Wzmacniacz do 1000 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#436

Post autor: motown »

motown pisze:
Wojtek pisze: Aż posmutniałem jak zerknąłem na specyfikację techniczną tej Yamahy.
Możesz to rozwinąć? Bom bardzo ciekaw co artysta ma na myśli ;]
Rozumiem, że robisz research żeby udzielić rzeczowej odpowiedzi...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#437

Post autor: Wojtek »

Nie, po prostu olewam, bo nadal dobrze pamiętam jak wyglądała dyskusja o Twoim Stantonie ;)

Osłodzę może trochę sytuację:
Jakby nie było innego wyboru niż "koniecznie nowy i za nieduże pieniądze" to Yamaha jest OK, jedna z lepszych w sumie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#438

Post autor: motown »

Wojtek pisze: po prostu olewam
Niepoważny jesteś. Tak to może mówić wyrostek w piaskownicy. Napisałeś coś i wypadałoby wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Albo po prostu przyznać, że się bredzi.

Twoim sposobem można właściwie wszystko zdezawuować bez podawania argumentów. No bo tak! Bo olewam to!

Kompromitacja, drogi Wojtku...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#439

Post autor: Wojtek »

Inaczej: odmawiam wchodzenia kolejny raz w publiczną dyskusję z Tobą na temat posiadanego przez Ciebie sprzętu, nauczony doświadczeniem, że jakąkolwiek prawdę bym nie napisał to i tak Ciebie nie przekonam :)
motown pisze: Napisałeś coś i wypadałoby wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Albo po prostu przyznać, że się bredzi.
Albo... odmówić komentarza, dla dobra sprawy, co niniejszym czynię :)
motown pisze: Twoim sposobem można właściwie wszystko zdezawuować bez podawania argumentów. No bo tak! Bo olewam to!
Kompromitacja, drogi Wojtku...
Zagalopowałeś się, ale rozumiem frustrację.

To że z Tobą nie chcę rozmawiać o Twoim sprzęcie nie znaczy, że z nikim nie jestem w stanie rozmawiać o Twoim sprzęcie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#440

Post autor: krolix »

Tomek.mly pisze:https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produk ... /PMA-720AE
A coś takiego? Mial ktoś z nim styczność? W zeszłorocznym rankingu niby drugi wzmacniacz, ale nie wiadomo kto ranking zamawiał ;) Nie mam ciśnienia na coś nowego, ale jeżeli jest dobry, to akurat jest jeszcze promocja i zawsze to miło mieć sprzęt, którego nikt nie dotykał brudnymi paluchami ;)
Kilka dobrych lat temu miałem okazję posłuchać PMA-500/700/1500 w tej samej konfiguracji sprzętowej. Moje wrażenia były takie - 500 nadawał się tylko na początek przygody ze sprzętem audio, 700 był nieznacznie lepszy, frajda ze słuchania i naprawdę spora różnica pojawiła się dopiero z odpaleniem 1500. Jakoś wątpię w takie udoskonalenie 720 względem 700, żeby można było ten wzmacniacz ustawiać wysoko w jakimś audiofilskim rankingu. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#441

Post autor: Wojtek »

Taka niestety prawda krolix. Z nowymi wzmacniaczami to trochę jak z nowymi gramofonami... na szczęście tylko trochę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#442

Post autor: motown »

No i modelowo, żadnych konkretów. Nie zawodzisz...
Wojtek pisze: dyskusję z Tobą na temat posiadanego przez Ciebie sprzętu
Tu nie chodzi o mnie i mój sprzęt. Wyraziłeś opinię, publicznie, chciałem dopytać w czym rzecz. Bo doświadczenia mam zgoła odmienne i ciekaw byłem argumentów, no ale nie doczekałem się...
Wojtek pisze: o Twoim sprzęcie (vide Stanton)
No i znowu to samo. To obsesja jakaś? Śni ci się po nocach ten Stanton? Wspomniałem o nim? Na wszystko masz jedną odpowiedź: "Stanton".
Swoją drogą, w tej dyskusji o Stantonie słabo się wykazałeś i argumenty też padały liche...
krolix pisze: wysoko w jakimś audiofilskim rankingu
Wojtek pisze: Taka niestety prawda krolix.
Panowie chyba zapomnieli w jakim dziale się znajdujemy. Mowa o budżetowych wzmakach, nie audiofilskich klockach za 10k zł.
Wojtek pisze: Z nowymi wzmacniaczami to trochę jak z nowymi gramofonami...
wtf? :confusion-questionmarks:

Powtarzam pytanie: dlaczego specyfikacja techniczna tej Yamahy sprawia, że nam posmutniałeś?
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#443

Post autor: krolix »

motown pisze: Panowie chyba zapomnieli w jakim dziale się znajdujemy. Mowa o budżetowych wzmakach, nie audiofilskich klockach za 10k zł.
Kolega pytał o opinię na temat wzmacniaczy Denona, to mu ją przedstawiłem. Nota bene 15x0 to wydatek ok. 4k, nie 10k, a zaręczam, że potrafi konkurować z niektórymi wzmacniaczami za 10k. Oczywiście wszystko to też sprawa konfiguracji sprzętu, akustyki pomieszczenia i własnych upodobań, ale tego w sumie chyba nawet nie muszę pisać. ;)
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#444

Post autor: grzehu82 »

Gdyby udało się pytającemu kupić yamahe a s500 poniżej 1k, gdy koniecznie zakłada zakup sprzętu nowego lub prawie nowego to jest sensowna propozycja, ale stawianie jej jako faworyta w obliczu tego co można kupić za 1k ze starszego sprzętu to już niezła przesada...
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#445

Post autor: motown »

krolix pisze: Kolega pytał o opinię na temat wzmacniaczy Denona, to mu ją przedstawiłem. Nota bene 15x0 to wydatek ok. 4k, nie 10k, a zaręczam, że potrafi konkurować z niektórymi wzmacniaczami za 10k.
Spoko. Nie wątpię, że w pewnych okolicznościach zagra nawet lepiej. Ale 4k zł to jednakowoż nie 1k zł ;]
grzehu82 pisze: stawianie jej jako faworyta w obliczu tego co można kupić za 1k ze starszego sprzętu to już niezła przesada...
Jaki faworyt? Nikt przecież tego nie napisał.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#446

Post autor: amrowek »

Takie tam pytanie laika co ma takiego szczególnego to ampli( yamaha AS501) czego nie mają starocie, lub też starsze ampli
a drugie to co ma papierek z danymi technicznymi do tego jak gra dany sprzęt?
Na ile danych i na jakie z tego papierka Panowie zwracacie uwagę?

W/g danych cc sporting to rakieta, a ze skrzydłami powinien latać.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Tomek.mly
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2016, 12:43

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#447

Post autor: Tomek.mly »

Przepraszam, że nie odpisywałem, ale...nie zobaczyłem, że jest nowa strona. Jeśli chodzi o wzmacniacz, to porzuciłem myśli o Yamasze i Denonie na rzecz Marantza PM6005, którego można kupić za 2 tys. No chyba, że różnica między 6005 a 6006 jest na tyle duża, że opłaca sie dorzucić 500zł.
Pomyślałem, że może sie uda uratować mojego Denona, prawdopodobnie pada przekaźnik, albo "obwód sterowania układem zabezpieczeń". U mnie żadnych serwisów nie ma, zajmuje się ktoś tym wysylkowo za rozsądne pieniądze? Bo jeżeli mam dać pare stówek za przywrócenie do życia staruszka to chyba wole wywalić kase na Marantza i mieć spokój.
Teac TN-550, AT 100E, Technics SL-23A, Shure M44G, Marantz PM6006, Dali 400.
noahe606
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2017, 02:17

Wzmacniacz do 1000 zł

#448

Post autor: noahe606 »

Jest to mój pierwszy post na tym forum, na początku chciałem się przywitać - Cześć :)
Zacząłem kompletowanie swojego pierwszego zestawu do odsłuchu winyli, posiadam gramofon Denon DP-200USB, przyszła pora na wybranie wzmacniacza. Przejrzałem fora w poszukiwaniu wskazówek i na jednym z forów polecano Onkyo A-8670 oraz Pioneer A-702 jako dobre, używane wzmacniacze do 1000 złotych. Znalazłem ten sprzęt na Allegro:

Pioneer
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a- ... 54770.html

Onkyo
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-onk ... 05992.html
oraz
http://allegro.pl/onkyo-a-8670-topowy-m ... 59744.html

Chciałem również zapytać - co myślicie o tych wzmacniaczach i czy jest to dobry wybór? Zaskoczyła mnie niska cena Onkyo na pierwszej, powyższej aukcji. Czy w tym przedziale cenowym jakiś inny model jest wart uwagi? Dodam, że jestem laikiem, jeśli chodzi o sprzęt do odsłuchiwania płyt winylowych. Jeśli niepotrzebnie założyłem nowy temat - przepraszam.

Myślałem, aby do wzmacniacza podłączyć moje monitory studyjne Yamaha HS7 - czy będzie to w ogóle możliwe? I czy jest to dobre rozwiązanie? Monitory przeznaczone są do odsłuchu w bliskiej odległości, mam tego świadomość. Jednak obecny budżet nie pozwala na zakupienie kolumn głośnikowych. Poza tym - mieszkam w niedużym mieszkaniu, w którym liczy się każda przestrzeń. :D Jeśli jednak nie jest to dobra opcja, proszę o polecenie jakichś kolumn, tak abym zmieścił się w kwocie 1200 zł płacąc za wzmacniacz + kolumny.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#449

Post autor: Wojtek »

Kupiłeś gramofon z USB ze sklepu, a wzmacniacza szukasz używanego? Ciekawa sprawa :)

Wybór dobry. Onkyo raczej lepszy od tego Pioneera.
noahe606 pisze: moje monitory studyjne Yamaha HS7 - czy będzie to w ogóle możliwe?
Nie bardzo. To są głośniki aktywne, z wbudowanym wzmacniaczem.
noahe606 pisze: Monitory przeznaczone są do odsłuchu w bliskiej odległości, mam tego świadomość.
Nie wszystkie.
noahe606 pisze: Jednak obecny budżet nie pozwala na zakupienie kolumn głośnikowych.
Pech. Może sprzedaj Yamahy?
noahe606 pisze: Jeśli jednak nie jest to dobra opcja, proszę o polecenie jakichś kolumn, tak abym zmieścił się w kwocie 1200 zł płacąc za wzmacniacz + kolumny.
Nie ten wątek. Jak już kupisz wzmacniacz to się namyślimy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#450

Post autor: Latro »

No i na gramofon zbieraj :)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
ODPOWIEDZ