Propozycje przedwzmacniacza do 2k

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2126
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#46

Post autor: klin »

Potestujemy :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41908
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#47

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:Co piszą w prasie to jedno a co życie to drugie.
Dlatego nie warto czytać prasy.
Myszor pisze:Winnym zamieszania okazał się oczywiście gramofon. Lekki, ze zintegrowaną pokrywą, która działa jak pudło rezonansowe i do tego postawiony na mojej beznadziejnej szafce z ikei ktora pewnie dokłada swoje.
Nie ma to jak nowe gramofony audiofilskie :morda: Dobrze że akryl pomógł :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#48

Post autor: Myszor »

Panowie no doradźcie jakiś bardzo dobry brzmieniowo pre do wkładki MC (Goldring Eroica LX) i wzmaka lampowego.
Obiecałem znajomemu że podam kilka modeli które powinien sobie sprawdzić.
Szczególnie pytam kolegów lubujących się we wkładkach MC i lampach bo ja zawsze MM+tranzystor i nie mam zupełnie doświadczenia w tej materii.
Teraz ma V-LPS II i chciałby wymienić na coś godnego tej wkładki.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15409
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#49

Post autor: darkman »

W takim torze rozważałbym i środkach:
1. PJ Tube Box DS (choć to nie jest pełna lampa)
2. MOON
3. LAR
4. iFi Phono

W tej kolejności, ale to ja akurat.Inni mają zapewne inne typy. Tu bez odsłuchania się nie obejdzie. Szkiełkiem i okiem mędrca w przeciwnym razie to niestety lamerka zwykła.
Wybrać za kolegę, hm, brzmi słabo ale rozumiem oczywiście wewnętrzne rozdarcie, bo to nie łatwy wybór.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#50

Post autor: Myszor »

Nie chodzi by za niego wybrać. Sam sobie wybierze jak posłucha.
Chodzi by podać shortlistę z czego ma wybrać. LARa i iFi już podałem bo oba miałem i są git do MM, więc zakładałem że MC też udźwigną.
Moon 110LP jak mniemam.
Dzięki darkman.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15409
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#51

Post autor: darkman »

Oczywiście, tak się domyślam, to była tylko swego rodzaju figura semantyczna.
Wiesz ta półka w kraju jest akurat dość problematyczna. Bo tak, szukać należałoby czegość z dobrym, dedykowanym wysilaczkiem, ale to już sporo drożej.
Taki Moon czy Vincent z nowych muszą być dwuskrzynkowe, upraszczając.
Nudy nawet tylko do MM montowanej przez konstruktora, a nie z kitu, nie dostaniesz.. no i żeby jeszcze w jakiejś rozsądnej obudowie, to już "ścięta głowa". Zaś montingi z kitu, robione przez elektroników hobbystów, to niestety nie to urządzenie. W mojej opinii nazwa powinna być zastrzeżona, bowiem niezwykle się zpauperyzowała. Szkoda.
Sam szukam czegoś w tym zakresie i PJ (jeśli kolega chciałby zachować analogizującą proweniencję - to bodaj najlepszy wybór) najbardziej mnie przekonuje brzmieniowo, niezależnie co inni koledzy sądzą. ktoś tu na forum ma takiego w wersji Tube SD akurat. Niestety odsłuchy u kolegów, też mi nie wystarczyły, to musi zagrać z własnym sprzętem ale nader wszystko we własnym pomieszczeniu odsłuchowym i tu jest pies pogrzebany.
Nawet się wybrałem na wypożyczenie do milusińskiego studia z mojej kamienicy na Pańskiej, co więcej akurat był bardzo kompetentny właściciel, ale urządzenia nie mieli na stocku. Pewnie sobie zamówię za kaucją.
Z autopsji (ale to opinia moja i z mojego shag`u) dodam, raz jeszcze Moona z dedykowanym zasilaczem w mojej opinii można brać w ciemno, ale z kolei ciężko takiego znaleźć, hmmm..
Generalnie rynek u nas jest jak się okazuje niezwykle ubogi w propozycje na tym pułapie, zresztą zupełnie przyzwoitym dla wymagającego klienta,
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#52

Post autor: Myszor »

JacK pisze:Sam Lps gra na poziomie droższej kambodży. Skrzyneczki o rozmiarze mniejszym jak powyższe ale nadal dość duża płyta czolowa ok. 20 cm. szerokości. Wbrew temu co napisał Ahaja mogą stać jedna na drugiej bez wpływu na jakość dźwięku.
Bawiłem się tym ostatnio.
LAR włączony, wzmak na full, ucho przy kolumnie i stawiamy zasilacz obok lewej pre, na dole , na górze, obok z prawej no i daleko jak kabel pozwala.
Wniosek jest taki jak napisał Ahaja na początku - zasilacz jak najdalej od pre. Inaczej słychać lekkie brumienie. Najsilniejsze gdy zasilacz stoi na lewo od pre zaraz koło niego. Pewnie rozmieszczenie elementów w środku o tym decyduje w tym przypadku.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#53

Post autor: Myszor »

darkman pisze:Sam szukam czegoś w tym zakresie i PJ (jeśli kolega chciałby zachować analogizującą proweniencję - to bodaj najlepszy wybór) najbardziej mnie przekonuje brzmieniowo, niezależnie co inni koledzy sądzą. ktoś tu na forum ma takiego w wersji Tube SD akurat. Niestety odsłuchy u kolegów, też mi nie wystarczyły, to musi zagrać z własnym sprzętem ale nader wszystko we własnym pomieszczeniu odsłuchowym i tu jest pies pogrzebany.
Dzięki darkman. Dam znać jak przebiegła wymiana u kolegi, co kupił i jakie efekty.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#54

Post autor: MISSE »

Jedną Nudę mogę sprzedać mam dwie
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#55

Post autor: Myszor »

Kolega potestował iFi i stwierdził że "urywa dupę" zatem myślę, że wyboru dokonał i nie odda :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15409
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#56

Post autor: darkman »

Myślę, że spoko. Ważne, że mu pasuje. Niezły sprzęcik. Trochę design nie z mojej bajki. Coś tam jest ciasnawo z niektórymi wtykami na sygnał, ale zdaje się dołączają przyjściówkę czy też jest dedykowana możliwa do kupienia. jakoś tak.
I średnio ergonomiczne ustawienia, ale to się właściwie raz ustawia pod swój tor i potem dopiero przy jakichś raptownych zmianach. On ma znacznie większe możliwości default użytkownika dla MC niż dla MM w sensie konkretnych efektów odsłuchowych (co oczywiste zresztą).
W takim LARze to się nic nie ustawia, hihi, masz dwie klasyczne gałki ze skokową podziałką i kręcisz wedle uznania jak w ampie gitarowym. Co ukręcisz to twoje. :D
Nooo tak sobie bajam trochę.
Ale fajnie, to się cieszę, że kolega Twój też się cieszy.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#57

Post autor: Myszor »

No ustawiania tam jest bo jest mnóstwo opcji korekcj riaa. I wszystko trza robić dla dwu kanałów.
Ustawiliśmy jakoś tak jak na focie. Robione były oczywiście eksperymenty różne ale to ustawienie było chyba the best do jego wkładki. Z wtykami problemu nie było.
Ja w LAR lubię płynny gain. Tego nie ma nikt :) Za to brakuje regulacji pojemności co przy MM pewnie ma jakieś znaczenie.
Do tego iFi trza jeszcze będzie dokupić zasilacz porządny bo ten seryjny to chyba taki sobie.
Załączniki
image.png
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15409
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#58

Post autor: darkman »

No słabo trochę (ale nie jestem pewien w sumie), bo tylko 47, dla MM.
Natomiast co do zasilacza, to bodaj jest dedykowany Tomanek lub można zamówić w bdb wykonaniu. Tu trochę szykana, bo zasilacz w LAR jest dość przyzwoity w cenie Pre. Tutaj natomiast ok. 6stówek+ czyli całość to iFi+6, zatem cena kompletu już niebanalna. Ewentualnie można zapytać konstruktora czy ta wersja Tomana light za połowę ceny odsłuży godnie iFi.
Ja akurat zamierzam sobie zamówić ów zasilacz z dedykacją do różnych pre, które podłączam. Dla moich celów jest super.

Aha, BT Myszor tego co pisałeś w pkt.2 z poprzedniej strony, to u mnie nie ma żadnych niepożądanych efektów przy wyłączaniu zasilania LAR, czyli raczej coś miałeś w torze własnym niedopasowane lub (?) coś z urządzeniem.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#59

Post autor: Myszor »

darkman pisze: Aha, BT Myszor tego co pisałeś w pkt.2 z poprzedniej strony, to u mnie nie ma żadnych niepożądanych efektów przy wyłączaniu zasilania LAR, czyli raczej coś miałeś w torze własnym niedopasowane lub (?) coś z urządzeniem.
Pisałem o tym do konstruktora i otrzymałem odpowiedź:
"Jeżeli w Pana preampie występuje odgłos wyłączania, założę gasik na wyłączniku w jego zasilaczu"
Sprawę odpuściłem i po prostu zawsze najpierw wyłączam wzmacniacz.
Przy włączaniu tego efektu nie ma.

Co do tego zasilacza Tomanka to polecałbyś któryś?
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21701
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#60

Post autor: Myszor »

Na blogu stereoikolorowo znalazłem takie zdanie
" Żałuję, że producent nie przewidział rozbudowy iPhono w analogiczny zewnętrzny zasilacz jakim jest iUSB Power dla iDAC USB, bo możliwe jest tu przyłączenie jedynie zasilacza impulsowego"

Hmm,
ODPOWIEDZ