Cichy dźwięk z gramofonu GS 461 i wzmacniacza Technics SU 7700K - przedwzmacniacz potrzebny?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Cichy dźwięk z gramofonu GS 461 i wzmacniacza Technics SU 7700K - przedwzmacniacz potrzebny?

#1

Post autor: grandville »

Witajcie, zakupiłem ostatnio wzmacniacz Technics SU 7700K, posiadam też gramofon Unitra GS-461. Możecie się śmiać lub nie, lecz jestem miłośnikiem płyt, ale z technologią zawsze było u mnie gorzej :shhh: :D Dźwięk jest bardzo cichy gdy podepnę gramofon do wzmacniacza. Dodam, że jest to stary wzmacniacz oraz gramofon, więc wpinam go tym wejściem DIN, a nie przez te dwa złącza RCA. I teraz pytanie, czy mimo że okazjonalnie kupiłem, to zmarnowałem pieniądze bo tylko na to stać ten wzmacniacz (choć wątpię), czy jest jakiś sposób by wszystko działało głośniej i brakuje np. przedwzmacniacza właśnie. Dodatkowo, mimo że można regulować poziom basu etc., to jest on prawie w ogóle niesłyszalny. Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny za braterską poradę. Jeśli potrzeba przedwzmacniacza, to jakiego? Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cichy dźwięk z gramofonu GS 461 i wzmacniacza Technics SU 7700K - przedwzmacniacz potrzebny?

#2

Post autor: Myszor »

Tam din jest tylko dla tape.
Musisz podpiąć gramofon przez phono. Przejściówkę sobie kup.
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Re: Cichy dźwięk z gramofonu GS 461 i wzmacniacza Technics SU 7700K - przedwzmacniacz potrzebny?

#3

Post autor: grandville »

Kurczę, Myszor! Aż mi wstyd. To było takie proste :D Ale huczy, znalazłem przejściówkę i śmiga aż miło. Jeśli chodzi o basy, to tutaj zależy to bardziej od głośników, czy od wbudowanego tego w wzmacniacz basu, którego poziom się ustawia? Dzięki!
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3766
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cichy dźwięk z gramofonu GS 461 i wzmacniacza Technics SU 7700K - przedwzmacniacz potrzebny?

#4

Post autor: Obywatel »

Jeśli chcesz pozostać przy GS-461, to z czasem pomyśl o wymianie kabli sygnałowych na lepsze i zakończone końcówkami RCA. Przejściówkę masz typowo gramofonową z uziemieniem?
grandville pisze: Jeśli chodzi o basy, to tutaj zależy to bardziej od głośników, czy od wbudowanego tego w wzmacniacz basu, którego poziom się ustawia?
I od jednego, i od drugiego + jeszcze paru innych czynników.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Re: Cichy dźwięk z gramofonu GS 461 i wzmacniacza Technics SU 7700K - przedwzmacniacz potrzebny?

#5

Post autor: grandville »

Końcówka jest bez uziemienia. Robi to różnicę w odbiorze?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cichy dźwięk z gramofonu GS 461 i wzmacniacza Technics SU 7700K - przedwzmacniacz potrzebny?

#6

Post autor: Wojtek »

Jeśli gra i nie buczy to nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ