Stare lampowce.

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Stare lampowce.

#1

Post autor: Sogol »

Ponieważ wciąż nie zdecydowałem się na żaden preamp,czy też phono ( oczywiście czekam na nude mini od Ahaji>_),ale drążąc temat trafiam na ciekawe wynalazki jak ten z linku poniżej
http://www.ebay.de/itm/Aus-der-Klangfil ... Swj85YNNMN
czyż nie piękny ... dual mono i zasilanie na które tak często zwraca uwagę Ahaja ( zresztą uważam że bardzo słusznie) .Pytanie jak to dobrać pod wkładkę..
Jeśli dobrze rozumiem to wzmacniacz ma dobrze zgrać się z głośnikami,z phono jest już trudniej z jednej strony musi zgrać się z wkładką a z drugiej ze wzmakiem,zaczynam się zastanawiać jaka szansa jest na wstrzelenie się z takim przedwzmacniaczem phono jeśli nie ma on żadnych ustawień.
Ale to tak na marginesie ...w temacie wyżej chodziło mi o Wasze doświadczenia i posiadane ewentualnie sprzęty,jak ciężko jest utrzymać je przy życiu w
porównaniu ze starymi tranzystorowcami...?
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stare lampowce.

#2

Post autor: Wojtek »

Czy to nadal jest temat zakupowy? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Stare lampowce.

#3

Post autor: zbyszek1982 »

Sogol pisze: Ale to tak na marginesie ...w temacie wyżej chodziło mi o Wasze doświadczenia i posiadane ewentualnie sprzęty,jak ciężko jest utrzymać je przy życiu w
porównaniu ze starymi tranzystorowcami...?
Koszt remontu częstokroć przekracza koszt zakupu takiego staruszka. Fajne lampy potrafią kosztować majątek.
Jak już się zrobi remont, to "utrzymanie" nie odbiega od współczesnych sprzętów.

Co do tej aukcji, to sprzedawca zaznaczył, że nie gwarantuje tego, że sprzęt jest sprawny i kupujesz na własne ryzyko. To są same preampy bez zasilaczy. Oferta raczej dla bogatych fanatyków sprzętów studyjnych (bo do takiego gramofonu te preampy są).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Stare lampowce.

#4

Post autor: darkman »

Sogol pisze: i zasilanie na które
Też mi się nie udało znaleźć w prezentowanej aukcji. Sprzęt raczej muzealny. Coś jak radiostacje lampowe z okresu II wojny światowej.
Interesujące dość, ale użyteczność dość wątpliwa. Co do designu to epokowy, nie da się ukryć.
Mam jakiś TRX z niemieckiego wozu łaczności i nawet na chodzie. "Wewojne jaruzelsko 8-) tę" kazali zdawać zarejestrowanym krótkofalowcom, ale ja nie zdałem. :lol:

Rzez ciekawa bo wczoraj w tv pokazywali starą konstrukcję "magno - NAGRA" do rejestracji dźwięku filmowego (radio też) i żonka zeznała, że jeszcze na takim pracowała w początkach pracy, a potem królował Uher tzw, firmy Uher jak sama nazwa wskazuje, ale jak to u nas w tamtym okresie nazwa tytczyła tylko jednego modelu reporterskiego :D .

tu z panelem zestawu montującego:
https://info.wiara.pl/doc/1441435.Zmarl ... ch-Oscarow
http://film.wp.pl/stefan-kudelski-tworc ... 124810881a
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Stare lampowce.

#5

Post autor: Sogol »

Wojtku temat jest rozwojowy ...hi hi...ale śmiało możesz przenieść ,jak zwykle,zresztą.Masz chyba niezły ubaw ze mną.... :mrgreen:
Dzięki Zbyszek,właśnie lampami się najbardziej martwiłem,oczywiście ten egzemplarz to czysta abstrakcja dla mnie,ale jak widzę taką pancerną budowę sekcji zasilania a potem patrzę na taki preamp z ładowarką od noki w konkretnej cenie to ...no sami wiecie,coś nie halo grubo.
W związku z tym że kończę remont sypialenki ,(wiecie najpierw szafa itp.itd.,-Kobiety) to tak sobie składam drugi zestaw.i zastanawiam się nad wzmacniaczem lub chociaż pre lampowym.
Ogar to ma klawe życie... :doh:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Stare lampowce.

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Ale w tej aukcji nie ma sekcji zasilania. Zasilanie szło z racka przez to złącze wielopinowe.
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Stare lampowce.

#7

Post autor: Sogol »

:oops: Poważnie ...ale jajca....no niezły jestem :oops: :oops: :oops:
do czego te trafka w takim razie ,jedno mniejsze drugie w spodzie?
Darku ale jaki klimat ,coś ala polowanie na czerwony pażdziernik,pilota i kapitana też nie uświadczysz...
Ostatnio zmieniony 29 lis 2016, 12:56 przez Sogol, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogar to ma klawe życie... :doh:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Stare lampowce.

#8

Post autor: zbyszek1982 »

To jest preamp do wkładek MC. Masz tam transformator wejściowy i wyjściowy. Ciekawostką jest możliwość zmiany krzywej korekcyjnej. Są dostępne standardy RIAA, DIN i NARTB.
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Stare lampowce.

#9

Post autor: Sogol »

Dzięki Zbyszku ponownie ,jak widać lepiej żebym nie zaglądał do środka :doh: :mrgreen:
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Stare lampowce.

#10

Post autor: darkman »

Nie no klimaty spoko. Historyczne projekcje designerów epoki stali i żelaza :D ale ciekawe.
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Stare lampowce.

#11

Post autor: Sogol »

Z jaką lekkością i gracją szło toto by na dno....razem ze mną gdyby moja Żonka to znalazła , nie wspomnę o rachunku z ebaya
Ogar to ma klawe życie... :doh:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Stare lampowce.

#12

Post autor: zbyszek1982 »

Rocznik 1959. :morda:

Ja nie mówię, że to jest zły preamp, ale żeby to zagrało, to trzeba racka z zasilaczem i studyjnego werku od EMT z jakimś rasowym ramieniem. Razem i w stanie nadającym się do użyku zrobi się z tego kwota z wieloma zerami na końcu.

Sogol, napisz czego konkretnie szukasz, to postaramy się coś znaleźć. (No i w jakim budżecie).


PS Jakby mi kto dał taki zestaw, to bym po rękach całował :)
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Stare lampowce.

#13

Post autor: Sogol »

Najrozsądniej byłoby chyba poczekać na Nude mini...
Ale po kolei.Baza do zestawu to rotel rp 3000 i KLH 3 ,pasują okleiną..,a na poważnie napędzać ma to NAD 7020 lub Yamaha cr 1000,o ile ta druga pobije w odsłuchach Nada,który jak dla mnie ,bardzo się ładnie zgrywa w tym zestawie.Wkładka ..i tu zaczynają się schody...odstaje wiekowo od reszty,to Denon dl 160.no i po pierwsze czy to dobry pomysł pod ten gramofon - ramię,po drugie czym to połączy z ww.,piecykami ,tak żeby rozwinęła skrzydła na max ?
I tak drogą eliminacji dotarłem do lampowych pre z epoki jak wyżej ,czy to dobry pomysł to pojęcia nie mam...Budżet 1-1.5tys.,trochę mizerny jak pacze na to ustrojstwo z U Boot,a :mrgreen:
Ogar to ma klawe życie... :doh:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stare lampowce.

#14

Post autor: klin »

Sogol pisze: Najrozsądniej byłoby chyba poczekać na Nude mini...
:!: :clap:
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Stare lampowce.

#15

Post autor: Sogol »

Dzięki Klin , też mi się wydaje że pomyślałem-napisałem w końcu coś mądrego,na tyle postów.... :mrgreen:
Ogar to ma klawe życie... :doh:
ODPOWIEDZ