Wzmacniacz/amplituner do 700zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#166

Post autor: ROCHO »

kielek pisze: NAD 352,350
miałem je na uwadze od początku NAD C352 powyżej mojego budrzetu na aukcji 999 zł,
kielek pisze: jak wejdziesz na AS to cię wyśmieją i powiedzą,że to badziew
staram się wszędzie zasięgnąć opinii.Jednak na AS jakoś to im nie wychodzi
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#167

Post autor: kielek »

Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#168

Post autor: ROCHO »

Dzięki.te wszystkie wzmacniacze oprócz Yamahy mam w zakładkach.dobry kierunek mi dałeś.Myślę, że nie będę na chwilę obecną pisał a może ten ,a po prostu porównam sobie powyższe i kupię.
Dzięki
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#169

Post autor: zbyszek1982 »

Piano Craft ma dosyć suchy bas, więc po przesiadce np. na Nada można się mocno zdziwić, że znane nam utwory nagle zaczynają przestawiać meble (zakładając oczywiście, że posiadane kolumny to potrafią).
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#170

Post autor: ROCHO »

czytam opinie na temat YAMAHA AX - 700
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#171

Post autor: adler »

ROCHO pisze:czytam opinie na temat YAMAHA AX - 700
Na AS??? Ino nie bierz pod uwagę wypocin discomaniaca i blada....
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#172

Post autor: ROCHO »

adler pisze: wypocin discomaniaca i blada....
goście urządzili dyskusję
na liście pozostały trzy wzmacniacze NAD C320BEE, NAD C350 i YAMAHA AX - 700
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#173

Post autor: kielek »

Tylko pamiętaj,że brzmieniowo Nad i Yamaha to raczej przeciwległe bieguny:-) Cechami wspólnymi jakie predysponują je do rocka to przestrzeń i dynamika.Mocną stroną pierwszego jest średnica oraz bas i tutaj w przyszłości trzeba szukać kolumn o mniejszym zasobie tych czynników( JBL raczej odpadają,bo tak jak wspomniał zbyszek 1982 meble Ci poprzestawia),drugi to synonim gry górnymi rejestrami i tu raczej niektóre modele Bowersów bym odrzucił,by jak to mówią''krew nie poszła z uszu'':-)
Awatar użytkownika
LuckyWookie
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2014, 11:40
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Zgierz

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#174

Post autor: LuckyWookie »

Witam

Obiło mi się o uszy/oczy że początek przygody ze składaniem zestawu z gramofonem wypadałoby zacząć od wzmacniacza (wzmacniacz potem kolumny a potem gramofon+przedwzmacniacz)

Dlatego też zawitałem do tego wątku.

ale nie za bardzo wiem jak się zabrać za zakupy, najprawdopodobniej nie jestem w stanie ogarnąć podstawowych pojęć jeśli chodzi o moc takowego sprzętu i kolumn. No i na sprzęcie muzycznym też się nie znam dlatego zawitałem na to forum i proszę Panów i Panie o pomoc :)

Wielkość pokoju 18m2 (2,6mx7m)
Gusta: Rock, Muzyka filmowa

Trochę dokładniej w moim wątku powitalnym: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=8&p=83301#p83253

Oczywiście nie mam nic przeciwko sprzętom używanym bo wie że przedział cenowy nie jest powalający ;p (ok 2100zł za zestaw po 700zł za część + zapas na kable itp)
ale zwracam uwagę też na stan wizualny sprzętów (drobne ryski są znośne ale sprzęt który został wyrzucony z pociągu do rzeki nie jest mile widziany)

Jeśli się znajdzie coś sensownego w normalnej cenie to kupię (nie jestem raczej szukaczem okazji) ale też byłoby miło jakoś dużo nie przepłacać.

Wstępnie na oku (z allegro):
Yamaha AX-700 za jakieś 600zł
Yamaha AX-870 za jakieś 750zł

NAD 3020 za 699zł (series 20 ładnie się prezentuje ładny zgrabny)
NAD 306 za 575zł

no ale nie wiem ;p

P.S. szkoda że nie ma jakiś wzmacniaczy lampowych w tym przedziale cenowym ;/ (mialem okazje posluchac jakies poltora roku temu Feliksa :) )


Koncepcja się chyba zmieni i zainwestuje w amplituner gdyż moją dziewczyną mamy lekko odmienne gusta więc od czasu do czasu będziemy korzystać z radyjka :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#175

Post autor: kielek »

Ale przecież tuner można dokupić. Amplituner w zbliżonej kwocie będzie zazwyczaj gorszy (brzmieniowo,jakościowo itd) od wzmacniacza.
Awatar użytkownika
LuckyWookie
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2014, 11:40
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#176

Post autor: LuckyWookie »

kielek pisze:Ale przecież tuner można dokupić. Amplituner w zbliżonej kwocie będzie zazwyczaj gorszy (brzmieniowo,jakościowo itd) od wzmacniacza.
Rozważam nad Twymi słowami i owszem zgadzam się że w większości przypadków tak może być :(
teraz tylko trzeba pogłówkować czy np. podbijając założony budżet (wzmacniacz 700zł) to czy znajdzie się sensowny tuner za jakieś 200-300zł do zestawu.
Oczywiście żeby to miało ręce i nogi :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#177

Post autor: kielek »

Budżetowe amplitunery z lat 90 tych i później były w większości ogólnie mówiąc dość słabe.Chyba,że coś z vintage to co innego,ale w tych mam słabą orientację :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#178

Post autor: Wojtek »

Nie ma obecnie wielkiego szału na tunery radiowe (do niedawna było podobnie z magnetofonami kasetowymi), więc zwyczajowo można znaleźć coś fajnego w niskiej cenie. Gorzej jeśli wizualnie miałoby to pasować "pod zestaw", bo wtedy w praktyce jesteśmy trochę ograniczeni marką i serią modelową :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
LuckyWookie
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2014, 11:40
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#179

Post autor: LuckyWookie »

"Pod zestaw" jedynym mankamentem byłoby: ten sam kolor a ta sama marka to już "kozak"

Teraz kwestia co rozumiemy przez różnicę między amplitunerem za ok 700zł a wzmacniaczem + tunerem za ok np 900zł ?

Aż taka kolosalna różnica?

Czy laik taki jak ja który przerzuca sie z niskobudżetowych głośników komputerowych będzie w stanie wychwycić różnicę w powyższym porównaniu?
chciałbym aby to wszystko brzmiało a spotyka się ludzi którzy mieli mniejszy budżet na podobne oczekiwania i są zadowoleni z efektu końcowego :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz/amplituner do 700zł

#180

Post autor: Wojtek »

Różnica jest. Czy kolosalna? Ciężko powiedzieć tak ogólnie :)
LuckyWookie pisze:Czy laik taki jak ja który przerzuca sie z niskobudżetowych głośników komputerowych będzie w stanie wychwycić różnicę w powyższym porównaniu?
chciałbym aby to wszystko brzmiało a spotyka się ludzi którzy mieli mniejszy budżet na podobne oczekiwania i są zadowoleni z efektu końcowego :)
Źle na to patrzysz (chyba że starasz się znaleźć wymówkę do jak najmniejszego wydatku). Spróbuję to naświetlić.

Jak ktoś przesiada się z Syrenki do Audi to pewnie się cieszy.
Jeśli jednak ten sam ktoś z powodu ograniczeń budżetowych musiałby się przesiąść z Syrenki do Skody... to pewnie też by się cieszył :)
Kwestia skali i perspektywy.

To twoja sprawa jak daleko chcesz się oddalić od poziomu Syrenki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ