Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Bartosz84
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2012, 11:18

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#61

Post autor: Bartosz84 »

Co sądzicie o tym wzmacniaczu? Jestem laikiem w kwestiach tego rodzaju sprzętu. Szukam pierwszego w życiu zestawu do słuchania muzyki z czarnych krążków. Jeśli ktoś obeznany w temacie zechce coś doradzić będę bardzo wdzięczny.
http://allegro.pl/yamaha-ca-v2-piekny-w ... 85570.html
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#63

Post autor: Winters »

http://allegro.pl/klasyczny-technics-su ... 90814.html

To jest bardzo fajny wzmacniacz. Z Twojej listy osobiście wybrałbym H/K 330C, tylko niekoniecznie słuchamy tej samej muzyki. To jest świetny amplituner do spokojniejszych brzmień, ale jeżeli słuchasz np. metalu to raczej odpada. Poza tym na tej liście raczej nie ma lipy.
DIOMEDES KATO
Bartosz84
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2012, 11:18

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#64

Post autor: Bartosz84 »

Wielkie dzięki za komentarz. Jeśli chodzi o muzykę jakiej słucham to rock, jazz, soul muzyka klasyczna ale także może wkraść się hip hop, muzyka elektroniczna i ambient. Rozstrzał jest dosyć duży ;) . Najbardziej zależałoby mi na czystości dźwięku ale żeby sprzęcik małego kopa też miał gdyby sąsiedzi mocno podpadli :) . Mieszkam w bloku a sprzęt będzie w pokoju 20 m2. Na cały zestaw mogę przeznaczyć ok 1500 zl. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź a gdyby jeszcze jakieś sugestie nasunęły się bardziej obeznanym w temacie kolegom, oczywiście chętnie wezmę je pod uwagę.
Bartosz84
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2012, 11:18

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#65

Post autor: Bartosz84 »

Znalazłem jeszcze taki. U tego samego sprzedawcy co H/K 330 C.
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-sx ... 25407.html
przy okazji znalazłem tez takie kolumny
http://allegro.pl/kolumny-rosita-westra ... 00941.html
i moje pytanie jest takie czy bez problemu można takie kolumny połączyć ze wzmacniaczem a potem dobrać do tego gramofon?
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#66

Post autor: hellbit »

yamaha a 420 moim zdaniem.Najnowsza z zestawu , z dobrymi opiniami.Nie bardzo rozumiem usilnego upodobania do starych gratow na forum. Wysuszone kondensatory , trzeszczace potencjometry , szum itd. Dlaczego nie nowsze? Jasne , ze momentami specyficzny dzwiek itd itp. Nie raz sluchalem jednak takich zestawow i do tego tanie kolumny-zamulone brzmienie , slaba dynamika , szumy itd. Radzilbym gro tego budzetu przeznaczyc na kolumny.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Bartosz84
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2012, 11:18

Re: Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#67

Post autor: Bartosz84 »

hellbit pisze:yamaha a 420 moim zdaniem.Najnowsza z zestawu , z dobrymi opiniami.Nie bardzo rozumiem usilnego upodobania do starych gratow na forum. Wysuszone kondensatory , trzeszczace potencjometry , szum itd. Dlaczego nie nowsze? Jasne , ze momentami specyficzny dzwiek itd itp. Nie raz sluchalem jednak takich zestawow i do tego tanie kolumny-zamulone brzmienie , slaba dynamika , szumy itd. Radzilbym gro tego budzetu przeznaczyc na kolumny.
niestety niewiele mi to wyjaśniło. Je Twoja
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#68

Post autor: Tarkus »

hellbit pisze:Nie bardzo rozumiem usilnego upodobania do starych gratow na forum. Wysuszone kondensatory , trzeszczace potencjometry , szum itd. Dlaczego nie nowsze?
Trzeszczące potencjometry częściej zdarzają się w sprzęcie nowym, po prostu dlatego, że dawniej robiono je bardziej solidnie. Nawet w przypadku, gdzy trzeszczą, zazwyczaj wystarczy odpowiednia konserwacja. Dzisiejsze "plastiki" natomiast często zaczynają trzeszczeć po ledwie roku. Kondensatory z kolei i tak zazwyczaj idą do wymiany, więc to, czy są wysuszone, nie gra roli. Stary sprzęt niezłej klasy można często kupic w miarę tanio, dzięki czemu więcej kasy zostaje na renowację. Ot i tajemnica wyjaśniona. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#69

Post autor: Kocewicz »

Tarkus pisze:dzięki czemu więcej kasy zostaje na renowację.
Bez przesady z tą "renowacją", wymiana wszystkich kondów to koszt maksymalnie 10 złotych, w sprzęcie lampowym może trochę więcej, ale nadal nie jest to wydatek warty brania pod uwagę przy porównywaniu cen starego i nowego.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#70

Post autor: JacK »

Właśnie chodzi o to że kupując starego dziadka w typie wzmacniacza potencjalnego nabywce czeka wiele pracy aby go doprowadzić do stanu nie grożącego samowykopceniem. To już tradycja tego forum że poleca się staruchy nie wspominając o tym fakcie.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#71

Post autor: Tarkus »

Kocewicz pisze: Bez przesady z tą "renowacją", wymiana wszystkich kondów to koszt maksymalnie 10 złotych, w sprzęcie lampowym może trochę więcej, ale nadal nie jest to wydatek warty brania pod uwagę przy porównywaniu cen starego i nowego.
Zależy jeszcze, jakich kondensatorów użyjesz. Łatwo się przejechać, czego doświadczyłem osobiście. Kondensator kondensatorowi nierówny i jeśli wymienisz na najtańsze, sprzęt po każdym włączeniu będzie się grzał godzinę, zanim uzyska właściwe brzmienie. Druga kwestia, czy jesteś w stanie przeprowadzić ich wymianę sam. Nie każdy daje sobie radę z lutowaniem elektronicznych podzespołów do płytki drukowanej (niektórzy nie mają za grosz zdolności manualnych) i nie każdy ma w domu precyzyjną lutownicę. Tym bardziej nie każdy poradzi sobie z czymś takim, jak regulacja prądów spoczynkowych (ja np. bym się nie podjął).
Wzmacniacza, którego używam, po pierwszej, nieudolnej renowacji nie dało się słuchać; po oddaniu go w ręce profesjonalisty sprzęcik dopiero pokazał, co potrafi, ale oczywiście wyniosło to drożej od zakupu samego sprzętu na Allegro.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Bartosz84
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2012, 11:18

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#72

Post autor: Bartosz84 »

Może ktoś wie gdzie takiego sprzętu szukać w Łodzi? Najchętniej bym posłuchał i zobaczył na własne oczy proponowany towar. Boję się że z allegro mogę dostać sprzęt z którym nie będę wiedział co zrobić. Niestety sam raczej nie potrafiłbym odnowić tego rodzaju maszynki.
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#73

Post autor: hellbit »

Bartosz84 pisze:i moje pytanie jest takie czy bez problemu można takie kolumny połączyć ze wzmacniaczem a potem dobrać do tego gramofon?
TAk nie ma przeszkod , zeby gramofon kupic potem. Jezeli nie chcesz dodatkoweych kosztow to szukaj wzmaka z wejsciem phono-tam znajduje sie przedwzmacniacz gramofonowy-unikniesz dodatkowych kosztow w postaci zakupu takowego osobno. Wiekszosc starych wzmacniaczy je miala. Wczesniej pisalem po prostu o tym , ze moze cie czekac konserwacja , naprawa jakis drobiazgow-kondensatory , potenjometry itd. Wiec dlatego rozgladaj sie za sprzetem nowszym po prostu. Najwiecej budzetu przeznacz na kolumny-to one sa w najwiekszym stopniu odpowiedzialne za dzwiek. Po co ci dobry gramofon , wzmacniacz , jakosc itd jak wszysto mozna zepsuc slabymi glosnikami. Wole sytuacje odwrotna ( oczywiscie w granicach rozsadku.
Tarkus pisze:Dzisiejsze "plastiki" natomiast często zaczynają trzeszczeć po ledwie roku.
Jakos nie zauwazylem hehe. Po prostu i w tamtych czasach robiono sprzet dobry i gowniany jak i obecnie.Mysle , ze nie chodzi tu o jakosc dzwieku tylko o pieniadze i dorabianie do tego ideologii.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#74

Post autor: hellbit »

http://allegro.pl/marantz-pm-66-se-okaz ... 08976.html
Moze cos takiego?
Do tego http://allegro.pl/monitorki-tannoy-m2-c ... 17363.html
Masz 400 +600 +50 za przesylki. 450 zostaje ci na gramofon. Mysle ze forum w wyborze gramofonu pomoze w odpowiednim dziale. Oczywiscie dojda kabelki itd. Warto tu juz w jakies normalne kable zainwestowac-bo nieglupi zestaw by to byl. Oczywiscie to taka propozycja .Jako alternatywa do tego co sie ogolnie tu podaje . Wierz mi , ze czasem nie warto na sile w niewiadomo co sie pchac. Pokoj masz nieduzy , pewno pomeblowany-jak to w bloku-te tanoje spoko dadza rade. Mega basu z tego nie bedzie-ale mysle , ze za to ogolna jakosc bedzie git. Mialem m1-byly fajne. Pozdrawiam.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Wzmacniacz lub amplituner do 400zł

#75

Post autor: Tarkus »

Co myślicie o tym sprzęcie? Słyszałem, że w tamtych czasach nie była to najgorsza firma. Szukam czegoś, co dawałoby w miarę możności naturalny dźwięk.
http://allegro.pl/klasyczny-technics-su ... 24943.html
Oczywiście wiem, że musiałbym liczyć się z dodatkowym wydatkiem na renowację. Polecacie, czy jednak radzicie zaczaić się na jakiegoś Luxmana?
hellbit pisze: Po prostu i w tamtych czasach robiono sprzet dobry i gowniany jak i obecnie.
Masz rację, z jednym zastrzeżeniem. Obecnie dobrze robiony jest high-end, a jeszcze w latach osiemdziesiątych nawet popularne hi-fi produkowano w miarę solidnie. Nie mówiąc już o tym, że i za brzmienie mniej więcej naturalne trzeba dziś zapłacić dość sporo, bo nawet większość hi-fi "z wyższej półki" to sprzęt "charakterystyczny", czytaj: mocno podbarwiający.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ