Sony TA-F60

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
notopa
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2016, 19:27
Gramofon: Technics SL-1600mk2
Lokalizacja: Festung Breslau

Sony TA-F60

#1

Post autor: notopa »

Panowie,
Jak już pisałem na giełdzie w wątku „kupię” szukam wzmacniacza marki Sony dla przyjaciela. Czy mógłbym prosić o doradzenie czy warto pchać się w konstrukcję jak w tytule? Załóżmy że technicznie wszystko git, bardziej chodzi mi same rozwiązania maszyny, np. przetwornica zamiast normalnego trafa itp. Ktoś coś?
well of course I'd like to sit around and chat
well of course I'd like to stay and chew the fat
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 351
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Sony TA-F60

#2

Post autor: Ukaniu »

To wzmacniacz dla elektronika hobbysty. Przetwornica to jest zaleta jeśli chodzi o sztywność zasilania, jak działa. Jak się psuje to część układu pracuje na stronie sieciowej i trzeba uważać przy naprawie. Końcówka mocy pracuje ze scalonym sterownikiem CX171 który jest niedostępny i nie da się go zastąpić bez rzeźby o wątpliwych parametrach. Po zakupie trzeba by zrobić mu porządny przegląd bo słabe lutunki spowodują nienaprawialne uszkodzenia. Sam układ jest ciekawy, scalony wzmacniacz z dopalaczem w konfiguracji wzmacniacza prądowego.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1359
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Sony TA-F60

#3

Post autor: Jozi »

Ukaniu pisze:
22 gru 2023, 17:59
To wzmacniacz dla elektronika hobbysty. Przetwornica to jest zaleta jeśli chodzi o sztywność zasilania, jak działa. Jak się psuje to część układu pracuje na stronie sieciowej i trzeba uważać przy naprawie. Końcówka mocy pracuje ze scalonym sterownikiem CX171 który jest niedostępny i nie da się go zastąpić bez rzeźby o wątpliwych parametrach. Po zakupie trzeba by zrobić mu porządny przegląd bo słabe lutunki spowodują nienaprawialne uszkodzenia. Sam układ jest ciekawy, scalony wzmacniacz z dopalaczem w konfiguracji wzmacniacza prądowego.
Kurde Łukasz Twoja wiedza jest bezcenna, wiadome jest czy ryzykować zakup sprzętu by nie wdepnąć na minę.
Ciekaw jestem co w tym moim rozbitku wyjdzie :lol: :lol: :lol: .
Gdzieś doczytałem, że niby jakis akumulatorek jest do zapamiętywania stacji, może mojemu też juz brakuje prądu z niego i nie trzyma stacji.
Tu jest informacja.
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... -820.shtml
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
notopa
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2016, 19:27
Gramofon: Technics SL-1600mk2
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Sony TA-F60

#4

Post autor: notopa »

@Ukaniu bardzo dziękuję!
well of course I'd like to sit around and chat
well of course I'd like to stay and chew the fat
ODPOWIEDZ