Wzmacniacz do 1000 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#361

Post autor: restimek »

Czyli lekko mowiac przeplacilem :?
Czemu nie jestes "fanem" tej serii?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#362

Post autor: Wojtek »

Bo widziałem/słyszałem parę tych wzmacniaczy w akcji i sklasyfikowałem je jako "nic specjalnego" + chyba jeszcze była kwestia awaryjności jakaś, ale już nie pamiętam szczegółów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
GieraPPa
Posty: 14
Rejestracja: 02 mar 2016, 19:22

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#363

Post autor: GieraPPa »

Dołączę się do tematu

Stałem się szczęśliwym posiadaczem kolumn Dali 450 i szukam wzmacniacza do nich kwota do 1000 zł +- 200zł jeśli będzie warto
wzmak powinien posiadać pilot (może działać tylko głośność) i najlepiej wejście Phono bądź propozycja wzmaka + przedwzmaka gramofonowego
Upodobania muzyczne to ciepła strona mocy, z b.dobrą sceną wokalem i przestrzenią
Pokój mały około 16 m3
Do tego proszę o poradę w sprawie DAC'a do 300 zł wejścia coax optyczne i jack

Liczę na Wasze opinie i porady i z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#364

Post autor: Wojtek »

Skoro musi być pilot to siłą rzeczy wchodzą w grę sprzęty głównie z 90's.

Onkyo może? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
qazxc
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 21:33

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#365

Post autor: qazxc »

Witam poszukuję wzmacniacza do 1000zł lecz nie za bardzo znam się na tym sprzęcie. Chciałbym żeby miał dobre wyjście słuchawkowe i dobre wejście phono. Chciałbym żeby brzmiał naturalne lecz z kapką powiewu zimna i był mało awaryjny. I mógłbym prosić od razu o jakieś głośniki do niego w cenie 500-1000 zł. Jeszcze jedna prośba jakby ktoś podał jakiś model mógłby pokrótce opisać jak brzmi. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#366

Post autor: kangie »

A dużym pomieszczeniem dysponujesz? "Kapka powiewu zimna" - czy to przeciwienstwo cieplego osladzania średnicą?

Jakim źródłem dźwięku dysponujesz, w sensie - z czego będziesz puszczał muzykę?

Napisz coś więcej, bo za mało danych aby sensownis coś poradzić. Poza tym takich tematów są setki jeśli nie więcej ;)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2016, 23:26 przez kangie, łącznie zmieniany 1 raz.
"Life is too short for boring HiFi..."
qazxc
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 21:33

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#367

Post autor: qazxc »

25m kwadratowych[Kapka powiewu zimna" - czy to przeciwienstwo cieplego osladzania średnicą?] Własnie o to mi chodzi. Aktualnie z unitra bernard ale ją czeka zmiana jak uzbieram na to pięniądze. Słucham dość sporo hip hopu z lat 90/80 i trochę starego polskiego rocka. Jaki danych jeszcze potrzeba ?
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#368

Post autor: kangie »

W zasadzie, to mozna tutaj podac wszystko (w cenie) i nie brac za nic odpowiedzialnosci. Byc moze nawet zrobisz po swojemu i kupisz sprzet inny niz ludzie Ci doradza. Tak czesto bywa. Ale zebys Ty byl zadowolony... Nikt nie wie czy spodoba Ci sie dane brzmienie. Kazdy z nas ma inne wyobrazenie na temat brzmienia. Wyobraz sobie jak roznie potrafia brzmiec rozne komplety strun w gitarze akustycznej. Wezmy stockowe struny z brazu ktore Yamaha wsadza do swoich gitar w chinskich czy indonezyjskich fabrykach. Wymieniasz je na fosforo-brazy firmy Elixir Nanoweb (made in USA) i nagle pojawia sie ladniejsza srednica i kulturalniejsze wysokie tony jesli odniesc to do pasma akustycznego gitary. Nie o to chodzi czy jest lepiej czy gorzej. Zaczyna byc inaczej. Wystarczy zaczac wkladac coraz grubsze struny. Okaze sie ze przy 13-stkach, 9-tki, 10-tki a nawet 11-stki brzmia komicznie i chudo. A mamy jedna gitare i jednego gitarnika. Potem bierzesz do reki gitare innego producenta czy to Taylora, Ibaneza czy Wasburna i wczesniej wspomniane struny jeszcze inaczej brzmia. Ale nie chce zanudzac Cie gitarami, choc o ich brzmieniu moge mowic godzinami. Potrafie godzinami wsluchiwac sie w akordy i jak gitara wybrzmiewa...

Hip hop i rock (polski czy zagraniczny) to wymagajace gatunki dla sprzetu audio. Duzo sie tam dzieje wbrew pozorom. Samo odtworzenie tradycyjnej perkusji "akustycznej" tak samo jak i jej nagranie - jest nie lada wyzwaniem. Hip hop to z kolei mocny gleboki mięsisty bas. Bez niego hip hop brzmi kijowo. To nie jest audiofilskie pitolenie na fleciku, trzy instrumenty na krzyz czy powiedzmy kameralny wokal, choc i takich rzeczy czasami lubie posluchac w zaleznosci od humoru. Bedziesz potrzebowal sprzetu z tzw. "pi3rdolnięciem". Byleś zapewne na koncercie rockowym czy hip hop albo jakies techno? Na pewno byles. Wiesz o co tam chodzi. Zapomnij o miniaturowych kolumienkach wielkosci pudelka po dzieciecych sandalach CCC czy Sprandi. To musi byc fest kolumna. Moze byc podlogowka, ale nie musi. Moze byc wielka kolumna podstawkowa z wooferem powiedzmy od 10 cali minimum, 12 cali najlepiej do nawet 15 cali. Bedzie to konstrukcja 3-drozna. Da Ci to solidna podstawe basowa i kawalek dolnej srednicy. U Ciebie widzialbym duze podstawkowe (zwane czesto monitorami) z duzym papierowym wooferem. Uderzenie mozesz miec tez z wezszej podlogowki, ale dobrze miec tam ze 2-3 glosniki niskotonowe 7-calowe. Jednak jesli beda mialy skutecznosc ponizej 90dB i zejscie z 8 ohmow do 2 czy 1,5 ohma, to bedzie problem z wlasciwa amplifikacja. Bedzie potrzeba duza wydajnosc pradowa i konkretny wzmacniacz, ktory zacznie nadwyrezac Twoj plan finansowy.

Zaczalbym na Twoim miejscu od wyboru kolumn. Potem dobralbym wzmacniacz. Nie odwrotnie.
"Life is too short for boring HiFi..."
qazxc
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 21:33

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#369

Post autor: qazxc »

Rock polski, Hip Hop zagraniczny. Wielkie dzięki za pomoc. To tak jak mówisz wpierw kupię kolumny. Polecasz jakieś modele do 1000 zł to najwyżej postaram się gdzieś ogarnąć i ich przesłuchać czy lepiej skleić jakieś samemu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#370

Post autor: Wojtek »

Jeśli nie masz do czego podłączyć kolumn to nie ma to wielkiego sensu, ale jeśli masz już jakiś wzmacniacz to można pokombinować, a potem zmienić wzmacniacz.
qazxc pisze: czy lepiej skleić jakieś samemu.
Nie, nie próbuj DIY. Nie na etapie "nie za bardzo znam się na tym".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
qazxc
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 21:33

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#371

Post autor: qazxc »

Mam stare universum
qazxc
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 21:33

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#372

Post autor: qazxc »

Mam znajomego stolarza to on by mi obudowę zrobił, a mój wujek zna się nieźle na elektronice
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#373

Post autor: Wojtek »

To za mało. Serio.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dziab
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2016, 11:42
Gramofon: Dual CS-450

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#374

Post autor: dziab »

Wyczytałem tutaj, że kompletowanie wypada zacząć od wzmacniacza :)
Słuchał będę głównie winyli (wybór gramofonu później), ale chciałbym by miał AUX, żebym czasem coś innego podpiąć (kompa, z którego odpalę CD albo jakiś odtwarzacz mp3/telefon).
Może to być amplituner, ale nie będę się upierał.
Pokój 26m^2 (5,4m x 4,8). Pode mną niestety ktoś mieszka, więc nie będę głośno słuchał. Ale wolę mieć "zapas mocy" i grać cicho niż kiedyś się przeprowadzić i stwierdzić, że sprzęt zbyt lichy ;) Nade mną biuro, więc od popołudnia pusto.
Najchętniej do tego podłogówki (i tu jedyna wskazówka narzeczonej - najlepiej białe :D ).

Co roku mam do wydania 400zł (bony) w Selgrosie. Zastanawiam się więc nad tym:
http://selgros24.pl/Sprzet-RTV/Audio/Sy ... 69992.html
Btw. wersja czarna jest droższa aż o 160zł, ktoś wie dlaczego?

Sensownie to będzie grało czy to najniższa linia i badziew od znanego producenta? Jak nie kupię tego, to raczej używkę, ale wtedy pewnie chętniej za jakieś 400zł, a nie 800zł.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#375

Post autor: amrowek »

właśnie nowe czy używane?
co do AUX kto powiedział ze pod tape nie podepniesz kompa?
jeszcze gniazdo AUX to Rca czy Din?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ