Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#1

Post autor: AndrewMD »

Cześć, do tej pory na moim gramofonie nordmende słuchałem winyli na podłączonym Merkurym dsh 303a i tonsilach. Nawet pisałem o tym w jakimś poście kiedyś. Niedawno dostałem od znajomego, który wymieniał swój zestaw audio taki zestaw od technicsa:
sa-ax530
sl-ps670d
sh-ge90
rs-tr373
i dwie kolumny stx-220

Jest to różnica w porównaniu z tym co miałem do tej pory i dlatego mam do Was prośbę. Umówiliśmy się, że popatrzę na necie i dam mu jakiś forsę za ten zestaw żeby miał coś na start do nowego sprzętu. Ustaliliśmy że jakąś najniższą cenę tego co jest warte to mu dam. Tyle, że kiedy patrzę na koszty poszczególnych części to są różnice w cenie jednego segmentu nawet. Nie krytykujcie od razu mojego pytania, bo nie chcę tego sprzętu sprzedać a kupić Podpowiedzcie ile powinienem mu dać za taki sprzęt, że on na tym nie stracił mocno i ja, tzn. tak żeby było sprawiedliwie.

I drugie moje pytanie to od czego zacząć wymieniać kable? od głośników nowe dać czy od cinchy? Ewentualnie jakieś modele podpowiedzcie adekwatne do zestawu (żeby koszt kabli był proporcjonalny do zestawu).

Pozdrawiam i życzę miłej soboty :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#2

Post autor: Wojtek »

Trochę nie rozumiem sytuacji. To Ty musisz ustalić ile dać sprzedającemu za sprzęt?
Czyli on nie wie co to jest warte ani nie ma w głowie żadnej kwoty, którą chciałby za to dostać?

Tu chyba nie możemy mówić o "stratności", bo to się odwołuje raczej do kwot po jakich kiedyś kupił ten sprzęt.
Kompletnie nie wiem jak rozumieć Twoją potencjalną "stratność" w tym wypadku.

Najniższa cena jaką to jest warte to 0 złotych. Wszystko co jest powyżej tej kwoty to czysta uznaniówka.
AndrewMD pisze: Tyle, że kiedy patrzę na koszty poszczególnych części to są różnice w cenie jednego segmentu nawet.
Dziwisz się? A jak jest przy używanych samochodach? Inaczej? Zawsze będzie rozstrzał cenowy, z wielu względów.

Jak chcesz być "fair" to uśrednij wszystkie ceny jakie znajdziesz per sprzęt. I tyle mu daj :)

Dygresja:
Wielu Polaków chyba ma problem koncepcyjny z definicją "straty" i "zysku", bo tego typu dywagacje często się powtarzają, na forum i nie tylko.
Moim osobistym hitem są próby przeliczania różnicy w brzmieniu sprzętu audio na złotówki.
"Czy opłaca się dopłacić do lepszego modelu? Czy usłyszę różnicę?" Eh.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Re: Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#3

Post autor: AndrewMD »

Może spróbuję "czytelniej", znajomy nie chce ode mnie za to nic, wymyślił więc sobie że kupi coś konkretnego nowego i już. Ja nie lubię być komuś dłużny więc pytanie moje brzmi ile za to dać żeby było ok?

Też wrzucę małą dygresję. Kolekcjonuję zegarki i wiem np. że często nie można wycenić konkretnego modelu, bo czasomierz jest wart tyle ile chce się za niego zapłacić, ale średnio można ustalić po ile chodzą. Ale zawsze taką minimalną można znaleźć.

Jak chcesz pisać w tym stylu co wcześniej weź mi zamknij temat, nie napinaj się i po problemie będzie :)

Pozdro :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#4

Post autor: Wojtek »

AndrewMD pisze: Kolekcjonuję zegarki i wiem np. że często nie można wycenić konkretnego modelu, bo czasomierz jest wart tyle ile chce się za niego zapłacić, ale średnio można ustalić po ile chodzą. Ale zawsze taką minimalną można znaleźć.
To dlaczego nie zrobisz tego samego tutaj?
Swoją drogą, też zbieram :)
AndrewMD pisze: Jak chcesz pisać w tym stylu co wcześniej weź mi zamknij temat, nie napinaj się i po problemie będzie :)
No właśnie staram się znaleźć sedno problemu.

Oczekujesz że ludzie za Ciebie sprawdzą po ile teraz średnio chodzą te sprzęty? :)

Może inaczej: powiedz nam ile Tobie wyszło ze średniej, w sumie, a my postaramy się ocenić czy to uczciwa cena :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15137
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#5

Post autor: darkman »

- Andrew@ średnia "po necie" to dobra wycena szacunkowo progowa - dobry kierunek, a potem możemy skonsultować i jedynie sam możesz ocenić stan zachowania tego sprzętu.
- zacząłbym od czincz/RCA (rozumiem, że wszędzie masz DIN?) kable głośnikowe - to też ale doprecyzuj co masz? Kable na terminalach(jakich), zaciski, kable na stałe - bo nie bardzo zrozumiałem pytanie.
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Re: Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#6

Post autor: AndrewMD »

Ok, oczywiście że patrzyłem :) Co do zegarków to pewnie nawet się spotkaliśmy na innym forum :)

sa-ax530 - 300 pln
sl-ps670d - 250 pln
sh-ge90 - 450 pln
rs-tr373 - 60 pln
i dwie kolumny stx-220 - 200 pln

wszystko wychodzi jakieś 1260.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#7

Post autor: Wojtek »

AndrewMD pisze: Co do zegarków to pewnie nawet się spotkaliśmy na innym forum :)
Akurat nie.
AndrewMD pisze: wszystko wychodzi jakieś 1260.
Brzmi sensownie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Re: Nowy zestaw do gramofonu od technicsa

#8

Post autor: AndrewMD »

I sprawa załatwiona, Dzięki za pomoc, Można zamknąć temat.
ODPOWIEDZ