Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Scorptek
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:48

Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#1

Post autor: Scorptek »

Witam, potrzebuję pomocy w zakupach, ponieważ chciałbym spróbować lampy :)
Jeżeli chodzi o zasilenie kolumn to już wiem na co mniej więcej patrzeć (Yaqin) ale do mojego najczęściej używanego pomieszczenia, które jest malutkie, "wchodzą" jedynie słuchawki.

Gramofon to AT-LP120x z wkładkami AT-VM95C i AT-VM95E czyli bazowe modele których używałem to słuchania starszych, używanych płyt. Planuję zakup wkładki Nagaoka w bliskiej przyszłości.
Słuchawki to Beyerdynamics DT990 250 ohm

Myślałem o Eufonika model H5 od Pana Wiesława, cieszy się dobrymi opiniami z tego co widziałem, jestem otwarty na inne propozycje wzmacniaczy słuchawkowych lampowych w podobnym budżecie.
Jeżeli chodzi o przedwzmacniacz to AT-LP120 ma wbudowany ale wiadomo, że nie jest on najlepszej jakości i fajnie byłoby również czymś go zastąpić. Czy tutaj też iść w kierunku lampy(YAQIN MS-12B)? Czy może jednak lepiej kupić coś takiego jak Iskra. Przestraszyłem się trochę tych przełączników ale zawsze można się nauczyć :D

Muzyki słucham różnej, dużo metalu, dużo elektroniki, sporo bluesa i jazzu.
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#2

Post autor: kolimator »

Scorptek pisze:
30 mar 2024, 14:24
Jeżeli chodzi o zasilenie kolumn to już wiem na co mniej więcej patrzeć (Yaqin)
Jak rozumiem yaqin nie ma wejscia słuchawkowego ? ja miałem kisedys doładnie ten model beyerów na stanie , i musze napisac ze graja z lampa te słuchawy ale mocna lampą . u mnie dopiero ''' ruszyły''' podłaczone do yaqina 5881a na lampqch 6l6 . jezeli chcesz kupic wzmak do nich MUSI miec moc wyjsciowa ok lub powyzej 1 W , KONIECZNIE , inaczej nie zagraja wysokim poziomie .
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#3

Post autor: kolimator »

1 W to jest 1000 mW/ 32 OHM
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#4

Post autor: kolimator »

Scorptek pisze:
30 mar 2024, 14:24
Gramofon to AT-LP120x z wkładkami AT-VM95C i AT-VM95E czyli bazowe modele których używałem to słuchania starszych, używanych płyt. Planuję zakup wkładki Nagaoka w bliskiej przyszłości.
Na wbudowany preamp phono wcale nie patrz , forumowe wzmaki nudaM, dyskretniok ,buphono i konstrukcje by Misse miażdzą ten wbudowany . Mam na testach w domu nieco lepszeej klasy wzmaki z tzw ''epoki'' od Urushi po pma 1560 i ze smutkiem musze napisac ze tylko pma 1560 moze powalczyc z forumowymi konstrukcjami.
Scorptek
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:48

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#5

Post autor: Scorptek »

kolimator pisze:
30 mar 2024, 14:46
Scorptek pisze:
30 mar 2024, 14:24
Jeżeli chodzi o zasilenie kolumn to już wiem na co mniej więcej patrzeć (Yaqin)
Jak rozumiem yaqin nie ma wejscia słuchawkowego ? ja miałem kisedys doładnie ten model beyerów na stanie , i musze napisac ze graja z lampa te słuchawy ale mocna lampą . u mnie dopiero ''' ruszyły''' podłaczone do yaqina 5881a na lampqch 6l6 . jezeli chcesz kupic wzmak do nich MUSI miec moc wyjsciowa ok lub powyzej 1 W , KONIECZNIE , inaczej nie zagraja wysokim poziomie .
Niby ma ale z opisu innych użytkowników wnioskowałem, że jest to bardziej opcja bonusowa niż domyślna funkcja. No i yaqin dla kolumn będzie stał w innym pomieszczeniu niż ten słuchawkowy, byłoby trochę średnio nosić po schodach te 20kg co weekend :lol:
Tego się obawiałem właśnie, czy nie będzie problemu z napędzeniem. Ta Eufonika jest do tego specjalnie zrobiona i to mnie zachęcało do tego wyboru.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2024, 15:07 przez Scorptek, łącznie zmieniany 1 raz.
Scorptek
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:48

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#6

Post autor: Scorptek »

kolimator pisze:
30 mar 2024, 14:57
Scorptek pisze:
30 mar 2024, 14:24
Gramofon to AT-LP120x z wkładkami AT-VM95C i AT-VM95E czyli bazowe modele których używałem to słuchania starszych, używanych płyt. Planuję zakup wkładki Nagaoka w bliskiej przyszłości.
Na wbudowany preamp phono wcale nie patrz , forumowe wzmaki nudaM, dyskretniok ,buphono i konstrukcje by Misse miażdzą ten wbudowany . Mam na testach w domu nieco lepszeej klasy wzmaki z tzw ''epoki'' od Urushi po pma 1560 i ze smutkiem musze napisac ze tylko pma 1560 moze powalczyc z forumowymi konstrukcjami.
Wbudowany miał grać jedynie do czasu zakupu, myślałem o czymś w zakresie 1500-2000zł, jestem otwarty na propozycje. Słyszałem. że lepiej jest aby przedwzmacniacz był bez lamp i dopiero na poziomie wzmacniacza je wprowadzić. Wzmacniacze forumowe rozumiem, że zakupuje się przez forum? :D
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#7

Post autor: kolimator »

Scorptek pisze:
30 mar 2024, 15:06
Wzmacniacze forumowe rozumiem, że zakupuje się przez forum?
tzn to sa bdb kostrukcje diy kol Jaculek kol Wdra kol MISSE , I NUDA mini ale to pytaj na forum.
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#8

Post autor: kolimator »

Scorptek pisze:
30 mar 2024, 15:01
Ta Eufonika jest do tego specjalnie zrobiona i to mnie zachęcało do tego wyboru.
jesli tak to wyporzycz do testów euforie i ''uslysz'' jak sie spisuje.
Scorptek
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:48

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#9

Post autor: Scorptek »

kolimator pisze:
30 mar 2024, 15:14
Scorptek pisze:
30 mar 2024, 15:01
Ta Eufonika jest do tego specjalnie zrobiona i to mnie zachęcało do tego wyboru.
jesli tak to wyporzycz do testów euforie i ''uslysz'' jak sie spisuje.
Nie no Euforia z tego co widzę kosztuje dziesięć tysięcy a Eufonika dwa haha, to już trochę za dużo jak na moją kieszeń. Jeżeli ktoś miał styczność z tymi sprzętami to z chęcią posłucham opinii. Link do tego wzmacniacza o którym mówiłem: https://www.etsy.com/pl/listing/1006708089
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#10

Post autor: kolimator »

Scorptek pisze:
30 mar 2024, 15:17
Nie no Euforia z tego co widzę kosztuje dziesięć tysięcy a Eufonika dwa haha,
przepraszam - miałem na mysli eufonikę .
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#11

Post autor: kolimator »

jesli Eufonika kosztuje ok 2 tysiaków to test przed zakupem bylby koniecznoscia.
Scorptek
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:48

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#12

Post autor: Scorptek »

kolimator pisze:
30 mar 2024, 15:30
jesli Eufonika kosztuje ok 2 tysiaków to test przed zakupem bylby koniecznoscia.
Napiszę do sklepu z pytaniem czy jest taka możliwość, dziękuję za radę :)
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 124
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#13

Post autor: kolimator »

Może troche namieszam , ale np mnie osobiscie bardziej przypadły do gustu sluchawki philips fidelio h2r , sa tanie obecnie chyba ok 350 zl i za te cene dzwiekowo sa znakomite.
o DT 990 250ohm pytaj na forum mp3store - kol MrBrainwash .
Scorptek
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2021, 21:48

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#14

Post autor: Scorptek »

kolimator pisze:
30 mar 2024, 15:44
Może troche namieszam , ale np mnie osobiscie bardziej przypadły do gustu sluchawki philips fidelio h2r , sa tanie obecnie chyba ok 350 zl i za te cene dzwiekowo sa znakomite.
o DT 990 250ohm pytaj na forum mp3store - kol MrBrainwash .
Tzn. słuchawek na ten moment wolałbym nie zmieniać, chciałbym zobaczyć jak DT990 zagrają z lampą, aby muszę ustalić plan działania i stworzyć tor :D Na razie chyba będzie to Gramofon - Iskra - Eufonika ale mam nadzieję, że trafią się jeszcze inne propozycje.
Awatar użytkownika
Kiuaji
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2024, 20:38
Gramofon: Pioneer PL-30L II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzmacniacz Słuchawkowy Lampowy + Przedwzmacniacz

#15

Post autor: Kiuaji »

Scorptek, a czytałeś ten wątek? Bo tych opinii o Eufonice "trochę" jest. :D

https://www.head-fi.org/threads/eufonik ... nd.909833/

I tak z pamięci, bo kiedyś tam zaglądałem: do Wiesława można napisać i zapytać o sprzęt dedykowany modelowi słuchawek, powinien móc jedną z istniejących konstrukcji dopasować do konkretnych potrzeb. Część ludzi właśnie tak pozyskiwała swoje unikalne wersje wzmacniaczy.
ODPOWIEDZ