Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#46

Post autor: Wojtek »

kielek:
Myślisz że koledze ROCHO wystarczy samo to, że kolega JacK sprzedaje fajny (wg nas i chyba sprzedawcy) preamp za tyle? ;)
Fajnie by było :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#47

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:kielek:
Myślisz że koledze ROCHO wystarczy samo to, że kolega JacK sprzedaje fajny (wg nas i chyba sprzedawcy) preamp za tyle? ;)
Fajnie by było :D
No kiedyś trzeba zaryzykować lub zaufać ludziom :D

ROCHO zdaję sobie sprawę,że to trudny wybór,ale nikt z nas też niw weźmie odpowiedzialności za to czy coś z polecanego sprzętu przypadnie Ci do gustu.Sam też dokonywałem wyborów pre na podstawie opinii z sieci i jak do tej pory się nie zawiodłem,najpierw był to skromny ale w swojej klasie cenowej rewelacyjny Art Dj a po tym poprosiłem kolegę Ahaja o częściowe złozenie preampa z jednego z jego projektów i jestem very happy mimo,że wcześniej go nie słuchałem :D
Jeśli masz możliwość odsłuchu to super,jeśli nie to pozostają tylko opinie i kupno na własne ryzyko,bo innej drogi nie ma.
Poza tym z tego co pamiętam korzystasz z Pianocraft,która jest fajną wieżyczką ale to nie jest jeszcze hi end,by tak cudować.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#48

Post autor: zbyszek1982 »

Do Pianocrafta nie ma sensu kupować drogiego przedwzmacniacza. Wiem, bo też mam taki amplituner. Szkoda kupować ca640/651 bo sekcja mc jest tam taka sobie, a sekcja mm jest nie do odróżnienia od tej w ca540/551 (przynajmniej na Pianocrafcie). Miałem kiedyś rzeczony ca551p i uważam, że to pre się bardzo dobrze zgrywa z tą yamachą. Przed zakupem porównywałem kilka pre z tej półki cenowej i cambridge grał w tym zestawieniu najlepiej. ROCHO, nie kombinuj jak koń pod górę, tylko kup używanego cambridge'a albo art dj pre.

A jak już koniecznie chcesz wydać kasę, to możesz kupić tego MF od JacK'a. To też jest dobre pre.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#49

Post autor: ROCHO »

Cambridge Audio Azur 651P - jest wyposażenie w filtr subsoniczny, przeznaczony do usuwania niepotrzebnych i destrukcyjnych skutków działania energii niskich częstotliwości.Więc myślałem, że ten będzie lepszy ? Wojtek w którymś temacie, tak jak jest w opisie powyżej pisał, że nie spogląda na przedwzmacniacz , który nie posiada tego filtra.Dzięki za rady.Mam zamiar kupić Cambridge Audio.Miałem możliwość CA 651P posłuchać,ze swoimi płytami ale gość liczy sobie 100 zł w audio sklepie.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#50

Post autor: zbyszek1982 »

ROCHO pisze:Cambridge Audio Azur 651P - jest wyposażenie w filtr subsoniczny, przeznaczony do usuwania niepotrzebnych i destrukcyjnych skutków działania energii niskich częstotliwości.
Człowieku, czy ty w ogóle czytasz co ludzie Ci piszą? CA 540p/551p też ma filtr subsoniczny, tylko nie ma do niego wyłącznika. Jest zapięty na stałe.
w audio sklepie.
Podziel się z nami informacją gdzie jest ten sklep. Będzie wiadomo gdzie nie ma sensu wchodzić.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#51

Post autor: ROCHO »

zbyszek1982 pisze:Cambridge ma go włączonego na stałe.
Prawda, pisałeś kilka postów wcześniej. Ale radekcza, też o tym nie wiedział a posiadał go (nie wiedziałem tego choć sam kiedyś korzystałem z tego preampa ) .Ja porównywałem z opisem produktu na stronie CA.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#52

Post autor: zbyszek1982 »

Myślę, że możesz spokojnie założyć obecność filtra subsonicznego w każdym preampie powszechnie dostępnym na rynku. Żaden producent nie będzie ryzykował łopotania membran głośnikowych u klienta, który sobie źle spasował wkładkę z ramieniem.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#53

Post autor: ROCHO »

instrukcja
Załączniki
Bez tytułu.png
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#54

Post autor: zbyszek1982 »

Nie mam już siły do ciebie.

Proszę bardzo: instrukcja serwisowa do ca540p i ca640p (od 551p i 651p różnią się wyłącznikiem sieciowym).

http://akdatabase.org/AKview/albums/use ... Manual.pdf

Strona 5, schemat urządzenia. Filtr dolnych częstotliwości (sub-filter) jest między wejściem MM Phono a sekcją korekcji RIAA.

Wystarczy, czy może mam jeszcze listem poleconym poświadczone notarialne oświadczenie wysłać?
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#55

Post autor: ROCHO »

zbyszek1982 pisze:Nie mam już siły do ciebie
Przykro mi.Może czas się wziąć za siebie.
zbyszek1982 pisze:Strona 5, schemat urządzenia. Filtr dolnych częstotliwości (sub-filter)
Dzięki za schemat.Mi jest on nie potrzebny.Czytałem specyfikację modeli i tym się wzorowałem.Skoro nie ma to dla mnie nie ma.Znalazłeś , że jest .Dzięki.Nie tylko ja o tym nie wiedziałem.Wystarczy poczytać z uwagą forum.
zbyszek1982 pisze:czy może mam jeszcze listem poleconym poświadczone notarialne oświadczenie wysłać?
Tak chcę oświadczenie.Wystarczy , że wyślesz na maila skan .Myślę , że do końca tygodnia się wyrobisz.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2014, 11:42 przez ROCHO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#56

Post autor: radekcza »

Wymiękłem, odpadłem ... :clap:
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#57

Post autor: Reymont »

ROCHO pisze: Przykro mi.Może czas się wsiąść za siebie.
http://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/ ... dd_600.jpg

ROCHO ——→ :banana-explosion: :banana-explosion: :banana-explosion:
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#58

Post autor: ROCHO »

zbyszek1982 i reszta osób odwiedzających forum winyl.net. Przeprowadziłem rozmowę z osobą z firmy Cambridge Audio w Londynie. Cambridge Audio Azur 551P nie posiadał i nie posiada filtra subsonicznego.Poprosiłem o potwierdzenie na maila ,krótka odpowiedź była nadesłana .
Cambridge Audio Azur 551P nie posiada filtra subsonicznego,Cambridge Audio Azur 651P posiada filtr.

Pozdrawiam i kończę ten wątek z filtrem i przedwzmacniaczem
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#59

Post autor: zbyszek1982 »

651p posiada włącznik filtra, 551p nie posiada włącznika filtra, bo ma go włączonego na stałe. Dostałeś odpowiedź dla konsumenta a nie dla kogoś kto wie co tam siedzi w środku i potrafi przeczytać schemat urządzenia.

Ja również kończę jakiekolwiek dyskusje z tobą, bo to jak rzucanie grochem o ścianę. Szkoda czasu na karmienie trolla.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki przedwzmacniacz do gramofonu ?

#60

Post autor: kielek »

Specjalnie do Londynu pojechałeś? ;)
ODPOWIEDZ