Propozycje przedwzmacniacza do 2k

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#121

Post autor: aarset »

Darkman a miałeś może możliwość testowania 1Arc Arrow?
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#122

Post autor: Myszor »

darkman pisze:Czy łatwo dostać Nudę? Nie. Nikt się tego nie pozbywa.
Da się wyczaić. Była niedawno na Allegro i poszła za porządny pieniądz. Zresztą LARów używanych tez nie znajdziesz :)
darkman pisze:W razie czego jak nie będziecie mieli Nudy pod ręką, to uderzajcie do mnie (ale Klin ma chyba własną o ile pamiętam?). LARa już nie mam.
Mamy oba. Dzięki Darkman.

Co do reszty Twojego opisu to miałem takie same odczucia wybierając między LPS-1 a Phono Box S którego miałem przedtem.
To była różnica klas jeśli chodzi o detal, sprężystość dźwięku i oddech.
Nie zgodzę się z tym, że LPS podbija niektóre pasma i nie jest neutralny. Moim zdaniem właśnie jest. Jestem zboczony na punkcie neutralności i cały tor mam pod to ustawiony (łącznie ze wzmakiem bez jakiejkolwiek regulacji czy korekcji dźwięku). No chyba że nuda jest jeszcze bardziej neutralna co jest oczywiście możliwe :)
Co do brumienia to mój lar brumi delikatnie w ustawieniu obu klocków obok siebie, zasilanie po lewej. Rozsunięcie o 50cm załatwia problem całkowicie.

O pojedynku nuda vs lps napiszę na pewno ale do tego potrzebny jest czas i spokój, którego przez różne zawirowania życiowe nie mam na razie.
Nawet ostatniej paczki z nowymi płytami nie odsłuchałem od tygodni cholera by to :(

Klin, jak chcesz to ci podrzucę lps jutro czy pojutrze rano bo i tak nie będę używał do przyszłego tygodnia.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#123

Post autor: klin »

Spoko, poczekam jak będziesz miał czas i na spokojnie sie osłucha obu pacjentów :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#124

Post autor: darkman »

Bacek pisze:A na jakiej wkładce były te porównania jeśli to nie tajemnica?
Skąd przypuszczenie, że to tajemnica?
A czemu pytasz? I jakie to ma znaczenie?
a.. i z założenia czemu pytasz w liczbie pojedynczej?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#125

Post autor: darkman »

Myszor pisze:Nie zgodzę się z tym, że LPS podbija niektóre pasma i nie jest neutralny. Moim zdaniem właśnie jest. Jestem zboczony na punkcie neutralności i cały tor mam pod to ustawiony (łącznie ze wzmakiem bez jakiejkolwiek regulacji czy korekcji dźwięku). No chyba że nuda jest jeszcze bardziej neutralna co jest oczywiście możliwe
Co do brumienia to mój lar brumi delikatnie w ustawieniu obu klocków obok siebie, zasilanie po lewej. Rozsunięcie o 50cm załatwia problem całkowicie.
- Już o tym gadaliśmy Myszor, pamiętam Twoje zdanie i nasze dywagacje. To tylko moja opinia, dość szczątkowa. Z testem nie ma nic wspólnego. Taki wymaga warunków szczególnych i konkretnych założeń. Ta neutralność, sama w sobie to pojęcie, które wymagałoby najpierw konkretnej definicji i odniesienia w poszczególnych zakresach. Nobodys perfect. Przy sprzętach tej klasy to zasadniczo konieczne. No i przypominam raz jeszcze właśnie, że gadamy o sprzętach na konkretnym poziomie, polemizując w zasadzie o detalach i niuansach, i tak należy to czytać.
Nie traktujemy przecież tych polemik, jako ścierających się szkół audio lecz wymieniamy swoje doświadczenia. Wiem, że parę osób oczekujących krwi będzie rozczarowanych.
Zresztą już wcześniej polemizowaliśmy, nie przecież w konwencji lepsze lecz inne, alternatywne i pewnie kreatywne dla poszukiwanego brzmienia.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#126

Post autor: Myszor »

darkman pisze:Ta neutralność, sama w sobie to pojęcie, które wymagałoby najpierw konkretnej definicji i odniesienia w poszczególnych zakresach.
Z tym zawsze jest najgorzej bo to jak słyszysz i co ci "siada" w uchu to jest mega subiektywne odczucie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#127

Post autor: Bacek »

darkman pisze:
Bacek pisze:A na jakiej wkładce były te porównania jeśli to nie tajemnica?
Skąd przypuszczenie, że to tajemnica?
A czemu pytasz? I jakie to ma znaczenie?
a.. i z założenia czemu pytasz w liczbie pojedynczej?
Bo to może mieć też znaczenie dla interpretacji Twoich wyników/wrażeń z testów np. niemożliwość ustawienia odpowiedniego obciążenia dla konkretnej wkładki lub za duże pojemności wejściowe dla wkładek MM. Pytam w liczbie pojedynczej bo szybko czytałem Twój wpis a nie zauważyłem uwagi o ich większej ilości.

W każdym razie adres i numer konta mnie nie interesuje.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#128

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:Ja mam to już za sobą chłopaki. Porównałem, pograłem.
Wynik? Nuda rules. I tyle.
Dzięki ! Ciekawe spostrzeżenia tylko poprosiłbym o informację na temat wykorzystanego w teście pozostałego sprzętu oraz najczęściej używanej do porównań muzy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#129

Post autor: darkman »

Bacek pisze:
darkman pisze:
Bacek pisze:A na jakiej wkładce były te porównania jeśli to nie tajemnica?
Skąd przypuszczenie, że to tajemnica?
A czemu pytasz? I jakie to ma znaczenie?
a.. i z założenia czemu pytasz w liczbie pojedynczej?
Bo to może mieć też znaczenie dla interpretacji


- Istotnie. Może też być przyczynkiem do próby prowokacji polemicznej od której jestem daleki i informuję, że nie wezmę w niej udziału.(sorry ale to nie TO forum). Takie jest właśnie założenie. Odsłuchuję dla siebie i pod siebie. Nie tworzę dekalogu audowinylomaniakalnego lecz dzielę sie swoimi spostrzeżeniami. To, że nie trafiają one w gusta przciwników nie tyle Nudy co Ahai, to nie moja sprawa. Kompletnie mnie to nie dotyczy.
Jednak konkluzja wynikająca z niektórych postów jest taka:

Nuda zła, oj bardzo zła!
Ahaja zły, oj bardzo zły albo nawet i źlejszy, a nawet nie zgodny z Konstytucją!
Wynikowo:
Ahaja i Nuda źli, oj bardzo źli! Zwłaszcza Ahaja sam w sobie i jego pokrętne pre, okablowania i mody. Ogólnie samo zło jak w Black metalu... co może się zresztą podobać.

Zasadniczo nie są to uwagi do Ciebie kolego Bacek, lecz natury raczej ogólnej. Ot impresja zaledwie. Sam to zresztą ziterpretujesz, bowiem sam najlepiej wiesz jakie są Twoje intencje.



Twoich wyników/wrażeń z testów np. niemożliwość ustawienia odpowiedniego obciążenia dla konkretnej wkładki lub za duże pojemności wejściowe dla wkładek MM.

- Bynajmniej. Ramię TP16 z modem TP60 w jednostce TD160 umożliwia mi praktycznie dość nieograniczone stosowanie wkładek i nie tylko MM. W samych zaś MM nie widzę istniejących ograniczeń, ot choćby dla sporej grupy interesujących mnie wkładek.

cyt:"Pojemności"

- Czyżby? Nie jestem zupełnie pewien Twoich intencji, ale dla wzmiankowanych przez ciebie wkładek MM, LAR ma tylko (1) jedno ustawienie. Wydaje się ono być najlepsze w istocie z możliwych dla wielu wkładek MM, jednak generuje też parę ograniczeń. Czy większa uniwersalność jest potrzebna to juz inna bajka i inny temat. Nuda zaś nie posiada takich ograniczeń. Zarówno dla wkładek MM jak i MC istnieje możliwość ustawienia praktycznie dowlonych parametrów porządanych przez wkładkę (bliźniacze banki dla obu typów wkładek). Nuda stanowi w tym zakresie konstrukcję dość uniwersalną dla kogoś kto planuje interdyscyplinarne podejście do preferowanych wkładek MM oraz brak ograniczeń w przejściu na ssastem MC LO. LAR w tym zakresie również jest konstrukcją o znamionach skończonych gdyż mozliwości dopasowania dla wkładek wysokoprądowych to tutaj hats off. Nie sposób pominąć też potencjometru gain, który w LAR uważam za wysokoelastyczny w sensie egonomii i estetyki kształtowania odsłuchu.
Same wkładki MM i imputowany poziom wejściowy ma znaczenie o znamionach dość marginalnych oczywiście przy zachowaniu pewnej podstawowej higieny dopasowania, bowiem tak na prawdę wkładki relacji Shure, Goldring, Auditechnica to wkładki zasadniczo tej samej klasy. Kwestią wyboru są doprawdy niuanse
tudzież preferencje personalne uzytownika (ja np lubię Shure). Trochę lepiej jest przy Nagaoka, ale tylko dla tego, że wybór samych modeli wykazuje większy współczynnik wyróżnialności niż w innych. konstrukctywność polmizowania w zakresie wkładek tego poziomu (jw) uważam za średnich lotów, a to ze względu na wysoką obiążalność subiektywizmu w ocenach wobec niewielkich w rzeczy samej różnicach konstrukcyjno technicznych. Większy, jeśli już potencjał widzę w igłach, zawieszeniu i szlifie.
Właściwie to tyle. Mam Nudę, bo jest fajna. Moi koledzy również forumowi mają LAR bo jest fajny. Osobliwie cieszę się z mojej Nudy i z ich LARw.
W czym zatem problem?




W każdym razie adres i numer konta mnie nie interesuje.
Spoko. W-wa, Urząd Skarbowy nr 3. Tam wszystko mają. Jakbyś jednak zmienił zdanie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#130

Post autor: darkman »

Regsoft pisze:
darkman pisze:Ja mam to już za sobą chłopaki. Porównałem, pograłem.
Wynik? Nuda rules. I tyle.
Dzięki ! Ciekawe spostrzeżenia tylko poprosiłbym o informację na temat wykorzystanego w teście pozostałego sprzętu oraz najczęściej używanej do porównań muzy.
Dzięki za zainteresowanie Reg.
Nie jestem pewien czy ciebie usatysfakcjonuję, bowiem śledząc bardzo interesujące wątki Twojego autorstwa zauważyłem różnicę w preferencjach Twoich i moich z zakresu wkładek MM/LO, a również i bodaj słuchanej muzy.

Jasne jednak oczywiście, proszę (mój zestaw testowy):
Zestaw typowy, który wykorzystuję do oceny sprzętów różnych to:
1. Santana, Abraxas
2. Bob Dylan, Pat Garret and Billy the Kid
3. Miles Davis, The Man with the Horn
4. C.P.E. Bach, Concerti a flauto traverso obligato (Arte Dei Suonatori)

Mam to w dwóch formatach i wykorzystuję w zależnosci od sprzętu, który mnie interesuje - studio odsłuchowe, sprzęty własne, sprzęty u kumpli. Czyli 4xVinyl i 4xCD.
Uwagi:
1. Abraxas trzeba mieć dobre tłoczenie(!). Jest to płyta, którą zawsze daję jako pierwszą. moim zdaniem to jedna z nielicznych płyt doskonale nadających się do odsłuchu na małych mocach. Od razu daje pojęcie czy sprzęt spełnia pokładane nadzieje. Można uzupełnić Borbolettą, a czasem Amigos ze względu na pulsującą sekcję z basem.
2. Gitary akustyczne, bardzo dobra dynamika i wybrzmiewanie w sensie sustainu.
3. Miles jak to Miles z okresu postelektrycznego, linia basu, modalne tło sekcji, fantastyczna dynamika i niszowe synkopowane cięcia fraz. Korzystam z wydania japońskiego.
4. Zmiany dynamiki i tempa, plus basso continuo.

Jeśli sprzęt: gramo, gre, wzmak, wkładka przejdzie pomyślnie ten zestaw i nie odpadanie od razu po Abraxas, to uzupełniam odsłuchy o fragmenty:
5. Keith Jarret, The Koln Concert, 1 press
6. Pink Floyd, The Final Cut - łódź i wiosła.
7. Roger Waters, zjazd saniami z Amoused to Death
8. Bob Dylan, wymiennie Hard Rain lub Desire (jeśli interesuje mnie brzmienie live to Hard Rain)
9. J.Brahms IV Symfonia
10. King Crimson, Red i czasem Lizard
11. Led Zeppelin V (Houses Of the Holy)
12. Amy Winehouse (pierwsza płyta) jak odsłuchuje też żona, a mnie zależy by ją zaiteresować.
13. Manhattan Transfer, Pastische (patrz wyżej)
14. Dead Can Dance, Serpent Egg
16. Cocteau Twins, Blue Bell Knoll
17. Cecilia Bartoli, the salieri Album

Jak już mi się jakiś sprzęt bardzo podoba to uzupełniam o kawałki z:
15. Black Sabath IV, ale tylko Changes
16. Black Sabath Blody Sabath
17. Deicide, Legion - lubię tę kapelę, ale mam tylko pierwszą płytę + jeszcze 4 na Cdekach, ale są takie same, Legion uchodzi za najlepszy i z tym się zgadzam.
18. Burzum, Filosofem
19. Rolling Stones, Sticky Fingers
20. Genesis, A Trick Of the Tail
21. Motorhead, 1916
22. Anna Netrebko, Stabat Mater - płyta jest wybitnie zrealizowana i zasadniczo na wszystkim brzmi doskonale
23. John Coltrane, Blue Train
24. Weather Report, Mr. Gone
25. Joe Pass, Vituoso lub I Remember Charlie Parker.

Trochę dużo, ale tak mam i lubię. Bo tak ;- )
Zasadniczo ważne dla mnie są pierwsze 4 pozycje: 1-4 z listy.

Akurat w topicowym zakresie LAR-Nuda.
U i dla siebie słuchałem w torze: Thorens TD160/TP60 mod/TP16 MK1(okablowanie pełny mod forumowy, konekt z pre krótki), plinta, talerz, wyciszone. Wzmak NAD 326Bee. Wkładki różne trochę ich mam, . Jednak preferuję Shure różne. Nie lubię Audiotechniki, choć mam ze 3 modele. MC LO w tej chwili nie użytkuję. Może to jednak ulec zmianie. Obecnie nie mam Shure V15III, jednak w trakcie odsłuchów na LAR jeszcze miałem.
Obecnie coś pewnie bedę zmieniał, ale etap jest taki, że po prostu gram i jest dobrze. Podobnie miałem kiedyś z gitarami. Wreszcie kiedyś, już dawno temu skupiłem się na graniu. :-)
pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#131

Post autor: Bacek »

darkman pisze:cyt:"Pojemności"
- Czyżby? Nie jestem zupełnie pewien Twoich intencji, ale dla wzmiankowanych przez ciebie wkładek MM, LAR ma tylko (1) jedno ustawienie.
Moje intencje to czysta ciekawość, Nie mam uprzedzeń co do żadnych konstrukcji. Sam jadę na starym VSPS od Ahai i na maksymalnym zgłośnieniu wzmacniacza nie słyszę żadnych przydźwięków nawet gdybym schował głowę do środka głośnika.
Fakt że trochę walczyłem z kabelkami od masy, uziemienia zerowania i podobnych żeby ten efekt uzyskać ale jak widać było warto.

Co do pojemności to nawet nie chodzi o to co w pre można ustawić ale o "wbudowaną" wejściową pojemność. Jej rozmiar z niektórymi wkładkami MM spowodować wielki pik w zakresie do wyższej średnicy i wyżej. Także samo powiedzenie że dany pre ma wielką górkę na wysokich tonach niczego niestety jeszcze nie wyjaśnia. Natomiast jeżeli takie same spostrzeżenia miał byś z wkładkami MC HO lub MC LO to już zupełnie inna para kaloszy.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#132

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:Dzięki za zainteresowanie Reg.
Nie jestem pewien czy ciebie usatysfakcjonuję, bowiem śledząc bardzo interesujące wątki Twojego autorstwa zauważyłem różnicę w preferencjach Twoich i moich z zakresu wkładek MM/LO, a również i bodaj słuchanej muzy.
Fajny zestaw muzyczny i chyba lubisz takie akcje podobnie jak ja :lol:
Shure + NAD ... hmmm ...

To oczywiście moje zdanie ale mnie się to jakoś nie łączy z neutralnością brzmienia.
I wydaje mi się że nawet jej nie poszukujesz tylko czegoś bardziej ulotnego :?

Mógłbyś rozwinąć które dokładnie wkładki oprócz V15III no i jakie użyłeś kolumny i w jakim mniej więcej pomieszczeniu?

Tym nie mniej sam test choć subiektywny jest w stanie coś wnieść do próby zbudowania jakieś wiedzy ...
Choć nie jestem teraz zainteresowany żadnym z tych przedwzmacniaczy to wydaje mi się, że mnie osobiście bardziej pasowałby LAR.
Oczywiście teoretyzuje ale tylko dzięki temu co napisałeś.

Jeszcze raz : Dzięki ! :clap:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#133

Post autor: Myszor »

Regsoft pisze:Shure + NAD ... hmmm ...

To oczywiście moje zdanie ale mnie się to jakoś nie łączy z neutralnością brzmienia.
Też tak pomyślałem. Mi te sprzęty kojarzą się raczej z dość żywiołowym muzykalnym graniem.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#134

Post autor: darkman »

Moim zdaniem chłopaki NAD to raczej muł bagienny i to dość spokojny. Trudno go jakoś pobudzić do żywej pracy nastolatka.
Shure sam w sobie i to w większości modeli jest o proweniencji rockowej w typie Allman brothers Band czy Gratefull Dead, ale to też muły, choć nieco żwawsze. Hihi.
Shure u mnie to kwestia pewnej nostalgii i wypaczenia słuchowego z odrobiną dekadenckiej nostalgii za minionym. Pierwszego miałem gdzieś na przełomie lat 70/80 i jakoś tak sentyment został.
Heh, nomen omen trochę dezaktualizacja, bo po południu akurat dziś założyłem Nagaoka 500tkę. Tak że zmiana na jakiś czas.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#135

Post autor: darkman »

Regsoft pisze:
darkman pisze:Dzięki za zainteresowanie Reg.

Fajny zestaw muzyczny i chyba lubisz takie akcje podobnie jak ja :lol:
Shure + NAD ... hmmm ...

To oczywiście moje zdanie ale mnie się to jakoś nie łączy z neutralnością brzmienia.
I wydaje mi się że nawet jej nie poszukujesz tylko czegoś bardziej ulotnego :?
Wiesz co? Poszukuję na miarę sensowną swoich chęci i możliwości. Np celowo połączyłem CA CDka nie z fimowym wzmakiem tylko z NADem, to brzmienie mi znacznie bardziej odpowiadało niż zestaw niejako dedykowany przez producenta. Faktycznie jednak brzmienia niejako brytyjskie nieco bardzie mi odpowiadają niż inne, choć mają i wielu przeciwników.
ODPOWIEDZ