Wzmacniacz pod gramofon - relaksujący, czarujący, muzykalny (do 1000-1500 zł)

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fructo
Posty: 43
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:23

Wzmacniacz pod gramofon - relaksujący, czarujący, muzykalny (do 1000-1500 zł)

#1

Post autor: Fructo »

Cześć!

Po wielkich bojach z żoną udało mi się wynegocjować miejsce na stereo - zostało to co miałem, czyli:
  • SMSL Q5 Pro
  • ChromeCast Audio po optyku
  • Gramofon Technics Q3 + Art DJ Pre II
  • CD Harman-Kardon HD-970 po coaxialu
  • Magnat Quantum 723
I gra to - po cyfrze - bardzo dobrze, a przynajmniej dotychczas tak uważałem. Gdy kupiłem standy i osiągnąłem trójkąt równoboczny, zacząłem dostrzegać pewne braki. Dźwięk jest ekspresyjny, szczególnie jak na taki mały wzmacniacz, kolumny bardzo szczegółowe, a jednocześnie ofensywne i z zadziorem. Analoga nie komentuję, bo gra to raczej jak kupa.

No i ten zadzior, radość grania, efektowność zaczęły mi przeszkadzać. Odnoszę wrażenie, że brakuje mi muzykalności, relaksu, takiego czarowania. I zakładam ten temat by poszukać lekkiej zmiany, na którą mógłbym wydać maksymalnie 1000-1500 zł, przy baaaaaaardzo dużej pewności sukcesu 2000 zł.

No i dochodzimy do konkretu - gramofon, jak wspomniałem, gra jak kupa i chcę to zmienić, nawet kosztem cyfry. Myślałem o używanym Cyrusie One, który podobno ma przyzwoite pre gramofonowe, ale obawiam się, że jego charakterystyka nie doda kolumnom tego, czego mi brakuje. Ktoś gdzieś polecił mi Regę Brio, ale z tego co czytam, wzmak ma problem z jakością (buczenie, nierówne kanały). Korci mnie też vintage, ale totalnie się na tym nie znam i nie wiem, czy to jak z samochodami, trzeba dbać, czy komfort jest jak ze sprzętem „nowej ery". ;)

No i pytanie - czy wzmacniacze mają lepszego preampa phono niż posiadany Art DJ?

Na co byście zmienili cyfrowego SMSL-a na moim miejscu?
vinyl kills mp3
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1893
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wzmacniacz pod gramofon - relaksujący, czarujący, muzykalny (do 1000-1500 zł)

#2

Post autor: Jaculek »

Chciałem Cię wysłać na forumową giełdę ale widzę, że już sam trafiłeś. Jeżeli Lux od jogurteqa jest jeszcze do wzięcia, to powinien zadowolić.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Wzmacniacz pod gramofon - relaksujący, czarujący, muzykalny (do 1000-1500 zł)

#3

Post autor: pablos »

i bardzo fajny zestawik na giełdzie jest jeszcze od Viniu viewtopic.php?f=59&t=19960
...
ODPOWIEDZ