Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#91

Post autor: darkman »

Kolego płytka to kit AVT, ale to nie za dobre rozwiązanie i zbędna komplikacja prostego problemu.
Podaj kwotę do dyspozycji.
jacek_krk
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:30

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#92

Post autor: jacek_krk »

Do Wojtka:
Kwota ok.150 zł.
Montowany do środka ponieważ odpada kolejny zasilacz i i jedno " szpejo "mniej do ozdoby przy sprzęcie....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#93

Post autor: Wojtek »

No to Vivanco albo Behringer, a płytki sobie odpuść :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Lejsior
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2017, 12:00

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#94

Post autor: Lejsior »

No to teraz moja kolej. Zacząłem przygodę z gramofonem. Idąc za radą Wojtka i kilku innych pomocnych forumiczów odstąpiłem od zakupu PJ Carbona i jakimś szczęśliwym (mam nadzieję) trafem udało mi się zakupić Duala 704 z wkładką Shure V15 III LM. Gramofon grzecznie czeka na preamp. I tu pojawia się moja rozterka, kompletnie nie wiem co wybrać. Mój amp to Yamaha HTR 4067, głośniki Harman Kardon HKTS 16. Preamp może być używany, chciałbym zmieścić się w kwocie do 600 zł. Przy okazji zapytam o kable sygnałowe do 100 zł. Pomożecie? Jakieś typy? Przeczytałem, że różne konfiguracje sprzętowe dają różne efekty akustyczne (to oczywiste), jednym z nich jest wyostrzenie wysokich tonów - chciałbym tego uniknąć.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#95

Post autor: Wojtek »

Kup Pan Kambodżę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
olmat
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2017, 10:33
Gramofon: SIEMENS RW 555
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#96

Post autor: olmat »

Zmigrowałem tu po zakupie Siemensa 555 http://allegro.pl/show_item.php?item=6770799569
z działu gramofony do 500zł :) pora na kolejny krok, ale nie wiem jaki podjąć.
Chciałem wydać na cały sprzęt do 2 kzł ale na przestrzeni roku, czy dwóch.

Na start mam tylko w/w gramofon i starą miniwieżę Philips 364 (z popsutym CD :/), czyli bez wejścia phono, docelowo ma być wzmacniacz, kompakt, głośniki, wszystko co potrzebne. Nie wykluczam z czasem upgradów jeśli się wciągnę.

PYTANIE: Czy powinienem kupić jakiś najtańszy przedwzmacniacz, żeby móc podłączyć się do wieży, a później nie będzie mi potrzebny, bo wzmacniacz przejmie jego funkcję? Czy właśnie przedwzmacniacz powinien być porządniejszy, bo wzmacniacz może nie przejąć jego funkcji. :)

Czytałem gdzieś na forum, że najlepiej podzielić równo przeznaczoną kwotę na gramofon, wzmacniacz i głośniki, stąd pytanie gdzie tu przedwzmacniacz? :)
SIEMENS RW 555
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#97

Post autor: kielek »

Masz w zasadzie trzy opcje.Kupujesz wzmacniacz/amplituner z epoki z wbudowanym dobrym pre gramofonowym i wtedy kombinujesz z podłączeniem kolumienek od tej mini wieży(swoją drogą podaj jej symbol,bo pod tym co podałeś google znajduje tylko korektor dźwięku,chyba że źle szukam). Druga opcja kupujesz w miarę przyzwoite pre gramofonowe (przedział od 200 do 500 zł) najlepiej upolować jakąś używkę która wyjdzie taniej,podłączasz go do tego co masz (jak jest taka możliwość,bo tego na chwilę obecną nie jestem w stanie stwierdzić) a potem kupujesz przyzwoity wzmacniacz,który nie musi mieć wbudowanego pre(sporo nowszych wzmacniaczy z końca lat 90/00 tak już ma) i korzystasz dalej z tego pre co masz,ewentualnie kupujesz g.... pre do 100 zł i podłączasz do tej mini wieży i potem spróbujesz je odsprzedać za jakieś grosze,bo będziesz miał już o wiele lepszy sprzęt ;)
olmat
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2017, 10:33
Gramofon: SIEMENS RW 555
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#98

Post autor: olmat »

http://allearchiwum.pl/philips_fw_363_p ... 58677.html ta wygląda jak moja, nie widzę różnicy żadnej. Ma AUX IN, jeżeli o to chodzi.

opcja 3 ma ten minus, że ja mało czego się pozbywam :)

Na ten moment wydaje mi się, że druga opcja daje najwięcej możliwości. Jeżeli upoluję później wzmacniacz z pre, byłoby mi łatwiej zbyć przyzwoity przedwzmacniacz niż ten g... orszy. :)

opcja 1 vs 2 -> wzmacniacze pewnie nie różnią się jakością i trzeba je rozpatrywać indywidualnie?

Chociaż tu i tu istnieje ryzyko zmagazynowania, zamiast zbycia :)
SIEMENS RW 555
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#99

Post autor: kielek »

Kwestia zbycia to zazwyczaj kwestia ceny ;)
olmat pisze: wzmacniacze pewnie nie różnią się jakością i trzeba je rozpatrywać indywidualnie?
Właśnie różnią się i dlatego trzeba je rozpatrywać indywidualnie :) ale takie dywagacje to raczej nie tutaj. Mamy osobne wydzielone wątki zakupowe na poszczególne elementy toru analogowego i tam najlepiej zadawać pytania odnośnie zakupów.
olmat
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2017, 10:33
Gramofon: SIEMENS RW 555
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#100

Post autor: olmat »

kielek pisze: Właśnie różnią się i dlatego trzeba je rozpatrywać indywidualnie
no tak, ale chodziło mi o to, że pewnie nie można zgeneralizować, że np te z przedwmacniaczem są lepsze od tych bez?
SIEMENS RW 555
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#101

Post autor: kielek »

olmat pisze:
no tak, ale chodziło mi o to, że pewnie nie można zgeneralizować, że np te z przedwmacniaczem są lepsze od tych bez?
No pewnie że nie. Będziesz miał kasiorkę na ten cel to zawsze coś się znajdzie tak byś był zadowolony a jak na razie to nie ma co się rozpisywać,bo to temat rzeka i to nie struga a raczej coś w stylu Amazonki :)
olmat
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2017, 10:33
Gramofon: SIEMENS RW 555
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#102

Post autor: olmat »

No to spływam. Dzięki za pomoc.
SIEMENS RW 555
ODPOWIEDZ