Propozycje przedwzmacniacza do 2k

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#1

Post autor: Pilot »

Czas na zakup przedwzmacniacza z prawdziwego zdarzenia. Ma to być już ostateczne pre do systemu. Jakie były by Wasze propozycje. Budżet jak w temacie 2k.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#2

Post autor: kielek »

Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#3

Post autor: Pilot »

Lar jest u mnie na 1 miejscu jak na razie lecz wciąż toczy się walka. Np do muzy klasycznej, której słucham najwięcej bardziej wskazana jest lampa i tu robi się mały konflikt. Lepsza kiepska lampa za 2k czy jednak traznzystor za 2k?
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#4

Post autor: ahaja »

Za 2 kzł nie kupisz sensownego pre lampowego, chyba że to konstrukcja diy i sam ją złożysz. Wtedy tak.
Ten gość > http://www.innovative-audio.de/index.htm sprzedawał kiedyś kity pre phono na lampie. Nie wiem czy jeszcze ma czy już tylko gotowe ma na sprzedaż. To jest godne polecenia.

Tu http://www.diyaudio.com/forums/tubes-va ... phono.html masz konstrukcję zaproponowaną przez Thorstena L - gra nietuzinkowo.

Nie ma znaczenia dla klasyki czy innego gatunku muzycznego czy to będzie lampa czy inne rozwiązanie. Tu chodzi o konstrukcję, rozwiązania zasilania - to ma wpływ na dźwięk.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#5

Post autor: Pilot »

Przed linkami, które podałeś ogranicza mnie nieznajomość języka. Niestety jestem z rocznika gdy na siłę uczyli języka naszych jedynych i niezawodnych przyjaciół a potem czas nie pozwolił na nadrobienie zaległości. A masz jakieś swoje, osobiste zdanie wyrobione na temat LARa?
Zdaję sobie z tego sprawę, że tanią lampą za wiele nie zmienię w systemie a na droższą, no nie ukrywam, kasy brak a na siłę brać na raty coś na co sobie nie można pozwolić traci jakikolwiek sens.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#6

Post autor: Wojtek »

Pilot pisze:Np do muzy klasycznej, której słucham najwięcej bardziej wskazana jest lampa
Iee tam, gdzieżby.

Podobnie jak ahaja uważam, że z takim budżetem to nie ma co myśleć o lampie, chyba że DIY (albo jakiś importowany klasyk do odnowienia, ale jak mniemam, dla Pilota musi być w miarę nowe) :)

W ogóle nie ma sensu brać cokolwiek na siłę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#7

Post autor: Pilot »

Utwierdzam się więc w przekonaniu że jednak LAR nie będzie złym wyborem, ci, którzy go słuchali chwalą że jest bardzo dobry, lecz mało tych opini jest, jednak swoje kosztuje. Z tego co obserwuje nawet jak ktoś ma tyle do wydania to inwestuje w lampę Pro Jecta czy też w Phoenixa, bo to lampa. A to że jest tam kiepski zasilacz to już nie ważne, lampy się swiecą to jest ok.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#8

Post autor: vinylpiotrek »

Pilot pisze: tego co obserwuje nawet jak ktoś ma tyle do wydania to inwestuje w lampę Pro Jecta czy też w Phoenixa, bo to lampa. A to że jest tam kiepski zasilacz to już nie ważne, lampy się swiecą to jest ok.
Lampę to się kupuję jakąs fajną z lat 60 , a nie PJ, to niema prawa być dobre, to sie ma świecić.
Ale to nie do takiej wkładki jak twoja.
Obrazek
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#9

Post autor: ahaja »

W PJ ta lampa to bufor ... co to ma wspólnego z preampem lampowym - chyba jak napisałeś - żeby się świeciło to ktoś już 'ma mokro' ...

Musisz sobie uświadomić - zasilacz to najważniejsza część w takim klocku. Nie ma znaczenia czy to tran czy lampa czy kości.
To kosztuje najwięcej i tego się nie da przeskoczyć. To też wpływa na cenę urządzenia.

Weź pod uwagę możliwości ustawień dla wkładek.
Czy MMek, czy MCHO czy MCLO - to daje wyobrażenie czy może to sensownie zagrać z takim przetwornikiem czy nie.

Jak chcesz grać tylko na MM to nie ma się co szarpać.

Znam kogoś kto ma Lehmanna zbędnego - w razie czego daj znać to ci dam namiary.

Ps. Pre z 'epoki' - gra w miarę ze sprzętem z epoki. Mają dość wysokie impedancje wyjściowe i ze starymi wzmakami to jest OK ... ale nie z dzisiejszymi.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#10

Post autor: Wojtek »

Pilot pisze:Z tego co obserwuje nawet jak ktoś ma tyle do wydania to inwestuje w lampę Pro Jecta czy też w Phoenixa, bo to lampa. A to że jest tam kiepski zasilacz to już nie ważne, lampy się swiecą to jest ok.
Zakładam, że teraz już wiesz jakie to głupie podejście jest? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#11

Post autor: Pilot »

Wiem, dlatego lampę odrzuciłem na początku. Przykład, który wyżej podałem zaobserwowałem wśród osób kupujących pre za kwotę powyżej 1k
Popatrzałem trochę na Lehmannan nie widzą mi się w nim wejscia z przodu a wyjścia z tyłu, zrobi się lekka plątanina kabli na wzmaku. Wiem, laickie podejście ale wizualnie też chcę to podpasować
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#12

Post autor: kielek »

To zostaje Ci LAR ,bo mimo że 2 tys. wydaje się,że to duża kwota ,ale wyboru praktycznie nie ma :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#13

Post autor: Wojtek »

Wiesz Pilot, że preampa nie musisz mieć na widoku tylko gdzieś z tyłu? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#14

Post autor: Pilot »

Z jednej strony masz rację Wojtku a z drugiej strony skoro mam możliwości regulacji w pre to chcę mieć to łatwo dostępne. Pre i tak będzie stało na wzmaku w szafce pod gramiakiem dlatego jednak wolę żeby przewody szły bezpośrednio do tyłu. Przy Larze i tak będzie jeden więcej, wszak obie skrzynki muszą być ze sobą połaczone lecz przewody będą skierowane do tyłu. Z przodu będą dwie gałki i musi być do nich łatwy dostęp. Obok pre stoi jeszcze regulator obrotów od Fontesa. Możliwe że przy Larze ten regulator postawię na pre.

Wiem, niby wyboru już dokonałem a tu dooopę zawracam, sorki. Jednak przed ostatecznym zakupem chciałem się dowiedzieć czy nie ma innych, również dobrych opcji do wyboru, które wyglądowo też by dopasowały ewentualnie może bym poznał wszelkie nie co do Lara. To są jednak prawie 2k
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#15

Post autor: ahaja »

"Pre i tak będzie stało na wzmaku w szafce pod gramiakiem dlatego jednak wolę żeby przewody szły bezpośrednio do tyłu. Przy Larze i tak będzie jeden więcej, wszak obie skrzynki muszą być ze sobą połaczone lecz przewody będą skierowane do tyłu. Z przodu będą dwie gałki i musi być do nich łatwy dostęp. Obok pre stoi jeszcze regulator obrotów od Fontesa. Możliwe że przy Larze ten regulator postawię na pre." ... się prosisz o kłopoty ...

Pre - należy postawić blisko ramienia gramofonu.
Nie na wzmaku, nie na regulatorze, nie na zasilaczu - ten jak nadalej w miarę możliwości.
Krótki kabel od gramofonu do pre. Dłuższy może być z pre do wzmaka.
To takie zasady są.
ODPOWIEDZ