Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#16

Post autor: JacK »

Jak zwykle nasz admin jest bardzo czuły i na żadne myślowe skróty nie pozwoli. Więc napisze tak. Jeżeli sprawdzany wzmacniacz grzeje się tak bardzo że parzy w ręce to takiego nie brać. Może być wiele usterek z takim stanem rzeczy i mogą to być też poważne naprawy. Czasami jednak stary wzmacniacz grzeje się ponad normę z jakiegoś prozaicznego powodu, czasami kurz dosłownie zakleja wentylacje, oblepia radiatory. Są też wzmaki które grzeją się i bez wysterowania, te z reguły pracują w wyższej temperaturze i dla nich jest to normą.
Z wyżej wymienionymi jednak nie ma takiego problemu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#17

Post autor: Wojtek »

No i teraz jest dopiero "jasno i porządnie" :)

PS:
Gratuluję 999 postu JacK ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#18

Post autor: JacK »

Faktycznie już trochę napisałem na tym forum. Mam tylko nadzieje że nie zamierzasz wprowadzić wzorem innych for jakiś chorych stopni za ilość postów. Jak np. na forum hi-fi.com.pl mamy całą masę osobników z ozdobnikami przy nicku typu: master, guru, high-fidelity czy hi-end.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#19

Post autor: hansu »

Jasne, wezmę ze sobą coś do posłuchania. Bardziej chodziło mi o takie techniczne rzeczy na ktòre warto zwròcić uwagę, w stylu na przykład czy kanały grają tak samo głośno albo czy sygnał podawany na jedno wejście nie jest cichutko słyszalny na innym.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#20

Post autor: JacK »

hansu pisze:... Bardziej chodziło mi o takie techniczne rzeczy na ktòre warto zwròcić uwagę, w stylu na przykład czy kanały grają tak samo głośno

No właśnie o tych "technicznych" napisałem Ci w poście na poprzedniej stronie :)
hansu pisze:...albo czy sygnał podawany na jedno wejście nie jest cichutko słyszalny na innym.
Tego nie rozumiem. Jeżeli nawet taki sygnał jest słyszalny co to ma oznaczać ? Wade dyskwalifikującą wzmacniacz ? Czy co ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#21

Post autor: hansu »

JacK pisze: Jeżeli nawet taki sygnał jest słyszalny co to ma oznaczać ? Wade dyskwalifikującą wzmacniacz ? Czy co ?
Nie znam się zbyt dobrze, ale na "chłopski rozum" wydaje mi się, że nie powinno tak być. Więc jeśli jest, to znaczy, że coś w środku z tym zwierzaczkiem nie tak. Może nie dyskwalifikuje to z miejsca, ale nakazuje mieć się na baczności.

I jeszcze w międzyczasie taki klocek się na alledrogo pojawił, też wydaje się niezły. Jak się ma do tych dwóch poprzednich?

Denon PMA-777
http://allegro.pl/hi-end-wzm-denon-pma- ... 82884.html
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#22

Post autor: JacK »

Tyle że ten denon jak widzę jest w Kutnie czyli o odsłuchu raczej nie ma mowy (chyba że się mylę i jesteś bardzo mobilny). Zawsze lepiej kupować "uchem" niż zaufać sprzedawcy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#23

Post autor: Wojtek »

hansu:
To zjawisko o którym mówisz, że sygnał podawany na jedno wejście jest cicho słyszalne na drugim, czyli formalnie mówiąc cross-over źródeł to akurat nie jest takie rzadko spotykane zjawisko, nawet przy topowych konstrukcjach. Oczywiście można to poprawić/polepszyć/usunąć, ale czasami tak po prostu fabryka to zrobiła :)

Denon PMA-777 też był topowym modelem tej firmy z połowy 80's. Mniej więcej ten sam pułap klasowy co Pionek A-77X.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#24

Post autor: hansu »

Ok, pierwsze koty za płoty, mam już wzmacniacz (no prawie, odbieram jutro ;)). Pojechałem dziś obejrzeć tego pionka a77x i zrobił na mnie na tyle duże wrażenie, że postanowiłem odpuścić Onkyo (częściowo też ze względów finansowych). Klocek jest w świetnym stanie, praktycznie żadnych śladów zużycia, wszystko oryginalne, gra świetnie i nawet sprzedawca zgodził się podrzucić mi go do domu, jako że chwilowo jestem niezmotoryzowany.

W ogóle smieszna historia wyszła z tym oglądaniem. Wchodzę sobie do zwyczajnego mieszkania w bloku, a tam kolumna na kolumnie w każdym możliwym miejscu poprzekłądane rozmaitymi wzmakami, końcówkami mocy itp. Okazało się, że trafiłem na pasjonata-hobbystę, który zajmuje się wytwarzaniem w domowym zaciszu kolumn, końcówek mocy itp. :) Ten pionek to jego "aktualny" wzmacniacz, więc miałem okazję posłuchać go podłączonego do czterech kolumn, "w naturalnym środowisku". Zdaję sobie sprawę, że w tym temacie jestem zupełnym leszczykiem, ale z całą pewnością tak brzmiącej muzyki nie słyszałem jeszcze nigdy w życiu. Szczęka po prostu roztrzaskała mi się o podłogę. Coś niesamowitego. Człowiek ten, z racji przeprowadzki, pozbywa się obecnie również tych kolumn i zaproponował mi kupno. Dlatego znowu zmuszony jestem zwrócić się z prośbą o radę. Wiem, że nie ten dział, więc tylko link: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=49&t=1398
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#25

Post autor: eenneell »

hansu!
ja mam 25 lat kolumny od znajomego "pasjonata- producenta- kolegi" i jestem b. zadowolony! do tej pory graja niezmiennie w swojej (dobrej) jalości
W Kra było (jest?) kilku takich "maniaków"/ producentów, (jeden wymienia kolumny na nowe co kilka lat za "drobmą dopłatą"
Tu niestety nikt z Forumowiczów" nie doradzi obiektywnie!
znajac ceny z A...o to Sobie wykalkulujesz ryzyko/cena!
Nie odradzam, ale też nie "polecam gorąco"- tu (niestety) musisz polegać na zdroworozsądkowym podejściu do dżwięku/wykonania/ ceny/etc
mozesz trafić w "punkt', albo "sie przejechac" ;)
Nie kupujesz "kota w worku" tylko realny dzwiek przy swoim wzmacniaczu`+gramofonie!
pzdr i powodzenia
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 20:18 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanoer
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2012, 13:03

Wzmaczniacz do 500 zł

#26

Post autor: Kanoer »

Witam, aktualnie posiadam kolumny x2 i zepsuty wzmacniacz x1:) Niestety po roku zabawy z ustrojstwem dałem sobie spokój(2 kanały niby działają, jak naprawię 3 też jest ok, biore sie za czwarty i po 5 minutach grania powstają jakieś dzikie przepięcia, dymi się jak z ogniska...eh), a teraz szukam dobrego wzmacniacza z: możliwością rozszerzenie zestawu moich głośników na dodatkowe satelity(x2) oraz subwoofer. Jako że moje kolumienki(samoróbki) są 3-drożne na razie wystarczą, ale pod warunkiem iż w takim wzmacniaczu będzie możliwość ustawienia dźwięku stereo i 4.1(tak aby cała moc szła na odpowiendio 2 kolumny lub na wszystkie głośniki) Ponadto zależy mi aby była możliwość wyboru 4-8 ohmów:) Z góry przepraszam za język i składnię ale właśnie kładę się spać po nocce i piszę w taki a nie inny sposób... Cena jak w tytule:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#27

Post autor: Wojtek »

Jaki model zepsutego wzmacniacza?

Chcesz mieć kino domowe czy 2x stereo?
Po co subwoofer i czy chodzi o sub aktywny czy pasywny? Te samoróbki to podstawkowce?
Kanoer pisze:Ponadto zależy mi aby była możliwość wyboru 4-8 ohmów:)
Zazwyczaj nie ma "przełącznika impedancji" w wzmacniaczach.
Dodatkowo, raczej ciężko będzie Tobie znaleźć urządzenie, które napędzi więcej niż jedną parę kolumn w impedancji 4 ohm.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Kanoer
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2012, 13:03

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#28

Post autor: Kanoer »

Oj zle sie wypowiedziałem nie chodzi mi o mozliwość zmiany impedancji tylko o to zeby wzmacniacz był "2zakresowy)... ja chyba umre z niewyspania kiedys. Chce w przyszlosci miec kino domowe ale do czasu zakupu suba i satelit chce miec dzwiek stereo. A kolumny wolnostojace:) Wzmacniacz to Unitra-fonica, jak wstane napisze jaki model:) branoc
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#29

Post autor: Wojtek »

Z kinem domowym to ja niestety nie pomogę, może ktoś inny się podejmie :) A Unitra mnie nie dziwi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
poochatch
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2012, 14:58

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#30

Post autor: poochatch »

Witam wszystkich serdecznie, na początku wyrazy szacunku dla wiedzy i wyjątkowego porządku na forum!
Właśnie planuję zakup jakiegoś używanego zestawu grającego w konfiguracji: wzmacniacz (ew. amplituner) + gramofon + CD player + komputer + (w przyszłości) magnetofon. Na forum przeczytałem, że warto zacząć od wzmacniacza, niestety nie siedzę w temacie, stąd prośba o radę. Wzmacniacz nie musi być specjalnie mocny, nie mieszkam sam i nie chcę sąsiadom psuć humoru. Słucham muzyki z lat 70 i starszej - klasyka rocka, jazz, funk oraz trochę muzyki dawnej. Zależy mi na selektywnym i przestrzennym brzmieniu. Sprzęt będzie stać w pokoju 24m2 o wysokim suficie. No i, last but not least, podobają mi się designy z lat 70tych, szczególnie te z podświetlanymi wskaźnikami (wiem, że to głupie, ale jednak jest w nich coś takiego, że aż chce się je mieć... Usprawiedliwia mnie trochę pogląd, że była to także "złota era hi-fi"... so I`ve heard... ;))

Nie wiem czy już na etapie zakupu wzmacniacza należy wziąć pod uwagę wszystkie te informacje, lecz na wszelki wypadek podam je, te kilka kb chyba forum nie zaszkodzi...

Pomożecie?
ODPOWIEDZ