Propozycje przedwzmacniacza do 2k

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#151

Post autor: darkman »

Myszor pisze:
darkman pisze:Moim zdaniem chłopaki NAD to raczej muł bagienny i to dość spokojny.
Chodziło mi o to że dźwięk tego NADa jest kolorowany. Nie jest neutralny i transparentny. Miałem kiedyś C316 i był, trawestując Marsellusa Wallesa, "kurewsko daleko od neutralności" ;)
Oooo, umknął mi ten post :D
Nie. Nie jest kolorowany ani kurewsko daleki od neutralności. (sic!)
C316, to akurat podstawowy wzmak z tej serii i najtańszy akurat. 326Bee to zupełnie coś innego, jest sporo różnic, a we wzmiankowanym zakresie polemiki, to choćby przycisk tone defeat, który niejako wyklucza kolorwanie nawet gdyby w istocie było. 316 jest w innej klasie wzmacniaczy. Niższej zdecydowanie i budżetowej. Nie można ich porównać w żadnym aspekcie poza tym samym producentem.
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#152

Post autor: marekw 76 »

Wojtek pisze: Generalnie mając taki wybór to poszedłbym jednak w Music Hall.
A dlatego ponieważ...
P.S.
Tak jak radziłeś założyłem nowy temat we właściwym dziale :)
Pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#153

Post autor: Myszor »

klin pisze:Spoko, poczekam jak będziesz miał czas i na spokojnie sie osłucha obu pacjentów :)

No i nadejszła ta wiekopomna chwila.
Polazłem do klina po nudę. Ku mojemu zaskoczeniu wręczył mi spore i ciężkie paczki.
Zasilacz do Nudy to kawał złomu. Ze cztery większy niż PSU lara i ciężki diabeł jeden.
Niejedna integra sprzedawana w mediamarkcie by się powstydziła bo lżejsza niż PSU do preampa :)
Druga puszka to pre MM (do MC jest kolejna puszka).
To co się rzuca w oczy to siermiężny wygląd i brak jakichkolwiek regulacji (klin coś tam pogrzebał śrubokrętem w środku i powiedział że będzie OK).

No dobra. Zatem do dzieła. Czas na ring ! LAR LPS1 vs Nuda II designed by ahaja and assembled in Wrocław by klin !
To co mnie wkur... znaczy denerwuje w preampach to uziemienie.
Nie mogą jakiejś wtyczki wymyślić ? Ciągle trza kręcić tą śrubką. W Nudzie śrubka jest za gruba. Widełki nie wchodzą. Jest dziurka ale na jedne widełki a mój gramiak ma dwa kabelki uziemiające ! No dobra. Jakoś ogarnąłem jak to w miarę szybko przykręcać.
Kolejna sprawa to interkonekty. W Nudzie podłącza się je na krzyż. Dziwnie jakoś.

Na stole Nuda zabija Lara wielkością. Gigant po prostu. Osobną półkę by trza dla niego. Zobaczymy jak gra.
Nie będę bawił się w Pacułę i pisał jak zabrzmiał wokal Diany Krall kiedy odkorkował 20 letnią whisky... Dobrałem płyty z muzyką w różnych stylach, tempach, z wąskim i szerokim instrumentarium, gitarowe, soulowe, rockowe...słuchałem, zmieniałem, słuchałem, przełączałem , słuchałem...

No nie ma bata. Słychać to od razu, że LAR jest grzecznym chłopcem, kujonem w okuLARach co zawsze lekcje odrabia porządnie a Nuda to taki wysoki przystojny gościu, blondyn z garniturem białych zębów co gra w drużynie szkolnej i zgarnia najlepsze laski.
Siła, rozmach, szeroka scena, dynamika, jakieś szaleństwo czające się w głębi....jedyne do czego bym się przyczepił to zbyt szkliste wysokie, trochę ignoruje średnicę. I jest trochę niepoukładany jak nowy wmacniacz przed wygrzaniem. Ale ta moc :shock:
Po wyłączeniu z sieci Nuda świeci ze 20 minut. Co tam jest w środku ? Elektrownia ?

LAR to fajne pre. NAPRAWDĘ fajne. Zjada te wszystkie phono boxy S i inne na śniadanie, zawstydza je.
Ale plan jest taki: unikać klina na osiedlu i nie odbierać telefonu. A nuż zapomni że pożyczył ? I słuchać, słuchać , słuchać

Ps. Zapomniałem dopisać - ahaja jesteś zajebisty.
Załączniki
nuda 1.jpg
nuda 2.jpg
nuda3.JPG
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#154

Post autor: klin »

Haha wszystko wychwyci... Daj jej chwilę bo wsadzilem do niej nowiusienkie i nie grane jeszcze.opa637 prosto z fabryki. Wygrzane opa627 powedrowaly do sekcji MC.
No i oczywiście nastawy wszystkie są dostępne ale niestety lutowalem od góry jak do zwykłej obudowy i teraz dostępne są tylko po otwarciu puszki.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#155

Post autor: ahaja »

... a już myślałem, że znowu coś popsułem ...

Gniazdo na wtyk do uziemienia jest przecież: kupujesz banana, lutujesz i wtykasz. Ja w swoim napędzie GND mam zakończony krokodylkami. Szybko mogę się dopiąć do jakiejś śrubki albo do takiego zacisku i dokręcić. Banan sam z siebie nie wypadnie ale niech się pojawi jakas ręka sprzątająca co to odkurza i się wypnie ... to potem po włączeniu będzie wyło. :D

No, ustawieniami się trzeba ciut pobawić.
Fakt, ja lutowałem switche od spodu pcb dlatego są dostępne przez otwory w obudowach.
Powinno zadziałać: https://goo.gl/photos/t554F9xuURKzEX3u9
Te małe obudowy do sekcji pre są takie, że wchodzą 2 płytki preampów ale elementami do siebie a nie jedna nad drugą. śtąd i gniazda na krzyż.

Zasilacz ... no tego nie ma co porównywać.
W zasilaczu głównym warto założyć na duże kondy rezystory do masy ściągające/rozładowujące. Po wyłączeniu szybciej się rozładują ...
A weź jeszcze pod uwagę, że to co siedzi w obudowach preampów to ... w 75% również zasilacz. ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#156

Post autor: Myszor »

I tak jest zajebiście. Pozdrowienia od Kamila L. z Korisa :)
Następnym razem zrób cieńszą śrubkę GND ;)
Szacun kurde.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#157

Post autor: klin »

Myszor, cała obudowa, dobór gniazd i wszelkie.mankamenty i niedociągnięcia wykonania to moja sprawka ;) Ahaja stoi za całą genialną elektroniką w środku a tam nie ma niedociągnięć i do czego się przyczepić :)
Dlatego właśnie jest problem z Nudami bo kto jak sobie poskladal tak ma...a potem i tak to wraca na konto Ahaji.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#158

Post autor: ahaja »

;)

Dzięki za pozdrowienia. Pozdrawiam również.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#159

Post autor: Myszor »

Może zmienimy tytuł wątku na "PRE za 2k i więcej" ? ;) Dziś odsłuchy Husarii. Jak tak dalej pójdzie to wyniosę Klinowi wszystko z domu razem z telewizorem i zapasem whisky :lol:
Husaria to dwie spore paczki. Obie większe niż PSU Nudy ale PSU Nudy zdecydowanie cięższe niż Husarii. "Dual mono" mówi Ahaja.
Z PSU zniknęła ta wredna czerwona dioda co ją trzeba po ciemku zasłaniać, tak świeci.
Zniknęło także gniazdo IEC a pojawił się kabel z wtyczką jak od żelazka mojej babci (świętej pamięci).
Czysty prąd idzie do pre kablem z wtyczkami wpinanymi jak XLR.
Za to samo PRE bardzo rozbudowane.
Na górze mikro przełączniki do ustawienia pojemności, rezystancji i wzmocnienia. Wygodnie, tylko jakaś klapka by się przydała by się nie kurzyło.
Z tyłu bateria wejść i wyjść: osobno MC i MM na RCA i XLR. Wyjścia też liniowe i zbalansowane.
Z przodu sporo hebelków. Fajny pomysł z odcinaniem sekcji gra/nie gra kiedy chcemy pogmerać przy przełącznikach czy kablach albo wyczyścić igłę.
Oszczędza membrany w głośnikach. Filtr subsoniczy opcjonalnie też można załączyć. Nie ma musu.
Przy każdym hebelku diodka informująca jak zaheblowaliśmy heble.

No to ognia. Wyjście podłączyłem i na RCA i na XLR. Wydaje się że XLR gra szerzej to zostawiłem.
Obok Nuda.
I co ?
Zaskoczenie.
Nuda wcale nie gra gorzej niż Husaria. Gra ciut inaczej. Łagodniej, bardziej zaokrąglonym dźwiękiem.
Nie poddaje się Husarii i walczy jak równy z równym co świadczy o jej klasie i kunszcie montażowym Klina.
Dla mnie Nuda to 80% dźwięku Husarii. Może na MC byłoby inaczej.
Husaria daje znać o swojej klasie w wokalach które mają większą przestrzeń i oddech.
Czasem coś brzęknie albo walnie tak że się nie spodziewamy. Werbelek pojedzie jak karabin maszynowy. Itp, itd.
Smaczki. Wisienki na torcie. Czasem są one bardzo ważne a czasem nie.
I co tu teraz zrobić ? Jak żyć panie premierze ja się pytam. Jak żyć ?
Załączniki
hus.jpg
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#160

Post autor: klin »

Myszor pisze: Nie poddaje się Husarii i walczy jak równy z równym co świadczy o jej klasie i kunszcie montażowym Klina.
Klin się uczył na niej lutować ;) Całe szczęście, że te płytki są niezłej jakości to ich nie popaliłem. Ale za to udało mi się wysadzić w powietrze połowę elektrolitów na płytce MM po tym jak podpiąłem napięcie na opak... :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#161

Post autor: darkman »

Myszor pisze: świadczy o jej klasie i kunszcie montażowym Klina.
Staranie dobrane destylaty, to i efekt jest. Ręka kierownika.
Myszor pisze: Zaskoczenie.
A powiem ci, że dla mnie niespecjalne.
Myszor pisze: Nuda wcale nie gra gorzej niż Husaria.
A to minie zachęca mocno do testowania i porównania.
Myszor pisze: Dla mnie Nuda to 80% dźwięku Husarii
To właśnie chętnie bym usłyszał. na procenty mam wyrobiony słuch 8-)
Myszor pisze: Gra ciut inaczej
Dzięki Myszor. Liczyłem na Twoją wyważoną opinię i staranny przekaz w sensie werbalnej semantyki.
Dla mnie czytelne i bardzo sugestywne. Nic więcej nie potrzebuję. No poza odsłuchem rzecz jasna, kiedyś tam.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#162

Post autor: zbyszek1982 »

Ja czekam na tę Mini Nudną Husarię, żeby sobie zbudować. Może w końcu coś mi lepiej zagra od pre wbudowanego we wzmacniacz :morda:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#163

Post autor: klin »

darkman pisze: A to minie zachęca mocno do testowania i porównania.
...........jak masz tą flaszkę jeszcze to może za niedługo coś jakoś................jesień więc Wawa wzywa powoli :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#164

Post autor: Myszor »

zbyszek1982 pisze:Ja czekam na tę Mini Nudną Husarię, żeby sobie zbudować. Może w końcu coś mi lepiej zagra od pre wbudowanego we wzmacniacz :morda:
To chyba mini Nuda będzie bardziej ?
Radi
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, 12:30
Gramofon: Technics SL-Q33

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#165

Post autor: Radi »

Panowie u mnie gra TECHNICS SL-Q33 + AT440 i Shure 97xe szukam przedwzmacniacza do rocka i metalu z szybkim nie mułowatym basem, nie męczący odsłuch czy np. LAR, Muda, a może coś innego budżet do 3tyś pln.
Proszę o sugestie :)
ODPOWIEDZ