Przedwzmacniacz do Music hall MMF 2.3

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
MaciejS
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2017, 17:37

Przedwzmacniacz do Music hall MMF 2.3

#1

Post autor: MaciejS »

Witam,

Jestem zainteresowany złożeniem sensownego zestawu na początek, który nadawać będzie się do rozbudowy - zależnie od możliwości i środków.
W zasadzie zdecydowałem się na zakup gramofonu Music hall mmf 2.3. Miałem możliwość przesłuchać go ze sprzętem z wysokiej półki i grał świetnie (co nie dziwi jakoś bardzo). Stąd pomysł, żeby w niego zainwestować na początek, dołożyć zgrabny pre-amp, a w miarę możliwości następnie rozbudować pozostałe elementy. I tu pytanie, czy i jakie ma ktoś doświadczenia z tym sprzętem i co możecie polecić na początek jeśli chodzi o pre-amp.

Dzięki z góry za odpowiedzi.
MaciejS
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2017, 17:37

Re: Przedwzmacniacz do Music hall MMF 2.3

#2

Post autor: MaciejS »

Ponowię pytanie, może ktokolwiek pomoże?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przedwzmacniacz do Music hall MMF 2.3

#3

Post autor: kielek »

Nie licz na jakieś opinie forumowiczów odnośnie tego konkretnego gramofonu,gdyż większość na tym forum użytkuje gramofony z epoki a nowe nie cieszą się tu popularnością. O tym Music Hall'u chyba nikt dotąd nie wspominał i chyba jesteś pierwszy. Z fotek wygląda na jakiegoś bliskiego kuzyna PJ lub Regi z karbonowym ramieniem co nie zawsze jest plusem ze względu na niską masę ramienia i związany z tym ograniczony dobór wkładek.
Nie napisałeś z jaką wkładką i na jakim to konkretnie sprzęcie z "wysokiej półki" był ten odsłuch,bo że zagrał wyśmienicie to też subiektywne odczucie,szczególnie u osoby która jak podejrzewam nie ma dużego doświadczenia z gramofonami,ale to tak tylko na marginesie.
Co do preampa na początek hm... jeśli ma być nowy to poleciłbym CA CP1 lub CP 2 .W używkach byłby chyba nieco większy wybór,ale też nie napisałeś o jaki Ci chodzi.
MaciejS
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2017, 17:37

Re: Przedwzmacniacz do Music hall MMF 2.3

#4

Post autor: MaciejS »

Dzięki za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę z powyższego i zdążyłem zauważyć, że forum skupia się raczej na innych gramofonach. Odnośnie odsłuchu - oczywiście było to moje subiektywne odczucie i mogę jedynie powiedzieć, że mi się to podobało.
Rozwinę temat jedynie w zasadzie używanych preampów. Jeśli chodzi o nowe, też zastanawiałem się nad tymi dwoma. Jako że jest to mój początek, to chętnie za Waszą radą dobrałbym jakiś używany preamp na początek. Niestety nie mam zbyt dużej wiedzy i tu liczę, że może ktoś by w tym zakresie rozwinął i podzielił się wiedzą i doświadczeniem. Jeżeli pomysł zakupu tego gramofonu jest chybiony to też chętnie i to usłyszę, bo jeszcze nie dokonałem zakupu. Chciałbym całość zamknąć w kwocie 2.5 k - max 3k za zestaw.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przedwzmacniacz do Music hall MMF 2.3

#5

Post autor: kielek »

Problem z nowymi gramofonami jest taki,że w kwocie dajmy na to ok. 2500 zł kupisz prosty paskowy gramofon,który będzie miał zazwyczaj obecnie modny lakier "piano" ,często lekkie karbonowe ramię do tego mocno przeciętną wkładkę i w sumie to będzie deska z leciutkim(nierzadko bijącym talerzem) i często lekko brumiącym silnikiem z gumką recepturką. Owszem design na topie i wielu się to podoba,ale właściwości soniczne i sama budowa takiego produktu jest dalej na marnym poziomie.Wiele osób z forum(w tym i ja przerabiało ten temat) i po czasie doszło do wniosku,że nie tędy droga do prawdziwej zabawy w winyl i sięgnęło po sprawdzone gramofony z epoki.
Co do pre to jako nowy podałem Ci CA CP1 lub CP2 ,ale można kupić to samo używane pod poprzednią nazwą jako CA 540p,551(dla wkładek tylko MM) i odpowiednio 640p,651(dla wkładek MM i MC) ,które różnią się drobnymi modyfikacjami. Można wziąć też chwalony tutaj na forum Schiit Mani itd.,ale musiał byś już się wtedy konkretnie określić ile kapuchy chcesz wydać na konkretny cel. W każdym bądź razie jeśli chcesz wydać na gramofon i pre ok. 2500 zł i miały to by być używki to można zmontować już przyzwoity zestaw analogowy.
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Przedwzmacniacz do Music hall MMF 2.3

#6

Post autor: caveas »

Z nowych gramofonów to wrażenie "na czuja" zrobił na mnie Elac Miracord.
To konstrukcja zrobiona "od początku", ale jej koszt to inna półka bo pochodzi pod 10kzł.
A do 2,5kzł można kupić po renowacji ( nie konserwacji) bardzo przyzwoity sprzęt choćby w Nomosie.
W zasadzie wszystko co mają w sprzedaży powyżej 1kzł było by bardzo poważnym wyzwaniem dla tego Music halla.
Było wiele firm które robiły w epoce sprzed CD w miarę tanio (bo gramofony to przecież b. proste konstrukcje nawet w porównaniu z walkmanem) w dużej ilości bardzo przyzwoity sprzęt.
Resztę kasy z tego 2,5kzł przeznaczył bym na (kolejność nieprzypadkowa):
1. płyty
2. drugi przetwornik
Życzę trafnych i przemyślanych decyzji. :violin:
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ