JVC EX-A1 z przedwzmacniaczem czy coś innego?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
rooted.manatee
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:44

JVC EX-A1 z przedwzmacniaczem czy coś innego?

#1

Post autor: rooted.manatee »

Witam :)
Stałem się posiadaczem gramofonu Hitachi HT-354. Pierwotnie chciałem jeszcze przeznaczyć ok. 800zł i kupić do niego wzmacniacz i głośniki z epoki, ale... Mam też wzmacniacz JVC EX-A1 z dedykowanymi drewnianymi głośnikami. Pomyślałem, że może do niego podłączę gramofon. Nie ma on wejścia phono, dlatego musiałbym dokupić jeszcze przedwzmacniacz.

Czy Waszym zdaniem kupno przedwzmacniacza i używanie gramofonu z JVC będzie wiązało się z lepszym dźwiękiem, niż na sprzęcie z epoki za ok. 800zł.?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)

edit:
Tak sobie myślę, że mógłbym wtedy kupić budżetowy przedwzmacniacz DJ Pre Art II i lepszą wkładkę do gramofonu. Jak myślicie, czy jest to lepszy pomysł?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JVC EX-A1 z przedwzmacniaczem czy coś innego?

#2

Post autor: Wojtek »

rooted.manatee pisze: Czy Waszym zdaniem kupno przedwzmacniacza i używanie gramofonu z JVC będzie wiązało się z lepszym dźwiękiem, niż na sprzęcie z epoki za ok. 800zł.?
Nie.

Ta Twoja JVC to miniwieża.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
rooted.manatee
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:44

Re: JVC EX-A1 z przedwzmacniaczem czy coś innego?

#3

Post autor: rooted.manatee »

Wojtek pisze: Ta Twoja JVC to miniwieża.
To znaczy, że miniwieże nie nadają się do gramofonów? Przyznam, że lubię z niej słuchać płyt CD i radia. Do tego ten JVC ma nagłaśniać tylko nieduży pokój (ok.14m^2).
Przyznam, że zmartwiła mnie Twoja odpowiedź. Niemniej i tak zakładałem, że będę rozbudowywał mój sprzęt. Czy uważacie, że to dobra ścieżka, żeby na razie korzystać z mojego JVC ze przedwzmacniaczem (DJ Pre Art II), a później dozbierać i kupić coś lepszego? Czy połączenie mojej miniwieży z gramofonem z góry jest bezsensu? Wolałbym używać na razie JVC, bo na przedwzmacniacz mogę sobie teraz pozwolić i mógłbym słuchać winyli już teraz, a na inna wieżę i głośniki prawdopodobnie znajdę budżet za parę miesięcy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JVC EX-A1 z przedwzmacniaczem czy coś innego?

#4

Post autor: Wojtek »

Nadać się nadają, ale nie o to pytałeś :)
Pytałeś jak lepiej wydać pieniądze.

Póki co możesz oczywiście korzystać z kombinacji JVC + preamp.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ