Zmiana wzmacniacza.

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Rudinho
Posty: 610
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Zmiana wzmacniacza.

#1

Post autor: Rudinho »

Cześć.
Naszła mnie ostatnio chęć na kombinowanie i zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza. W Accuphase E-303, którego używam brakuje mi trochę rozdzielczości, sceny i czasami basu. Na moim zestawie świetnie brzmi jazz i elektronika, nieco gorzej rock i metal. Dobrze nagrane płyty brzmią całkiem nieźle i ogólnie to mam tak, że czasami brzmienie mi się bardzo podoba a czasami myślę sobie, że brzmi to jednak słabo (zwłaszcza jak odwiedzę Marcina :lol:).

Ostatnio zamiast Accuphase podłączyłem NAD-a 160a i zupełnie od Accu nie odstaje a w niektórych aspektach (scena, bas) nawet go przewyższa. No ale człowiek ma to do siebie, że lubi pokombinować i chętnie bym coś zmienił.
Zastanawiałem się czy nie pójść w kierunku lampy i patrzyłem trochę na Fisher 100 i Pioneer, np. SM83 lub SA-810. Wzmacniacz raczej z epoki niż jakiś nowy wynalazek. Z drugiej strony nie chciałbym wydawać jakichś dużych kwot, stąd powyższe propozycje. No i mam taką zagwozdkę - czy zakup takich wzmacniaczy nie będzie krokiem w bok a nawet wstecz w stosunku do tego co mam? Bo wiadomo kupić łatwo, sprzedać gorzej a nie chciałbym sobie zablokować środków żeby za 3 miesiące stwierdzić, że zmiana nie wniosła nic... A może olać zmiany zbierać kasę na jakiś lampowiec z prawdziwego zdarzenia za +/- 12-15 tys. zł? A może przyczyną moich rozterek nie jest wzmacniacz tylko coś innego, tylko co? Wkładki mam fajne, więc ten element raczej odpada, nie jest to też kwestia pre (oprócz tego co w sygnaturce mam jeszcze Buphono i PreamP), gramofony też całkiem spoko, więc o co chodzi? ;) Najchętniej to bym jakiegoś osłuchanego kolegę zaprosił na odsłuch i kawę/piwko. Może utwierdziłby mnie w przekonaniu, że dobrze jest a trza np. zmienić ustawienie kolumn/kable/położyć parę paneli akustycznych (pomieszczenie ze skosami, w dodatku w kształcie litery "L", więc łatwo nie jest).
A może skoro ten NAD taki fajny (dlugo nie wierzyłem bo przed serwisem okazał się być całkiem solidnie skopany) to kupić coś z "wyższych" modeli typu NAD 90 albo 6200? Tak mnie przy piątku wzięło na rozkminy i dyskusje ;) Wszelkie sugestie mile widziane, no może poza radami typu "znajdź se inne hobby" :D
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana wzmacniacza.

#2

Post autor: domibobi »

Najsłabszym ogniwem są słabo zrealizowane płyty winylowe 😀😉🤣 Nie musisz dziękować. Zaoszczędzone pieniądze wsadź do skarpety 😉
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Rudinho
Posty: 610
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana wzmacniacza.

#3

Post autor: Rudinho »

To trochę by ich było w takim razie...
A po drugie to nie wymądrzaj się ;) Już dawno miałeś mnie odwiedzić i coś Ci nie wyszło.... Może wtedy, na miejscu, znalazłbyś jakieś inne słabe ogniwo.
P.S. Rum mam.
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Zmiana wzmacniacza.

#4

Post autor: Jozi »

Jebana zima :lol: :lol: :lol: :lol: .
Tłucze Rudego :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Rudinho
Posty: 610
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana wzmacniacza.

#5

Post autor: Rudinho »

Nie dość, że rudy to biedny :D
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana wzmacniacza.

#6

Post autor: domibobi »

Rudinho pisze:
19 sty 2024, 20:15
Już dawno miałeś mnie odwiedzić i coś Ci nie wyszło.... Może wtedy, na miejscu, znalazłbyś jakieś inne słabe ogniwo.
P.S. Rum mam.
Bardzo bym chciał wpaść ale ciągle nawalam 😄
Zima teraz byłaby idealna - nic by nas nie odrywało od słuchania 🎼🎶🎵🥃 Będę działać w temacie.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
ODPOWIEDZ