wzmacniacz z tego ogłoszenia?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#604

Post autor: kielek »

Zasadniczo olx jest portalem skierowanym na handel z odbiorem osobistym i biorąc go wysyłkowo praktycznie nie masz żadnych zabezpieczeń. Pewnikiem jest że sprzedawca to handlarz sprzętem audio(patrząc na ofertę pozostałą i miejsce zamieszkania,które mówi samo przez się skąd towar bierze). Wiadomo,że sprzęt jest na sprzedaż,która ma przynieść zysk a stan raczej gabinetowy nie jest. Twoja kasa i Ty decydujesz,ale ogólnie staram się brać sprzęty,które mogę osobiście sprawdzić ,bo na odległość to zazwyczaj jest cud malina,tylko jak przyjdzie to okazuje się że jest zgoła odmiennie.
Winyl the best
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2016, 12:19

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#605

Post autor: Winyl the best »

Ok. Dzięki za odpowiedź.
Carmazine
Posty: 44
Rejestracja: 04 sie 2016, 17:07

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#606

Post autor: Carmazine »

Ktoś słuchał może Sony TA-F444ES i może się wypowiedzieć?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#607

Post autor: Wojtek »

Chyba kiedyś omawialiśmy już ten wzmacniacz. Skorzystaj z forumowej wyszukiwarki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#608

Post autor: dev »

Chyba tak do końca nie omawialiśmy.
Jestem posiadaczem tego modelu i na pewno przewijał się gdzieś na forum w moich wątkach o kłopotach wkładkowo-wzmacniaczowych, ale o samym 444ES jako takim się raczej nie wypowiadałem.

A myślę, że warto, ale najlepiej by było, gdyby zrobił to ktoś mający większe możliwości porównania z innymi wzmakami, a także kolumnami.

Z braku laku wypowiem się na razie ja :)

Według mnie model ten wypada przede wszystkim dość neutralnie jeśli chodzi o brzmienie. Używam go z kolumnami Canton C880 oraz ze słuchawkami: SuperLux 681EVO MKII, Creative Aurvana Live2! oraz Koss Porta Pro.

Najmniej mi się niestety podoba brzmienie z Cantonami - nie chcę tu źle się wyrazić - nie jest złe, po prostu mnie nie odpowiada. Brak mi przestrzeni, brakuje też ciepłej strony, wydaje mi się, jakby to grało głównie średnicą. Być może to wina wady kolumn lub ich ustawienia w pokoju (małe możliwości konfiguracji)

Pisząc o neutralności mam na myśli, że Sony nie dodaje do brzmienia nic od siebie, jego rodzaj zależy od kolumn lub słuchawek - i tak jak Cantony to nic szczególnego, to na CAL2! brzmi to idealnie jak lubię. Jest fajnie podkreślony ale i dobrze kontrolowany dół i dość żywa ale nie kłująca góra. Tzw. sygnatura "V" bo tak też te słuchawki grają. Na Superluxach z kolei jest bardzo dużo basu, grają z nim bardzo ciemno, wręcz kluchowato. Czasem to lubię, czasem nie :)

Na pewno jest jedna fajna wspólna cecha - na wszystkim 444ES zagra szczegółowo i z ładną, ale nie męczącą, separacją oraz całkiem dynamicznie.
Tu mam porównanie z amplitunerami, które miałem wcześniej - KD Yamahy, podobno całkiem niezły model i H/K 3250. Szczególnie na KD Yamahy dźwięki były dużo bardziej zlane w jedną ścianę. H/K był ok, a raczej byłby, gdyby nie to, że sprzedawca opchnął mi ledwo zipiącego złoma. Ale dało się zauważyć, że grał z większym podkreśleniem dolnego pasma, poza tym dość podobnie do Sony, ale z racji stanu ciężko dokładnie porównać.

Co jeszcze - 444 nie daje żadnego buczenia czy innego hałasu na którymkolwiek z wejść, a jedynie czasem bardzo lekki szum gdy odkręci się głośność powyżej 2/3 bez włączania muzyki. Z poprzednimi wzmakami było gorzej w tym temacie.

Jakość wykonania według mnie doskonała - zero plastiku, tylko aluminum, łącznie z pokrętłami na panelu.
Bardzo dobry wbudowany preamp phono - wcześniej używałem do Yamahy zewnętrznego preampa Behringera - w porównaniu z Sony dźwięk płaski, lekko kartonowy, choć wtedy jakoś nie narzekałem za bardzo.

To chyba wszystko, co mi przychodzi do głowy. Może ktoś dorzuci do tych moich subiektywnych wypocin parę słów fachowego komentarza.

Aha - ceny są różne od 350 do 650, ale odradzam kupowanie od allegrowych "hurtowników".
Może i mają tanio, ale później same tylko z tego kłopoty, wiem coś o tym (kupiłem tego h/k i jedno sansui od takich - tragedia, przekłamania w opisie, zdjęcia od innego egzemplarza, brud, smród i wyschnięte kondensatory)

Generalnie jedyny problem jaki mam, to słabo chyba dobrane w tym momencie kolumny, ale to nie wina wzmacniacza, bo na pasujących mi słuchawkach gra fantastycznie.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#609

Post autor: amrowek »

carmazine
Scott vel Luxman
ewentualnie Saba
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Carmazine
Posty: 44
Rejestracja: 04 sie 2016, 17:07

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#610

Post autor: Carmazine »

Ciężko o coś takiego w tej cenie nawet...

L z serii 4XX dyktują ceny powyżej 600zł... Ja max mogę przeznaczyć 470zł z przesyłką i nie mam aktualnie z czego dokładać... chyba że bym swojego onkyo sprzedał.


A i dzięki za opinię na temat sony dla kolegi wyżej.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#611

Post autor: amrowek »

a ciepłó też gra sansui ale hm w cnie max 470 nie iem czy jest coś sensownego?

a i jeszcze coś takiego jak nikko
http://sprzedajemy.pl/nikko-5055-orgina ... i-nr543837

ale co to jest?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#612

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dziab
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2016, 11:42
Gramofon: Dual CS-450

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#613

Post autor: dziab »

Warto w tej cenie?
http://allegro.pl/marantz-pm-52-mk2-wzm ... 86741.html
Mógłbym podjechać obadać, bo Lwówek Śląski mam "na trasie" i będę tam za jakieś 10 dni.
W tytule ma pm52, na zdjęciu pm54. Dodatkowo napisał amplituner, a jak byk na sprzęcie jest napisane amplifier. Nie wiem czy to ma martwić. W sumie odbiór osobisty by to wyjaśnił (chociaż trudno byłoby mi ocenić stan samodzielnie). Jest sens prosić o fotki środka?
ODPOWIEDZ