ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#16

Post autor: darkman »

Dam. Jestem ciekaw również. Na razie policzyliśmy, że ciągnięcie go ze Stanów nie ma większego sensu w sumie.
Natomiast hitem jest to, że wreszcie ktoś jest po odsłuchu tegoż SM. MMarek słuchał u znajomych w towarzystwie PJ DS`a i ów okazał się mniej atrakcyjny odsłuchowo dla jego uszu i to znacznie. Aż telefonicznie poprosiłem Marka o powtórzenie tej informacji. No zobaczymy, być może uda się doprowadzić plany testowe do jakiegoś końca. Dość jestem sceptycznie nastawiony, ale to chyba dobrze :doh:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10463
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#17

Post autor: Myszor »

Japończyk nie może kłamać bo kocha winyl.
Założę się że tego schiita można zmodować zasilaczem i bedzie jeszcze lepszy.
Straszniem ciekaw.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#18

Post autor: MMarek »

Że się wtrącę (choć wiem, że od "że" się nie zaczyna..... :D :D )

Potwierdzam to co darkman@ napisał, słuchałem Schiita w porównaniu z DS i Schiit zawita w moim systemie. Trafi także do Darka na odsłuch. Niech się no tylko pojawi na stanie, bo to czekanie....

To tyle, bo temat nie ten, a Wojtek@ czujny jest i aż strach się bać co będzie jak poczyta.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#19

Post autor: MMarek »

Schiit nadal Out Of Stock. Kurde ileż można czekać.......

Sory za OT - ale musiałem się wyżalić... bom :oops:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#20

Post autor: darkman »

Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#21

Post autor: MMarek »

toni.
Posty: 50
Rejestracja: 01 sty 2017, 18:09
Gramofon: Dual cs505-3
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#22

Post autor: toni. »

Czesc.
Mam ochote podlaczyc zasilacz Tomanka do ArtDj , lecz musze go najpierw kupic i tu pytanie:
Czy wtyk na przewodzie zasilacza pasuje bez zadnych kombinacji do gniazda Art'a?
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#23

Post autor: Dante »

toni. pisze: Czy wtyk na przewodzie zasilacza pasuje bez zadnych kombinacji do gniazda Art'a?
U mnie pasował, nic nie musiałem przerabiać.
toni.
Posty: 50
Rejestracja: 01 sty 2017, 18:09
Gramofon: Dual cs505-3
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#24

Post autor: toni. »

Dzięki za odpowiedz i szybką reakcję.
Antek.
szwejkow
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2017, 09:26
Gramofon: ITT 5010 dual

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#25

Post autor: szwejkow »

Chciałbym zapytać Kolegów o opinie na temat moich odczuć (subiektywnych z zasady bo moich) na temat poruszanego tutaj preampa oraz poszerzonego w nim zakresu basów. Otóż zestaw jaki mam takim mam, Pianocraft N560 z głośniczkami B&W. Dotychczas grałem muzykę głównie z CD. Moje wrażenie było takie, że bez subwoofera to basów na tym sprzęcie nie usłyszę....

Do czasu! Od momentu podłączenia mojego zacnego gramofonu oraz przedwzmacniacza ART DJ PRE II zacząłem odczuwać miłe dudnienie....

Pytanie brzmi czy są naukowe dowody :), na to że analogowa płyta oraz przedwzmacniacz wyzwoliły ukryte moce w sprzęcie, czy też ...nie.
toni.
Posty: 50
Rejestracja: 01 sty 2017, 18:09
Gramofon: Dual cs505-3
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#26

Post autor: toni. »

Czesc.
Kupiłem i podłaczyłem owego Tomanka do Art'a.
Tak , poprawa jest, ale nie powiem ,ze przerzuciło mnie w inny swiat doznań.
Często sie mowi,że w brzmieniu systemu kable wnoszą nieznaczna zmianę , odtw.cd wyraźniejszą, wzmacniacze dużą, a kolumny najwiekszą.
Wychodząc z takiego założenia, wymiana stockowego zasilacza na tomankowy plasuje sie tak .....miedzy kablami a cd. ;)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#27

Post autor: klin »

toni. pisze: Tak , poprawa jest, ale nie powiem ,ze przerzuciło mnie w inny swiat doznań.
Hmmm tak to jest z tymi doznaniami. Czasem chodzi o małe ale istotne szczegóły, których się nie wychwytuje od razu. Posłuchaj przez tydzień a potem wróć do standardowego zasilania i daj znać czy nadal tak uważasz :)
EDIT: Aaa...no i te małe różnice na takim zasilaniu, przy zmianie na lepszy wzmak czy kolumny są jeszcze bardziej potęgowane...to nie ma końca :doh:
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#28

Post autor: Dante »

Wojtek pisze: OK, to powstaje pytanie czy taka kombinacja przebija brzmieniowo np. popularne Kambodże?
Ogrzewam kotleta, bo tutaj padło pytanie.
Miałem okazję przetestować u siebie CA 651p i porównać go z ART DJ Pre. Posiadacze ART’a nie mają się czego wstydzić, może poza wyglądem :) .
Po kolei:
Pre – CA 651p zasilacz z zestawu. ART. DJ Pre + zasilacz Tomanek
Wkładki – Audio Technica AT – F2, AT – F7, AT 20, Shure V15 III, Philips GP 412.
Wzmacniacze – Kenwood KA 7010, Denon 725r.
Do MC na ART użyłem SUT Audio Technica.
Żaden szał, jeśli chodzi o sprzęt, wkładki też w zasięgu, co chyba pasuje, bo i przedwzmacniacze nie jakieś topowe.
CA+Denon+AT – totalna porażka. Zarówno MC jak i MM. Jasny wzmacniacz, jaśniejszy przedwzmacniacz i wkładki z wyraźną górą. Efekt jakbym słuchał kuchennego radia.
CA+Denon+Shure – tylko porażka.
CA+Denon+Philips – Ujdzie, ale jakoś cały czas wrażenie, że to nie pasuje do siebie.
CA+Kenwood+Shure – Dobrze, to co przegapił śpiochowaty Kenwood, CA dobrze przywołało.
CA+Ken+Philips – Bardzo dobrze.
CA+Ken+AT F-2/7 – Bingo! Choć oczywiście ciężko o obiektywizm, bo to jednak MC i brzmią inaczej niezależnie do czego bym nie podłączył.
CA+Ken+AT20 – Bardzo fajnie, ale mam wrażenie, że to może grać jeszcze lepiej. Albo tylko to sobie wmawiam.
Tutaj uwaga o wygrzewaniu CA. Gdybym o tym nie wiedział i za wyściskane miedziaki kupił to pre, to po pierwszych dźwiękach, które oferuje wyrzuciłbym go przez okno. Najpierw charczenie, potem nawet strzał w głośnik, brak basu, szeleszczenie… Z każdą kolejną płytą coraz lepiej, ale sam proces męczący i głupi.
Po przebrnięciu przez katalog dźwięków niechcianych stwierdzam, że jeśli się wstrzelimy w resztę systemu, uda nam się dobrać wkładkę prawidłowo to ART odpada. CA gra bardziej poukładanym dźwiękiem, składnie i czysto. W przypadku muzyki rockowej i metalu dobrze i bez przekonania, przy muzyce akustycznej i elektronicznej - wyśmienicie.
Z ARTem jest prościej, bo do czego bym nie podłączył i w jakiej konfiguracji by nie szedł gra akceptowalnie, dobrze, albo bardzo dobrze. Z Denonem współpracował, z Kenwoodem się nie pokłócił. Czasem odczytał wszystko, ale nie bardzo wiedział, jak to przekazać. Trochę jak dzieciak na szkolnym teatrzyku – zna tekst na pamięć, lecz stres sprawia, że kolejność fraz jest „prawie” dobra. Choć wstydu nie było. Gain przydawał się przy MC. Rock i metal – z energią i życiem, czasem tylko muzycy stali sobie na głowach. Akustycznie i elektronika – bardzo dobrze, więcej basu, czasem nie wiadomo było po co i co z nim począć, jednak schodził niżej niż CA. W tej kategorii 651p spisał się lepiej.
Lubię analogie motoryzacyjne, tutaj też się przydadzą. CA to usportowiony hatchback, który potrafi zawstydzić niejedno bardziej dojrzałe auto. Ma pazurki, tylko nie da się nim przejechać przez próg zwalniający i trzeba szukać parkingu bez krawężnika.
ART… Przypomina mi się jak Jeremy Clarkson określił Golfa. Parafrazując – ART DJ Pre jest jak kreda. Nie napiszesz nią listu do ukochanej, ale dasz radę pisać po wszystkim.
Ja nie zauważyłem kolosalnej przewagi CA 651p nad ART’em. Lekką owszem.
Gdybym kupował CA z uwagą spoglądałbym na kalendarz, czy jeszcze nie minęło te 14 dni na odesłanie. Jak się zgra – radość i strzelające korki od szampana.
ART’a podłączyłbym i słuchał wiedząc, że są lepsze, ale tutaj też jest fajnie.
tucha
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, 20:46

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#29

Post autor: tucha »

Cześć!
Jak wiele osób błądzących po internetach gramofonowych, trafiłam tu i ja :)
Mam zakupiony Telefunken HS 800 / Dual i teraz poszukuję przedwmaczniacza. Wzmacniacz sobie darowałam, bo jak się doczytałam, nie jest on konieczny, wystarczy tylko przed-, do tego jakieś kolumny i powinno ładnie grać również, tym bardziej, że jestem amatorką pod względem sprzętów muzycznych. Tutaj więc tworzy się moje pytanie, na które mam nadzieję, mi odpowiecie :)

Kolega ma tego typu sprzęcik:
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 18291.html do Duala cs 410 i jest w miarę zadowolony.
Czy w moim przypadku też mogłabym go zakupić? Czy, skoro mogę ewentualnie wydać trochę więcej, lepiej wydać na właśnie Art DJ PRE II?
Albo na tego typu:
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 98610.html
http://allegro.pl/behringer-pp400-przed ... 12080.html

Jeśli napisałam jakieś herezję to wybaczcie :D
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2354
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#30

Post autor: Peliks »

tucha pisze:
11 sty 2018, 21:02
Mam zakupiony Telefunken HS 800 / Dual i teraz poszukuję przedwmaczniacza. Wzmacniacz sobie darowałam, bo jak się doczytałam, nie jest on konieczny, wystarczy tylko przed-, do tego jakieś kolumny i powinno ładnie grać również, tym bardziej, że jestem amatorką pod względem sprzętów muzycznych.
Ale że jak :shock: bez wzmacniacza :?: Przedwzmacniacz sam nie zagra sama nazwa mówi urządzenie przed wzmacniaczem a nie zamiast wzmacniacza. Coś pomyliłaś albo źle napisałaś. Pozdrawiam. Marek
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
ODPOWIEDZ