Preamp do Shure V15 III

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#46

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
MMarek pisze: Podobno do Shura V15III nie warto przesadzać z pre, bo to przeciętna, ciemna wkładka jest. Tak koledzy w Germanach piszą. Czekam jeszcze na odpowiedź z działu technicznego następców telefunkena, do których też napisałem, jaki współczesny pre ich zdaniem najlepiej zgra się ze szczurkiem.
Czysta komedia :)
Nie wiem Wojtku co masz na myśli pisząc "czysta komedia". Nie chciałbym zostać odebrany jako komediant, którym się nie czuję...

Zacytowałem opinię o tej wkładce z niemieckich forów - jeśli istnieje potrzeba odszukam je i wkleję. Dodatkowo w kolejnym poście wyraziłem swoje zdanie nt. tej opinii:
"Chłopaki mi mam nadzieję darują, bo ja z tym stwierdzeniem "Germanów" kompletnie się nie zgadzam i wybrałem ten gramofon oraz tą czy też tę (nigdy nie wiem jak napisać) wkładkę całkowicie świadomie i celowo - do tego też całkowicie świadomie dobrałem igłę (oczywiście tutaj kierując się pomocą kolegów - za którą po raz kolejny bardzo, ale to bardzo dziękuję). :clap:"

A jak idzie o pytanie które wystosowałem do działu technicznego Telefunkena (tudzież ich następców poprzez stronę telefunken.com/de_DE) to za sprawą kolegi Ahaja, który w wątku o tej wkładce napisał:
"Ten shure przy obciążeniu 47k i 300pF ma górkę 2dB na około 10kHz ... a potem spadek o 6dB aż do 20kHz.
Właściwie obciążona powinna być na około 65k i max 100pF ..."

Ciekaw jestem czy niemieccy "fachowcy" z działu technicznego zaproponują pre, który pozwoli uniknąć nieliniowości, o której wspomniał Ahaja. Jeśli się odezwą to oczywiście wkleję ich odpowiedź.

Swoją drogą sam teraz szukam pre, które pozwala na takie regulacje. Nie jestem elektronikiem i kompletnie się nie znam na sprawach technicznych i nie wiem czy wogóle takie urządzenie jest do kupienia. Dla mnie, jak to mówimy na śląsku, to jest : "wyższa szkoła szkubanio pierza". Stąd, być może to i komedia jest.... ;) dla mnie jednak chęć znalezienia tego przysłowiowego "króliczka", za którym wszyscy tak biegniemy.... ;)

I tak muszę kupić pre - więc dlaczego nie podjąć próby kupienia tego, który będzie optymalny do tej wkładki.... (chociaż na tyle, na ile to możliwe)

P.S. Wojtku - może dobrze byłoby zmienić tytuł wątku na Przedwzmacniacz do Shure V15III - co Ty na to?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#47

Post autor: darkman »

MMarek pisze: Swoją drogą sam teraz szukam pre, które pozwala na takie regulacje.
Marku, rozumiem Twoje rozterki, bo i wszyscy je mamy. Nawet jakoś polubiłem te Twoje posty, bo świadczą o żywym zainteresowaniu tematem.
Poprosiłeś też o wskazanie owych błędów w potencjalnym podejmowaniu decyzji. Zrobię to na Pw.
Ale po kolei.
- wskazywanie na phono pre niższej klasy niż te o które pytasz w obszernym wątku - to niestety jest typowe dla tego rodzaju wątków i zwykle ma dość podobny przebieg,
- niezręczna wypowiedź o wkładce, która cieszy się zasłużenie dobrą opinią, choć w istocie ma pewną nadbudowę wypracowaną przez użytkowników, którzy czasem nadmiernie ją faworyzują,
- podpieranie się autorytetami miast empirycznej oceny własnej, co wprowadza dodatkowe zamieszanie na zasadzie twardego argumentu, który ma zamknąć temat ostatecznie. Nie zamyka, a ten rodzaj polemiki bywa błędny bez szczegółowego określenia zakresu testu i użytych komponentów.
Jest co najmniej kilka znanych na rynku pre pozwalajacych na to i owo. Zwykle zależy to od stopnie ragulacji, zastosowanych wzmacniaczy operacyjnych (wymienne), samego wreszcie projektu i zaożenia konstrukcyjnego, itd.
Jeden z nich wygląda od środka tak:
IMG_1895.jpg

(mój)Nazywa się tak:
IMG_1896.JPG
Ta jest moja, ale np Klin@ ma sekcję zasilania w osobnym klocku, bo to kwestia przyjętej koncepcji tudzież obudowy.
Akurat mam zdjętą obudowę.. bo sobie kręcę :think: , zatem fotka on line :D
Jak widać trochę :mrgreen: się różni od tego z allegro przywołanego w tym wątku, choć tamten to również konstrukcja z tej samej stajni, jednak wykonanie zdecydowanie inne. Wzmiankowany/e przez mnie 'trafo' tu jak widać są trochę innej klasy. Identyfikację tamtego masz w poście Klina@ jako konstrukcji wcześniejszej składanej z kitów przez poszczególnych użytkowników składających ten zestaw samodzielnie.

Czy takie urządzenie jest do kupienia? Pewnie, że jest. Czy to jest jedyny wybór? Nie.
Czy to jest najlepsze urządzenie na rynku? Nie.
Czy jest zatem dobre? Tak. Bardzo.
Czy autorytety mogą się mylić? O tak. Robią to częściej niż inni, którzy tylko powielają ich zdanie.
To są obszerne tematy o bardzo wysokim współczynniku subiektywizmu i nikt nie ma monopolu na doskonałość. Wymieniamy doświadczenia i własne opinie, ot i wszystko.

ps.s. na tych czerwonych bankach hebelków możesz sobie ustawiać "co tam zechcesz" ;)
p.s. obrazki mi się nie wstawiły jak potrzeba, ale już nie ma siły z tym walczyć :? powielają się cholery. O.. udało się ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#48

Post autor: Myszor »

darkman pisze: Ta jest moja,
Piękna !
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41525
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#49

Post autor: Wojtek »

MMarek pisze: to za sprawą kolegi Ahaja, który w wątku o tej wkładce napisał:
Pamiętam że nie odpowiedział wtedy na moje pytanie skąd te informacje :)
MMarek pisze: Ciekaw jestem czy niemieccy "fachowcy" z działu technicznego zaproponują pre, który pozwoli uniknąć nieliniowości, o której wspomniał Ahaja. Jeśli się odezwą to oczywiście wkleję ich odpowiedź.
Zdziwię się jeśli w ogóle odpowiedzą na temat :)
MMarek pisze: Swoją drogą sam teraz szukam pre, które pozwala na takie regulacje. Nie jestem elektronikiem i kompletnie się nie znam na sprawach technicznych i nie wiem czy wogóle takie urządzenie jest do kupienia. Dla mnie, jak to mówimy na śląsku, to jest : "wyższa szkoła szkubanio pierza". Stąd, być może to i komedia jest.... ;) dla mnie jednak chęć znalezienia tego przysłowiowego "króliczka", za którym wszyscy tak biegniemy.... ;)
Właśnie dlatego... napisałem coś takiego na pierwszej stronie:
Wojtek pisze: Też uważam że nie ma co się przejmować MC w tej chwili, a jeśli chcesz się "ubezpieczyć" na przyszłość to uderz raczej w Nudę albo Husarię.
Wtedy było stękanie że za drogo... ale widzę że chyba nawet nie sprawdziłeś co to właściwie jest i dlaczego coś takiego zasugerowałem, skoro teraz zastanawiasz się czy takie rzeczy istnieją.

Dlatego nie obraź się, ale póki co dla mnie to jest dalszy ciąg komedii, choć teraz już pewnie wiesz dlaczego użyłem akurat tego określenia :)
MMarek pisze: I tak muszę kupić pre - więc dlaczego nie podjąć próby kupienia tego, który będzie optymalny do tej wkładki.... (chociaż na tyle, na ile to możliwe)
A czyje słowa stwierdzają co jest optymalne? Moje? Ahaja? Darkmana? Jakichś Niemców? Producenta?
Można się sugerować kimś/czymś, ale w praktyce to tak nie działa :)

darkman to dobrze podsumował.

Moim zdaniem nie ma sensu na siłę szukać "optymalnego pre" do Szczura V15 III.
Weź pod uwagę że brzmienie wkładki przy loadingu "typowym" może Tobie bardziej odpowiadać niż takie które spłaszcza krzywą.
Myszor pisze: Piękna !
MISSE dobrze buduje :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#50

Post autor: darkman »

Wojtek pisze: MISSE dobrze buduje
As well .. :D
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#51

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
MMarek pisze: Ciekaw jestem czy niemieccy "fachowcy" z działu technicznego zaproponują pre, który pozwoli uniknąć nieliniowości, o której wspomniał Ahaja. Jeśli się odezwą to oczywiście wkleję ich odpowiedź.
Zdziwię się jeśli w ogóle odpowiedzą na temat :)
Odpowiedzieli:

Sehr geehrter Herr Marek,
vielen Dank für Ihre Anfrage an TELEFUNKEN.
Für Ihr Gerät können wir leider keine Ersatzteile oder Baupläne liefern, denn die ursprünglich produzierende Firma TELEFUNKEN hat vor mehr als 15 Jahren ihre Produktion eingestellt. Das heutige Unternehmen TELEFUNKEN Licenses GmbH ist nach einem Eigentümerwechsel Inhaberin der weltweiten Markenrechte an TELEFUNKEN, besitzt aber leider keinen Zugriff auf alte Archive bzw. Ersatzteile.
Leider können wir Ihnen keine bessere Antwort geben.
Mit freundlichen Grüßen
Tamás Kövér
Quality Management

TELEFUNKEN Licenses GmbH
Bockenheimer Landstraße 101
D-60325 Frankfurt am Main
Germany
Telefon +49-(0)69-600- 1508
Telefax +49-(0)69-600-1040
Wojtek pisze:
MMarek pisze: Swoją drogą sam teraz szukam pre, które pozwala na takie regulacje. Nie jestem elektronikiem i kompletnie się nie znam na sprawach technicznych i nie wiem czy wogóle takie urządzenie jest do kupienia. Dla mnie, jak to mówimy na śląsku, to jest : "wyższa szkoła szkubanio pierza". Stąd, być może to i komedia jest.... ;) dla mnie jednak chęć znalezienia tego przysłowiowego "króliczka", za którym wszyscy tak biegniemy.... ;)
Właśnie dlatego... napisałem coś takiego na pierwszej stronie:
Wojtek pisze: Też uważam że nie ma co się przejmować MC w tej chwili, a jeśli chcesz się "ubezpieczyć" na przyszłość to uderz raczej w Nudę albo Husarię.
Wtedy było stękanie że za drogo... ale widzę że chyba nawet nie sprawdziłeś co to właściwie jest i dlaczego coś takiego zasugerowałem, skoro teraz zastanawiasz się czy takie rzeczy istnieją.
Napisałem, że obawiam się, że to przekracza mój założony budżet. Dla mnie to nie jest stękanie, ale mogę się nie znać.... ;)
Z Krzyśkiem (Ahaja) mailowałem już w sierpniu nt. NUDY i myślę, że mogę wkleić część Jego odpowiedzi:

"Nuda - niedostepny projekt. Jedynie jak upolujesz coś na alle albo jakimś innym portalu ogłoszeniowym. Od roku nie widziałem w sprzedaży.
Może będzie jakiś projekt na winylach. Obserwuj.
Pozdrawiam K"

Jak napisałem wcześniej, nie jestem elektronikiem i nawet na pytanie Darkmana czy jestem w stanie sam coś poskładać - odpowiedziałem, że nie jestem.
Wojtek pisze:
MMarek pisze: I tak muszę kupić pre - więc dlaczego nie podjąć próby kupienia tego, który będzie optymalny do tej wkładki.... (chociaż na tyle, na ile to możliwe)
A czyje słowa stwierdzają co jest optymalne? Moje? Ahaja? Darkmana? Jakichś Niemców? Producenta?
Można się sugerować kimś/czymś, ale w praktyce to tak nie działa :)
Z całym dla Was wszystkich szacunkiem Panowie - niczyje sugestie czy też słowa. Tutaj jedynym dla mnie wyznacznikiem będzie mój słuch. To on mi powie, który pre ostatecznie znajdzie się w moim systemie.

Zakładając konto na winyl.net pomyślałem, że fajne to miejsce gdzie ludzie lubiący/kochający winyl dzielą się swoimi doświadczeniami z nowymi adeptami. Myślę, że dość bacznie śledziełem interesująće mnie wątki. Zawsze jednak dochodziłem do wniosku, że w którymś momencie prawie zawsze wątek schodził na inny tor.
darkman pisze: Nawet jakoś polubiłem te Twoje posty, bo świadczą o żywym zainteresowaniu tematem.
Poprosiłeś też o wskazanie owych błędów w potencjalnym podejmowaniu decyzji. Zrobię to na Pw.
Dziękuję Darkman i nie ukrywam, że bardzo czekam na wiadomość.

Reasumując, bardzo Wszystkim dziękuję za okazaną pomoc.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#52

Post autor: olsza84 »

MMarek pisze: Odpowiedzieli:

Sehr geehrter Herr Marek,
vielen Dank für Ihre Anfrage an TELEFUNKEN.
Für Ihr Gerät können wir leider keine Ersatzteile oder Baupläne liefern, denn die ursprünglich produzierende Firma TELEFUNKEN hat vor mehr als 15 Jahren ihre Produktion eingestellt. Das heutige Unternehmen TELEFUNKEN Licenses GmbH ist nach einem Eigentümerwechsel Inhaberin der weltweiten Markenrechte an TELEFUNKEN, besitzt aber leider keinen Zugriff auf alte Archive bzw. Ersatzteile.
Leider können wir Ihnen keine bessere Antwort geben.
Mit freundlichen Grüßen
Tamás Kövér
Quality Management
To akurat typowa odpowiedź i do przewidzenia była. Podobną widziałem kiedyś na niemieckim forum. Ktoś pisał do NAD'a w sprawie jakichś informacji czy schematów do NAD 160a, którego posiadam. Odpowiedź była podobna. Ba, "aktualny" NAD ustami swoich przedstawicieli był bardzo zdziwiony, że NAD w ogóle coś takiego produkował (seria 120,140,160,300) :lol: To dopiero kuriozum :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41525
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#53

Post autor: Wojtek »

MMarek pisze: vielen Dank für Ihre Anfrage an TELEFUNKEN.
Für Ihr Gerät können wir leider keine Ersatzteile oder Baupläne liefern, denn die ursprünglich produzierende Firma TELEFUNKEN hat vor mehr als 15 Jahren ihre Produktion eingestellt. Das heutige Unternehmen TELEFUNKEN Licenses GmbH ist nach einem Eigentümerwechsel Inhaberin der weltweiten Markenrechte an TELEFUNKEN, besitzt aber leider keinen Zugriff auf alte Archive bzw. Ersatzteile.
Leider können wir Ihnen keine bessere Antwort geben.
Krótko mówiąc (tak jak się spodziewałem):
Dzięki za pytanie, ale nie są w stanie na nie odpowiedzieć gdyż nie mają nic wspólnego z dawnym Telefunkenem i nie mają dostępu do żadnych archiwów ani części zamiennych, a sama firma od ponad 15 lat nic nie produkuje. Zarządzają jedynie prawami do marki.

Pewnie mają już jakiś taki szablon jako standardowa odpowiedź do pytań dot. dawnej firmy :)

Szczerze mówiąc to prędzej bym się spodziewał konkretnej odpowiedzi np. od Shure, bo jednak dalej funkcjonują i produkują wkładki.
Może tam spróbuj? Jeśli nadal uważasz to za sensowne oczywiście.
Z drugiej strony za "opinię producenta" powinny chyba wystarczyć rekomendacje ze specyfikacji technicznej ;)
MMarek pisze: Jak napisałem wcześniej, nie jestem elektronikiem i nawet na pytanie Darkmana czy jestem w stanie sam coś poskładać - odpowiedziałem, że nie jestem.
Ja też nie :)

Również nie twierdzę że to jest jedyna opcja i generalnie trudno jest dzisiaj dostać już złożoną Nudę na rynku wtórnym, ale możesz, jak już zasugerowano, po prostu poczekać na Nudę mini, a w między czasie raczyć się jakimś Art DJ Pre albo CA, zamiast skupiać się na czymś "docelowo-optymalnym". Przynajmniej takie mam wrażenie czytając Twoje wypowiedzi.

Z drugiej strony, nie ma co się ograniczać tylko do V15 III ;)
MMarek pisze: Z całym dla Was wszystkich szacunkiem Panowie - niczyje sugestie czy też słowa. Tutaj jedynym dla mnie wyznacznikiem będzie mój słuch. To on mi powie, który pre ostatecznie znajdzie się w moim systemie.
To zacznij zakupy i rób testy porównawcze. Pewnie każdy byłby ciekaw Twoich obserwacji i spostrzeżeń :)
Śmiało.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#54

Post autor: MMarek »

olsza84 pisze: To akurat typowa odpowiedź i do przewidzenia była. Podobną widziałem kiedyś na niemieckim forum. Ktoś pisał do NAD'a w sprawie jakichś informacji czy schematów do NAD 160a, którego posiadam. Odpowiedź była podobna. Ba, "aktualny" NAD ustami swoich przedstawicieli był bardzo zdziwiony, że NAD w ogóle coś takiego produkował (seria 120,140,160,300) :lol: To dopiero kuriozum :)
Dla mnie jednak ta odpowiedź ma sens. Choć oczywiście niczego nie wnosi. Skoro firma TELEFUNKEN nie działa od ponad 15 lat. A firma, która wykupiła wyłącznie nazwę bez praw do produktów nie ma możliwości przesłania opisów, schematów, czy też części zamiennych. Na szczęście w sieci jest sporo informacji nt. Telefunkena S600.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#55

Post autor: klin »

Wojtek pisze: Pamiętam że nie odpowiedział wtedy na moje pytanie skąd te informacje
Wojtek Ty czytasz te nasze posty w ogóle? ;) Tutaj posty ahaja i MISSE:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=54 ... =60#p96363
A tutaj ciekawostka z dokumentacji:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=46 ... 180#p99306
A tu sobie można policzyć:
http://www.calctool.org/CALC/eng/electr ... LC_circuit

A tak swoją drogą to to po prostu słychać i tyle ;)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#56

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze: a w między czasie raczyć się jakimś Art DJ Pre albo CA, zamiast skupiać się na czymś "docelowo-optymalnym". Przynajmniej takie mam wrażenie czytając Twoje wypowiedzi.
W pewnym momencie właśnie taka myśl przyszła mi do głowy, ale dość szybko z niej zrezygnowałem - nawet o tym napisałem, odpowiadając Darkmanowi, że mam gorszy dzień.... :)
Wojtek pisze: To zacznij zakupy i rób testy porównawcze. Pewnie każdy byłby ciekaw Twoich obserwacji i spostrzeżeń


Z tym jeszcze trochę poczekać muszę. Umówiłem się z esdarkiem (mam nadzieję, że nie zdradzam tym żadnej tajemnicy Panie Darku... ;) ), że On zrobi przedwzmacniacz i przyjedzie z nim do mnie. Wówczas przetestujemy kilka nowych pre z tym, który On przygotuje.
Wojtek pisze:Z drugiej strony, nie ma co się ograniczać tylko do V15 III
Zamieniam się w słuch.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#57

Post autor: MMarek »

klin pisze:
Wojtek pisze: Pamiętam że nie odpowiedział wtedy na moje pytanie skąd te informacje
Wojtek Ty czytasz te nasze posty w ogóle? ;) Tutaj posty ahaja i MISSE:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=54 ... =60#p96363
A tutaj ciekawostka z dokumentacji:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=46 ... 180#p99306
A tu sobie można policzyć:
http://www.calctool.org/CALC/eng/electr ... LC_circuit

A tak swoją drogą to to po prostu słychać i tyle ;)
Klin dziękuję za pomoc. Szukałem tego, bo wiem, że gdzieś to widziałem, ale nie umiałem znaleźć... :D a notatki mam w domu :D
Ostatnio zmieniony 22 gru 2016, 12:26 przez MMarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#58

Post autor: klin »

MMarek pisze: Z tym jeszcze trochę poczekać muszę. Umówiłem się z esdarkiem (mam nadzieję, że nie zdradzam tym żadnej tajemnicy Panie Darku... ), że On zrobi przedwzmacniacz i przyjedzie z nim do mnie. Wówczas przetestujemy kilka nowych pre z tym, który On przygotuje.
Esdarek, z tego co pamiętam, montował zestawy z AVT, tak więc to nie będzie jakiś bardzo wysokiej jakości pre tylko raczej właśnie porównywalny z artDj, może nawet z CA. Oczywiście są to wszystko całkiem fajne pre i będą tak właśnie grały - całkiem fajnie.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#59

Post autor: MMarek »

klin pisze: Oczywiście są to wszystko całkiem fajne pre i będą tak właśnie grały - całkiem fajnie.
Panowie - doprecyzowuję zatem postawione pytanie dotyczące Przedwzmacniacza do Shure V15III.

Czy istnieje w sprzedaży na rynku pierwotnym przedwzmacniacz do wkładek MM, w którym istenieje możliwość regulacji impedencji wejściowej oraz pojemnośći? Czy skazany jestem na DIY?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41525
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić tranzystor czy lampę

#60

Post autor: Wojtek »

klin pisze:Wojtek Ty czytasz te nasze posty w ogóle? ;) Tutaj posty ahaja i MISSE:
Piszesz teraz o innym wątku niż ten do którego się odwołałem w kontekście wspomnianego przeze mnie pytania.
Słowo klucz: "wtedy".
klin pisze: A tak swoją drogą to to po prostu słychać i tyle ;)
Chyba nie ma wkładki MM przy której nie słychać różnicy przy różnym loadingu.
Zresztą, ja nie o tym, bo przecież tego nie dysputuję ;)
MMarek pisze: W pewnym momencie właśnie taka myśl przyszła mi do głowy, ale dość szybko z niej zrezygnowałem - nawet o tym napisałem, odpowiadając Darkmanowi, że mam gorszy dzień.... :)
Dlaczego?
MMarek pisze: Czy istnieje w sprzedaży na rynku pierwotnym przedwzmacniacz do wkładek MM, w którym istenieje możliwość regulacji impedencji wejściowej oraz pojemnośći?
Jasne że tak. Może też być wtórny nie-DIY, o ile to w ogóle dopuszczasz.
Problemem jest jednak rozpiętość tych ustawień. Mało która konstrukcja oferuje taki pełny wachlarz kombinacji jak konstrukcje ahaja.
Stąd jest to w pewnym sensie zabawa z kompromisami.

Z drugiej strony, kwestię obciążenia możesz też zrealizować alternatywnie, poprzez okablowanie.
MMarek pisze: Umówiłem się z esdarkiem (mam nadzieję, że nie zdradzam tym żadnej tajemnicy Panie Darku... ;) )
A to brzmi tak jakby Darek nadal miał na forum konto.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ