Proszę o poradę co kupić do ok 1500

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
CzarekS
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:46

Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#1

Post autor: CzarekS »

Poszukuję wzmacniacza lub amplituner do ok 1500pln, od tygodnia mam Kenwooda KD 500, made in Pawelec, piękny (oczywiście Kenwood :) ), kolumny Dali Zensor 7. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... i-1-1-0629 ale brak doświadczenia w tym hobby każe mi się zapytać bardziej doświadczonych Kolegów o radę , czy warto , a może Ktoś poświęci swój czas i zasugeruje coś innego? Słucham wszystkiego oprócz Radia Maryja i disco polo. Kolor obojętny tylko nie czarny :) , no chyba że coś extra i polecą to Panowie Wojtek lub Pawelec wtedy może być nawet żółty :D :D :D ( dobre co?)
CzarekS
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:46

Re: Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#3

Post autor: CzarekS »

Dziękuję MISSE za pomoc, będę wybierał raczej wzmacniacz, chociaż te amplitunery tak ładnie świecą. Jeszcze chwilę się ,,poczaję,, może trafi się jakaś wyjątkowa okazja. ;)
CzarekS
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:46

Re: Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#4

Post autor: CzarekS »

Już pytanie nieaktualne, żona kupiła mi Sansui QR 6500, trochę powyżej kwoty 1500pln :doh: , ale ładnie i kolorowo świeci na fioletowo i zielono, żona lubi te kolory :D . To sobie powybierałem :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#5

Post autor: Wojtek »

Szkoda naszego czasu jeśli to żona miała wybierać :morda: :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
CzarekS
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:46

Re: Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#6

Post autor: CzarekS »

A Pan Wojtek to co, kawaler? nie wiesz że żona zawsze wybiera? Gniew Administratora za stracony czas jest niczym w porównaniu do gniewu żony za nieładny kolor Ampla. Proszę mnie bardziej nie dołować, ja mogłem wydać 1500pln, żona wydała 3000pln, bo Pan sprzedawca był miły i tak ładnie tłumaczył, ale i tak dobrze że mój ,,skarb" wybrał vintage audio, a nie vintage pralkę :pray:
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#7

Post autor: MISSE »

Zabawka ładna teraz jeszcze igła kwadrofoniczna, gorzej z płytami kwadrofonicznymi 8-)

ale między 1500 a 3000 jest spora różnica :lol:

ale w Europie rzadki model a na eBay w stanach około 300-400$ więc pogratulować :pray:
CzarekS
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2015, 07:46

Re: Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#8

Post autor: CzarekS »

Panie MISSE co do ceny to w Stanach wszystko tańsze, ale trzeba wspierać polską przedsiębiorczość, a poważnie to ja muszę dotknąć, obejrzeć, posłuchać, sprawdzić czy drewno zdrowe, no i oczywiście cena jest wypadkową talentu marketingowego sprzedawcy i zdolności negocjacyjnych mojej żony. Jak sam Pan zauważył sprzęt u nas dość mało popularny w Stanach popularniejszy, bizona tam też się taniej kupi niż u nas( chociaż krajowy żubr to też bizon), doszedł jeszcze element zaskoczenia ( och!!!!, jaki piękny!!!) . Ufff i od razu mi się na serduszku lżej zrobiło jak przy okazji sam sobie wytłumaczyłem dlaczego to kupiliśmy za takie pieniądze :D :D. Z płytami to najmniejszy problem bo mam trochę kwadratofonicznych pocztówek ;) . Już kończę bo Pan Administrator zapewne czuwa, a robi się zdecydowanie poza tematem :oops:
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Proszę o poradę co kupić do ok 1500

#9

Post autor: ant »

Witam!
Podbijam temat jako że od jakiegoś czasu korci mnie by coś zmienić w swoim zestawie grającym. Padło na wzmacniacz. Mam gramofon Akai model AP-Q41(wkładka Shure m97xe) do tego NAD 3020i ,a dalej Tannoye M2.5. Jednak głównie słucham muzyki na słuchawkach które też będą do wymiany,ale to inny temat. Pytanie moje jest takie . Czy jest szansa i sens szukać jakiegoś innego wzmacniacza do kwoty 1500 zł, który w sposób słyszalny będzie brzmieniowo/jakościowo wyżej niż mój NAD? Lubię głęboki miękki i przestrzenny dźwięk. Prosił bym o jakieś sugestie, propozycje , ewentualnie linki na allegro. Od razu odpowiem na ewentualne pytanie "co mi nie pasuje w NADzie". Otóż sens jest taki że jak wspomniałem na początku "korci mnie" coś zmienić. Spróbować czegoś innego. Z góry dziękuję za konstruktywne komentarze.
ODPOWIEDZ