Preamp do Shure V15 III

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#61

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
MMarek pisze: W pewnym momencie właśnie taka myśl przyszła mi do głowy, ale dość szybko z niej zrezygnowałem - nawet o tym napisałem, odpowiadając Darkmanowi, że mam gorszy dzień.... :)
Dlaczego?
Bo byłaby to droga, moim zdaniem, na skróty.
I już wyjaśniam - oczywiście z głośników popłynęłaby po podłączeniu tych pre muzyka. Ja jednak wiedziałbym, że nie jest to to, czego ja w swej niesłychanej upierdliwości chcę. Miałbym moralnego i nie tylko kaca i czułbym się z tym źle.
Wojtek pisze:
MMarek pisze: Czy istnieje w sprzedaży na rynku pierwotnym przedwzmacniacz do wkładek MM, w którym istenieje możliwość regulacji impedencji wejściowej oraz pojemnośći?
Jasne że tak.
Zechciałbyś tę myśl rozwinąć o przykłady.
Oczywiście, że dopuszczam używany sprzęt.

Nie wiem czy EsDarek ma tu konto, ale nie ustalałem z Nim, że podam publicznie nasze prywatne ustalenia - także wolę w ten sposób pisać.

Wojtku - ponawiam prośbę - czy istnieje możliwość zmiany tytułu wątku na Przedwzmacniacz do Shure V15III - Moim zdaniem dyskusja, choć czasem przypominająca komedię ;) jak byłeś łaskaw zauważyć ;) - ja się oczywiście z tym nie zgadzam, żeby była jasność :D, może pomóc innym, takim jak ja laikom, a tytuł jest mylący. A chyba wyłącznie Ty możesz dokonać takiej zmiany.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#62

Post autor: Wojtek »

MMarek pisze: Ja jednak wiedziałbym, że nie jest to to
Wiedziałbyś na podstawie czego? O własnych uszach raczej nie można mówić w tym kontekście, a ponoć taki jest plan.
MMarek pisze: czego ja w swej niesłychanej upierdliwości chcę
Chyba trafiliśmy właśnie na sedno problemu :morda:

Skoro DIY wspomnianej klasy jest poza zasięgiem budżetowym... to produkty typowo komercyjne, zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego podobnej klasy raczej nie będą tańsze. Zazwyczaj tak jest.

Z tego względu, na tym etapie raczej nie ma sensu rozważać coś innego niż rozwiązanie kompromisowe.

To co ja zaproponowałem zapewni radość z muzyki, gdzie w między czasie powiększasz budżet na coś lepszego (np. złożona Husaria czy mini Nuda) by w przyszłości pociągnąć sprawę dalej.
Szczerze nie wiem co w tym podejściu jest złego i takiego strasznego.
Szczególnie że dopiero zaczynasz zabawę :)

Póki co mam jedynie "bo jestem uparty i wiem że nie tego szukam, mimo że nie mam jak tego wiedzieć, bo jeszcze jestem niedoświadczony".
Dla mnie to nie jest rozsądne podejście do tematu tylko komediowe właśnie. To czy się z tą oceną zgadzasz czy nie ma drugorzędne znaczenie.

Nie piszę tego po to by zadowolić siebie tylko żebyś zmienił podejście. Nie dla swojego dobra, ale Twojego.
MMarek pisze: Nie wiem czy EsDarek ma tu konto, ale nie ustalałem z Nim, że podam publicznie nasze prywatne ustalenia - także wolę w ten sposób pisać.
Jasne.

Zmieniłem tytuł dyskusji.
MMarek pisze: Zechciałbyś tę myśl rozwinąć o przykłady.
Trzymając się budżetu, z nowych konstrukcji możemy znaleźć parę ponad 1000 złotych co oferują zmianę pojemności, choć potrafi to także Art DJ Pre. Zazwyczaj jednak jest to mały zakres i nie jest to wysoka pojemność.
Z używek można wskazać popularną serię przedwzmacniaczy Yamaha, np. Yamaha C60.
Akurat w tym modelu pod kątem MM możemy jedynie zmienić pojemność i to o niewiele.

Z ustawianiem impedancji jest zdecydowanie gorzej w tym kontekście, choć oczywiście istnieją preampy (oraz integry) które takie funkcje mają.
Np. Pioneer SA-8800/9800.

Jeśli nadal chcesz się obracać w ramach założonego budżetu i poważnie chcesz dostosować loading pod różne rekomendacje dla tej wkładki to poważnie polecam zrealizowanie tego przy pomocy okablowania sygnałowego gramofonu. Jeśli nie Ty to ktoś z pewnością Tobie coś takiego zmajstruje.

Przykładzik z wyższej półki cenowej - http://audioklan.pl/lehmannaudio/produk ... se-ii.html
Cena circa 3600 PLN.
W praktyce jeśli chodzi o dostosowanie parametrów chodzi tutaj o to samo co przy ww. rozwiązaniu kablowym.
W zamian mamy ładne pudełko z regulowanym (po co?) filtrem subsonicznym z jakimś zasilaniem i chyba oszczędnym układem RIAA.
Superowo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp do Shure V15 III

#63

Post autor: klin »

Chyba wszyscy rozumiemy o co Tobie chodzi MMarek. Tylko, że próbujesz przekombinować :) Raczej bardzo wątpliwe bys kupił taniej preampa fabrycznego umozliwiającego takie nastawy jak Nuda czy Husariaa. A żeby jeszcze grał jak te dwa to już w ogóle cięzka sprawa. A te dwa to projekty są ahaji. Nuda nie do kupienia już u niego (a wykonana przez ahaja kosztowała ok. 2700 chyba) a Husariaa jak najbardziej jest do kupienia/zamówienia ale to koszt w okolicach 4500 zł.
No własnie, ale pytanie tylko czy chcesz teraz wydać takie pieniądze czy też chcesz coś tańszego na początek. Jak tańszego to masz artDj i CA albo zlutowany przez Esdarka kit z AVT. Ja bym je na Twoim miejscu sprawdził, porównał i wybrał co Tobie lepiej zagra. Na chwilę obecną zapomnij o load impedance czy pojemności bo to nie ten przedział cenowy.
EDIT: A swoją drogą bywa tu gość co twierdzi, że wszystkie Nudy brumią i że porównywał V15 III na 47K i na 62K i wcale mu lepiej nie grało na 62K i wolał swoje 47K...tak więc to wszystko jest bardzo subiektywne i trzeba wszystkiego spróbować i porównać.

Chyba, że Esdarek jest Ci w stanie w tym zestawie AVT zmienić wejściowe parametry pod V15 III ale najpierw się osłuchaj z standardowym ustawieniem. Wszystko po kolei - to naprawdę wymaga czasu i osłuchania. CA czy artdj sprzedaż od ręki a doświadczenie będziesz już miał
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#64

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:Chyba trafiliśmy właśnie na sedno problemu
Tak Wojtku. Masz rację. Właśnie taki jestem. :mrgreen:
Wojtek pisze: Z tego względu, na tym etapie raczej nie ma sensu rozważać coś innego niż rozwiązanie kompromisowe.
klin pisze:Chyba wszyscy rozumiemy o co Tobie chodzi MMarek. Tylko, że próbujesz przekombinować
Osobiście nie lubię słowa "kompromis", tym bardziej nie zamierzam niczego przekombinowywać - trzeba będzie jednak pójść na ten "kompromis" i kupić jakiś pre, żeby w końcu usłyszeć tego szczurka. :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Preamp do Shure V15 III

#65

Post autor: darkman »

MMarek pisze: do wkładek MM, w którym istnieje możliwość regulacji impedencji wejściowej oraz pojemnośći?
np PJ Linia DS-DS+; pisałem Waści ;) [patrz Wojtek@->kwestia kompromisów], to nie jedyny oczywiście, bo są i droższe znacznie. Powiedzmy, że ten zakres cenowy.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Preamp do Shure V15 III

#66

Post autor: zbyszek1982 »

Budżet wymusza kompromis. :morda:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preamp do Shure V15 III

#67

Post autor: Wojtek »

klin pisze: a Husariaa jak najbardziej jest do kupienia/zamówienia ale to koszt w okolicach 4500 zł.
Dzięki za info :)
klin pisze: EDIT: A swoją drogą bywa tu gość co twierdzi, że wszystkie Nudy brumią i że porównywał V15 III na 47K i na 62K i wcale mu lepiej nie grało na 62K i wolał swoje 47K...tak więc to wszystko jest bardzo subiektywne i trzeba wszystkiego spróbować i porównać.
Ja też ostatnio przeskoczyłem z powrotem z 62k na 47k :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#68

Post autor: MMarek »

darkman pisze: np PJ Linia DS-DS+; pisałem Waści ;), to nie jedyny oczywiście, bo są i droższe znacznie. Powiedzmy, że ten zakres cenowy.
Pamiętam Dark o tym i ten PJ DS jak najbardziej, jak już pisałem, zagości u mnie na odsłuch. Jakoś tylko uciekło mi to co Ahaja o tej nieliniowości w wątku o Shure V15III napisał, a przypomniał o tym w swej wypowiedzi kolejny uczestnik, co wprowadziło w mój tok rozumowania "zakłócenia"... ;) i sprawiło, że zacząłem, a raczej przestałem myśleć.... :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Preamp do Shure V15 III

#69

Post autor: darkman »

MMarek pisze: zagości u mnie na odsłuch.
I o to chodzi. Słuchamy. Oszałamiających opcji tam nie ma, ale wiele osób potrafią zadowolić.
Niepotrzebnie wywaliłeś "kompromis" z mojego postu, to dość ważne - full opcje i wartość rynkową tychże nakreślił Klin@.
Jest jeszcze Rega Aria :mrgreen: i 'sekupie', jak już zapowiadałem, bo tak. :D

BTW, ograniczanie się do jednej wkładki jest trochę na wyrost. To się nie może udać :doh:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp do Shure V15 III

#70

Post autor: klin »

Wojtek pisze: Ja też ostatnio przeskoczyłem z powrotem z 62k na 47k
O o o i to jest właśnie to! trzeba wszystkiego próbować i wybierać to co nam lepiej gra :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp do Shure V15 III

#71

Post autor: Myszor »

olsza84 pisze:
MMarek pisze: Odpowiedzieli:

Sehr geehrter Herr Marek,
vielen Dank für Ihre Anfrage an TELEFUNKEN.
Für Ihr Gerät können wir leider keine Ersatzteile oder Baupläne liefern, denn die ursprünglich produzierende Firma TELEFUNKEN hat vor mehr als 15 Jahren ihre Produktion eingestellt. Das heutige Unternehmen TELEFUNKEN Licenses GmbH ist nach einem Eigentümerwechsel Inhaberin der weltweiten Markenrechte an TELEFUNKEN, besitzt aber leider keinen Zugriff auf alte Archive bzw. Ersatzteile.
Leider können wir Ihnen keine bessere Antwort geben.
Mit freundlichen Grüßen
Tamás Kövér
Quality Management
To akurat typowa odpowiedź i do przewidzenia była. Podobną widziałem kiedyś na niemieckim forum. Ktoś pisał do NAD'a w sprawie jakichś informacji czy schematów do NAD 160a, którego posiadam. Odpowiedź była podobna. Ba, "aktualny" NAD ustami swoich przedstawicieli był bardzo zdziwiony, że NAD w ogóle coś takiego produkował (seria 120,140,160,300) :lol: To dopiero kuriozum :)
Dla nieznających niemieckiego przetłumaczę - nie zawracaj dupy i spierdalaj :)
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Preamp do Shure V15 III

#72

Post autor: Sogol »

Ale ubrali to w kolorowe piórka,.- nie gadaj :dance: :dance: :dance: ..jak zawsze...
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp do Shure V15 III

#73

Post autor: Myszor »

Sogol pisze:Ale ubrali to w kolorowe piórka,.- nie gadaj :dance: :dance: :dance: ..jak zawsze...
Bo sztuka marketingu i polityki polega na tym, że nawet jak dostajesz kopa w kosmos to cieszysz się na nową ekscytującą podróż.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#74

Post autor: MMarek »

Kontynuując temat i w oczekiwaniu na dostępność Schiit mani (czekam od dwóch miesięcy :oops: ) i testując sobie róznie preampy natknąłem się na taką oto propozycję:

https://www.olx.pl/oferta/kenwood-stere ... 2a84b017b5

Czy phono pre w tym kenwoodzie ma się jakoś do współcześnie produkowanych phono pre? Może ktoś słuchał? Na forum można znaleźć dość przychylne opinie.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Preamp do Shure V15 III

#75

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: natknąłem się na taką oto propozycję:
Tak sobie pomyślałem, że już chyba nie potrzebuję swojego Denona PRA-1100 ... jakby co 8-)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12 ... 20#p110945
:mrgreen:
ODPOWIEDZ