preamp ~1000 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
kal800
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2017, 00:12
Gramofon: TD125+3009+ATOC9/ii
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

preamp ~1000 zł

#1

Post autor: kal800 »

jak w temacie. szukam preampa dla kolegi - budżet koło 1k, głównie do obsługi MM, może kiedyś MC. Na ten moment biorę pod uwagę pro-jecta albo thorensa, ale być może jest coś lepszego w tej cenie...
AT-OC9ML/II -> SME3009 -> TD125mkii -> preAmplifikator II -> Line Magnetic LM508ia -> GLD Orfeusz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: preamp ~1000 zł

#2

Post autor: Wojtek »

Kambodża?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10449
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: preamp ~1000 zł

#3

Post autor: Myszor »

Albo spróbować podejścia niestandardowego i zakupić np. Luxmana c02 i wykorzystać sekcję phono. Ostatnio słuchałem na mm i było naprawdę spoko.
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: preamp ~1000 zł

#4

Post autor: katar »

Ja mam lampowego pro-jeta (pod mm) ale nie mam porównania z innymi pre (może po za wbudowanym) więc mogę Ci podpowiedzieć tylko w kwestiach użytkowych. Jeśli chodzi o pre, to chłopaki raczej polecą coś innego ;) nie wiem czemu ale chyba musisz im zaufać albo przekonać się samemu ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: preamp ~1000 zł

#5

Post autor: darkman »

kal800 pisze: budżet koło 1k
W tej kategorii, to każdy będzie lepszy niż PJ i Thor.
Wygrzany CA z wczesnych modeli na pewno, V90, Vincent 8-ka, CS Blue z dobrym zasilaczem, Rega Mini nawet, a MKII/MM właśnie (tylko używka, bo nowy przekracza budżet trochę) jeszcze lepiej. I jeszcze coś do czego ta parka w ogóle nie ma porównania ale o tym jutro.
Przepraszam zadowolonych użytkowników, ale lampowo/hybrydowa phono pre w kategorii za 1000, to rodzaj tranzystorowego pre z kondycjonerem lampowym, ot choćby takim jak robi gość od tej skrzyneczki drewnianej Infera kondycjoner. Infera i kondycjoner na jednej bańce to są te same pieniądze. Oczywiście fajne jeśli hybrid się podoba ale ważne by go nie fetyszyzować.
Podobnej wartości emocjonalnej,a tańsza jest konstrukcja Little Bear z dwoma lampkami kondycjonującymi/też hybrydka - obecnie na forum są dwa takie. Można dopytać o wrażenia.
ODPOWIEDZ