Jaki Przedwzmacniacz ???

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Jaki Przedwzmacniacz ???

#1

Post autor: Altec »

Prośba o pomoc w wyborze przedwzmacniacza .

Grammofon Pioneer PL 510A

Wkładka Nagaoka MP 110.

Wzmacniacz chwilowo Meridian 551 ,docelowo piec lampowy SET.

budżet od 600-2000 PLN (chętnie gdzieś pośrodku)

W tej chwili NAD PP-2.Porównanie miałem tylko z Rega Fono MM (ok 1200)

LAR ? Trigon Vanguard?
Obrazek
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#2

Post autor: klin »

Ludzie też w wielu miejscach chwalili CS Blue. Tutaj cos znalazłem - nie wiem czy to profil konstruktora:
https://pl-pl.facebook.com/przedwzmacniaczcsblue/

Ponoś są całkiem niezłe ale nie do końca wiem jak wygląda dystrybucja i czy je można od tak kupić ale powinny być w budżecie.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#3

Post autor: kielek »

Ale CS Blue był chyba tylko na MM o ile pamiętam.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#4

Post autor: darkman »

Tak.
Dobry dość przy zmienionym zasilaniu na konkretniejsze.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#5

Post autor: blispx »

A może ten DIY tylko w tej cenie pewnie musiałbyś się do W-wy pofatygować i go obsłuchać

http://allegro.pl/krell-ksl-kpe-mm-mc-p ... ml#thumb/4
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#6

Post autor: Altec »

Jestem w Warszawie .. :) poczytam ,ciekawe (tylko nieco ponad budżet)
Obrazek
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#7

Post autor: katar »

Ja wczoraj kupiłem pro jeta tube S i jeśli chodzi o dzwięk to dla mnie mega nawet na zwykłej wkładce duala :)

Do wkładek MC masz ten sam przedwzmacniacz z końcówką DS


https://www.youtube.com/watch?v=1-lL-wQs_oo
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#8

Post autor: Altec »

z niewytłumaczalnych względów nie mam serca do Pro-Jecta,,mimo uznania tzw,średnio-dobrego poziomu..szukam czegoś , odrobinę wyżej ,ale też bez przesady…
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#9

Post autor: Wojtek »

I słusznie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#10

Post autor: lopek3 »

Ja też miałem ostatnio problem z wyborem przedwzmacniacza. Myślalem o LARze, Lehmanie Black Cube, ale poczytałem tu i ówdzie i mój wybór padł na Vincenta PHO-8. No i nie żałuje. Jest lepiej niż miałem poprzednio na wbudowanym pre w KD.
Najlepiej by było jakbyś mógł dokonać odsuchów porównawczych u siebie w domu, na swoim sprzęcie, bo tak to jest wróżenie z fusów. Nie wiadomo co zabrzmi najlepiej dla Ciebie.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#11

Post autor: katar »

Altec pisze:z niewytłumaczalnych względów nie mam serca do Pro-Jecta,,mimo uznania tzw,średnio-dobrego poziomu..szukam czegoś , odrobinę wyżej ,ale też bez przesady…

No cóż, dźwięk to i tak sprawa bardzo indywidualna, wyżej, niżej nie ma takiego pojęcia jak dla mnie. Jest tylko dźwięk który który nam pasuje bądź nie. Tak samo było z gramofonami, szukałem, śledziłem aukcje jakieś starocia a to zadrapany, a to uszkodzony a to jeszcze jakieś inne defekty. W końcu pojechałem do salonu, posłuchałem kilku gramofonów wybrałem rp6 z wkłądką exact i dziękuję mam problem z głowy. A teraz myśleć o jakichś stabilizacjach kwarcowych o starych ramieniach rupieciach w których trzeba łożyska wymieniać czy bawić się w inne modyfikacje - szkoda mi na to czasu wolę ten czas przeznaczyć na słuchanie :)


Co do Pre to wybrałem lampowy bo:

Mam więcej możliwości modyfikacji dźwięku w poszukiwaniu tego "najbardziej odpowiedniego"

Dlaczego nowe. A no dlatego że poszukiwanie super hiper najlepszych rozwiązań i tak będzie pogonią za tzw króliczkiem. ZAWSZE będzie lepszy sprzęt od naszego chyba, zawsze będą droższe kabelki od naszych i tak można bez końca. Dlatego jedyne słuszne rozwiązanie to A: Budżet B: odsłuch C: zakup


Odsłuchałem kilka pre w salonie i dla mnie moja lampeczka nocna jest najprzyjemniejsza :)

A teraz wydawać +1000pln, żeby usłyszeć gdzieś jakiś jeden dzwoneczek dodatkowy na płycie ? Bez sensu poproszę żonę, żeby dzwoneczkiem do drzwi zadzwoniła :P
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#12

Post autor: Myszor »

katar pisze: A teraz wydawać +1000pln, żeby usłyszeć gdzieś jakiś jeden dzwoneczek dodatkowy na płycie ? Bez sensu poproszę żonę, żeby dzwoneczkiem do drzwi zadzwoniła :P
Dla mnie gonienie króliczka to hobby.
Jak w Bhutanie wykopią prehistoryczny gramofon-matkę to pojadę do Bhutanu i go kupię żeby usłyszeć dodatkowy dzwonek na płycie.
Wszystko zależy od indywidualnego podejścia.
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#13

Post autor: katar »

Myszor pisze:
katar pisze: A teraz wydawać +1000pln, żeby usłyszeć gdzieś jakiś jeden dzwoneczek dodatkowy na płycie ? Bez sensu poproszę żonę, żeby dzwoneczkiem do drzwi zadzwoniła :P
Dla mnie gonienie króliczka to hobby.
Jak w Bhutanie wykopią prehistoryczny gramofon-matkę to pojadę do Bhutanu i go kupię żeby usłyszeć dodatkowy dzwonek na płycie.
Wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

Oczywiście, masz 100% racji, myślę, że to forum łączy właśnie ludzi z pasją :) Choć niektórzy pasji innych osób nie rozumieją (prześmiewanie się, że lubię kupić konkretne wydanie płyty, żeby je porównać z obecnym które mam np :) )

Ale to temat rzeka :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#14

Post autor: Wojtek »

lopek3 pisze: i mój wybór padł na Vincenta PHO-8. No i nie żałuje. Jest lepiej niż miałem poprzednio na wbudowanym pre w KD.
Nie trzeba wydawać kasy na Vincenta by było lepiej od pre w KD :morda:
katar pisze: wyżej, niżej nie ma takiego pojęcia jak dla mnie.
Hipokryzja.
katar pisze: Jest tylko dźwięk który który nam pasuje bądź nie.
Czyli nie ma lepiej/gorzej. Jw.
katar pisze: Dlaczego nowe. A no dlatego że poszukiwanie super hiper najlepszych rozwiązań i tak będzie pogonią za tzw króliczkiem. ZAWSZE będzie lepszy sprzęt od naszego chyba, zawsze będą droższe kabelki od naszych i tak można bez końca. Dlatego jedyne słuszne rozwiązanie to A: Budżet B: odsłuch C: zakup
Jak dla mnie to w żaden sposób nie tłumaczy dlaczego nowe, ale OK :)
katar pisze: A teraz wydawać +1000pln, żeby usłyszeć gdzieś jakiś jeden dzwoneczek dodatkowy na płycie ? Bez sensu poproszę żonę, żeby dzwoneczkiem do drzwi zadzwoniła :P
Z całym szacunkiem, ale nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.
A skoro tak, to po co takie biadolenie? Chcesz coś udowodnić przed sobą czy jak? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki Przedwzmacniacz ???

#15

Post autor: klin »

Wojtek jest bezlitosny. Może to dzwonienie jest podstawą związku?? ;)
ODPOWIEDZ