Nowe wzmacniacze lampowe

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Nowe wzmacniacze lampowe

#31

Post autor: zbyszek1982 »

bedziebyczo pisze:przekonuje mnie powielajaca sie opinia o cieplej barwie brzmienia lampowych wzmacniaczy
Ciekawe skąd się tak właściwie ta opinia wzięła. Trzeba by określić co to tak właściwie znaczy, że wzmacniacz gra "ciepło".
Mój gra tak jak jest na płycie nagrane.
bedziebyczo pisze:znaczna czesc tego jak brzmi dany wzmacniac zalezy od lamp ktore jak sie domyslam sa elementem ...wymiennym.....?

To akurat prawda i zmiany potrafią być spore. Tylko wiesz, to jest taka trochę walka na oślep, bo ta sama lampa może np. inaczej zabrzmieć w pierwszym stopniu wzmocnienia, inaczej w drugim, a jeszcze inaczej w odwracaczu fazy. Dlatego kupowanie lamp na podstawie opisów brzmienia to taki trochę totolotek. A tanio nie jest.

Jak kupisz chińczyka, to pierwsze co, to musisz wymienić lampy, be te które montują fabrycznie są dramatycznej jakości. Od razu jesteś kilkaset złotych w plecy. Dlatego poleciłem naszą silver lunę, bo sprzedają ten wzmacniacz z dobranymi, niezłej jakości budżetowymi lampami. Podejrzewam, że w tym względzie nasze rodzime manufaktury dostarczają lepszy sprzęt, którego można bez obaw używać po zakupie.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Nowe wzmacniacze lampowe

#32

Post autor: MISSE »

W Chinach robi się super lampy i nie są tanie. Inna sprawa że jeszcze nie widziałem wzmacniacza z Chin z topowymi lampami.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Nowe wzmacniacze lampowe

#33

Post autor: klin »

Taaak, mi się marzy pełen komplet psvane do mojego :-)
jdas
Posty: 65
Rejestracja: 04 lut 2016, 19:20

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#34

Post autor: jdas »

zbyszek1982 pisze:
bedziebyczo pisze:przekonuje mnie powielajaca sie opinia o cieplej barwie brzmienia lampowych wzmacniaczy
Ciekawe skąd się tak właściwie ta opinia wzięła. Trzeba by określić co to tak właściwie znaczy, że wzmacniacz gra "ciepło".
Mój gra tak jak jest na płycie nagrane.
Charakterystyczne brzmienie wzmacniaczy lampowych wynika z faktu, że lampy są źródłem parzystych harmonicznych, które przez ucho są odbierane jako "zmiękczenie" i "ocieplenie" dźwięku. Przy niektórych gatunkach muzyki jest to odbierane pozytywnie, a przy innych negatywnie, stąd takie rozbieżne opinie o tych wzmacniaczach. Słabym punktem wszystkich lampowców jest ograniczone pasmo przenoszenia (którego przyczyną jest obecność transformatora wyjściowego), co jest źródłem zniekształceń fazowych, co też zmienia brzmienie w porównaniu z tranzystorowcami. Niestety zniekształcenia fazowe wpływają na odbiór stereofonii (przy mono nie ma to znaczenia). Również, w przeciwieństwie do tranzystorowców, impedancja kolumn wpływa znacznie na pracę wzmacniacza, tak że sporo trzeba poświęcić na dopasowanie jednego do drugiego. Podsumowując zabawa z lampowcami jest długa i żmudna zanim uzyska się właściwy efekt.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

Nowe wzmacniacze lampowe

#35

Post autor: slawek »

Wniosek jest jeden trzeba to sprawdzić samemu ,tak naprawdę nikt Ci nie doradzi na 100 procent bo zdania są podzielone i wynikają z subiektywnych odczuć . Na pocieszenie dodam ,że chińskie wzmacniacze lampowe w miarę dobrze się odsprzedają . Miałem chińskiego MINGDA na lampach el 84 i po wrzuceniu na allegro poszedł w ciągu kilku godzin ,a zabawa w wymianę lamp jest dodatkową frajdą ;)
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#36

Post autor: -Wolf- »

zbyszek1982 pisze:Z nowych to chyba warto zerknąć na nasz rodzimy produkt:
Fezz Audio - Silver Luna:
http://www.fezzaudio.com/#danetech
Tak sobie odkopię dla potomnych :mrgreen:

Bardzo warto. Mam od środy, ale podpięty został dopiero w piątek, gdy dotarły do mnie kolumny Pylon Audio Pearl 25. W skrócie: ciepłe brzmienie ale nie przesadnie, duża szczegółowość (słyszę elementy, o których wcześniej nie miałem pojęcia) i w końcu usłyszałem na czym polega rozstawienie muzyków na scenie. Kupiłem w ciemno, na podstawie recenzji, bez wcześniejszego odsłuchu i teraz wiem, że to jest to, czego mi było trzeba :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#37

Post autor: darkman »

Graty!
ale.. bez foty to się nie liczy :D dawaj ->
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#38

Post autor: zbyszek1982 »

wolfrl pisze:
zbyszek1982 pisze:Z nowych to chyba warto zerknąć na nasz rodzimy produkt:
Fezz Audio - Silver Luna:
http://www.fezzaudio.com/#danetech
Tak sobie odkopię dla potomnych :mrgreen:

Bardzo warto. Mam od środy, ale podpięty został dopiero w piątek, gdy dotarły do mnie kolumny Pylon Audio Pearl 25. W skrócie: ciepłe brzmienie ale nie przesadnie, duża szczegółowość (słyszę elementy, o których wcześniej nie miałem pojęcia) i w końcu usłyszałem na czym polega rozstawienie muzyków na scenie. Kupiłem w ciemno, na podstawie recenzji, bez wcześniejszego odsłuchu i teraz wiem, że to jest to, czego mi było trzeba :mrgreen:
Gratulacje :) Marka Fezz Audio się zaczyna nieźle rozwijać. Oby tak dalej. Pod koniec roku ma być wzmacniacz na 300b. To może być hit.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#39

Post autor: -Wolf- »

Dzięki Panowie :)
zbyszek1982 pisze:Pod koniec roku ma być wzmacniacz na 300b.
Wiem, wiem. W sumie będą dostępne 4 modele. Silver Luna podstawowa na EL34 i ECC83, Titania na KT88 i ECC83, wspomniana Mira Ceti na 300b i 6N8S oraz Silver Luna Prestige na EL34 i ECC83 z dodatkowym zestawem lamp 6n2p. A na Allegro wisi limitowana wersja Silver Luny właśnie z 6n2p ;)

Moja Siver Luna prezentuje się tak:
Załączniki
Fezz Audio Silver Luna.jpg
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#40

Post autor: Myszor »

Zmieniłeś za jednym zamachem wzmak i kolumny ? To dużo. A jak gra na starych ? Do czego porównujesz ?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#41

Post autor: zbyszek1982 »

Pylon się wystawia razem z Fezz Audio na różnych wystawach, więc nie zdziwił bym się, jakby w tym połączeniu było coś więcej niż tylko przypadkowa synergia.

Tak czy siak, fajnie że pojawiło się na rynku polskie audio dobrej jakości i w normalnych pieniądzach.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#42

Post autor: -Wolf- »

Myszor pisze:Zmieniłeś za jednym zamachem wzmak i kolumny ? To dużo. A jak gra na starych ? Do czego porównujesz ?
Raty Allegro. Do 17 czerwca 20x0%. Wyszło miesięcznie 274,90 zł ;) Porównuję do miniwieży Denon RCD-M39 i kolumn Denon SC-M39 - ten zestaw zostaje do "mniej szlachetnych" nośników :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#43

Post autor: Myszor »

Mówiąc "dużo" miałem na myśli tor audio a nie kasę ;)
Ja wolę zmieniać po kawałku bo jak dwie rzeczy zmienię od razu to nigdy nie wiem dlaczego jest lepiej/gorzej.
No ale jak lampa ? Ja ciągle tranzystoruję ale mnie kusi.
Długo trzeba czekać zanim osiągnie optymalny dźwięk ? Kolumny 4 czy 8 ohm ?
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#44

Post autor: -Wolf- »

Lampa świetnie. Bardzo mi odpowiada brzmienie Silver Luny. Przynajmniej na razie. Wstępne wygrzewanie około 10 godzin, całkowite po 40 - 60 godzinach. Kolumny 4 ohm.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 346
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#45

Post autor: Ukaniu »

Z chińczykami lampowymi jest zwykle tak, że lepiej nie zaglądać pod dekiel...
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
ODPOWIEDZ