Propozycje przedwzmacniacza do 2k

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#31

Post autor: Pilot »

Doszedł w piątek lecz nie miałem jeszcze czasu na podłączenie :oops:
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#32

Post autor: Robertson »

Pilot pisze:Doszedł w piątek lecz nie miałem jeszcze czasu na podłączenie :oops:
:(
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#33

Post autor: Pilot »

W sobotę szlem na 28 godz do roboty i jakoś się pozbierać nie mogę. Ale nie bede miał innego wyjscia, jutro kończy się licytacja nada i bede musiał podłączyć Nudę.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#34

Post autor: Pilot »

Nuda odpalona. Pierwszą rzeczą, którą musiałem zrobić po włączeniu płyty to wyciszyć wzmak, tu już inna potęga dźwięku bije niż z pre Nada. Pierwsza płyta to Cohen z jego mocnym głosem. Czuć to drżenie głosu w kolumnach. Wkładka 440 mla i mocna góra. więcej na razie nie będę pisał, muszę się osłuchać, pobawić ustawieniami pre i wtedy opiszę końcowe wyniki.
Wiem już jedno, TV musi zawisnąć na ścianie i oddać stolik na pre i przyszły wzmacniacz. Ta jedna szafka do sprzętu to będzie za mało. Nudę Ahaji oceniam jak najwyżej, drzemie w niej potęga mocy, tylko ją dobrze wykorzystać i ujarzmić w sprzęcie i będzie cycuś glancuś.
Kurcze, jak mocno słychać gitarę basową, pum, pum pum, pum pum pum pum przy czym gitara solowa zasuwa w drugą stronę wspomagana organami.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#35

Post autor: Robertson »

Oj ..oj ...ciekawie się robi :drool: Czekam na więcej .Ahaja grzej lutownicę ;)
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#36

Post autor: Carpenter »

Pilot, no i jak tam Nuda? Przez Święta coś słuchałeś, czy tylko jadłeś? ;) Kombinowałeś coś z ustawieniami pod swoją wkładkę/wkładki? Podziel się wrażeniami!
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#37

Post autor: Pilot »

Naprawdę mało słuchałem, bardziej zająłem się przestawianiem sprzętu. TV na ścianę, wzmak i pre na osobny stolik, ot takie tańcowanie z kablami i sprzętem. A święta, bałem się podchodzić do płyt ;)
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#38

Post autor: Carpenter »

No to jak już sobie wszystko ustawisz i się nasłuchasz, napisz coś koniecznie!
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#39

Post autor: Myszor »

Odgrzebałem ten temat w poszukiwaniu właścicieli LAR LPS1.
Mam przyjemność testować ten pre od kilku dni i generalnie jestem zachwycony i nie mam uwag poza dwoma punktami:
1. Przy niektórych płytach bas jest tak wyrazisty, że pierwszy raz zacząłem rozglądać się za stroikami do kolumn.
2. Przy wyłączeniu preampa guziczkiem sieciowym słychać w głośnikach nieprzyjemny chrzęst. Oczywiście można najpierw wyłączyć lub wyciszyć wzmak ale nie zawsze się o tym pamięta. Zastanawiam się czy to przypadłość mojego egzemplarza czy tak ma. Przy włączaniu do sieci nie ma tego problemu.
Jeśli ktoś posiada/posiadał to urządzenie to proszę o opinię.
Załączniki
lps.jpg
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2126
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#40

Post autor: klin »

Super pre ale nie ma regulacji obciążenia i pojemności a to dość istotne przy niektórych wkladkach. Może porównamy na żywo z nudą? :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#41

Post autor: Myszor »

klin pisze:Super pre ale nie ma regulacji obciążenia i pojemności a to dość istotne przy niektórych wkladkach. Może porównamy na żywo z nudą? :-)
To prawda.
Dla wkładek mm jest jedno obciążenie 47k. Dla MC kilka nastawów. Ja używam MM więc nie ma problemu. Pojemność stała bodaj 110pF. U mnie zalecana 100pF więc też OK>
Bardzo chętnie porównam z NUDA bo też na nią/niego (?) patrzyłem z wielką ciekawością. Problemem dla LARa mogą być moje kolumny, które mają wyrazisty, dynamiczny bas (dwie dziury bass reflex). Ale przy współpracy z CD nie miałem tego problemu. Nie mam też pewnie zbyt dobrej akustyki w pokoju ale do tej pory też mi bas nie przeszkadzał.
Za to jak odpaliłem "welcome to the machine" to otwarcie drzwi windy przeżyłem z ciarkami na plecach :)
Wyślę ci na pw swoje namiary to się zmówimy.
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21701
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2126
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#42

Post autor: klin »

Wysyłaj. Za tydzien żona z dziećmi wyjeżdża to się wezmę za porządne odsluchiwanie :-) mam nudę tylko na mm i przy mm obciążenie i pojemność ma znaczenie
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#43

Post autor: Myszor »

Za tydzień to ja też urlaub machen :) Jeśli ktoś jeszcze posiada/ł ten pre to proszę o opinie.
Interesują mnie też eksperymetny z kablem IEC bo ten dołączany budżetowy jest ale nie wiem czy ma to znaczenie przy dwuczłonowym pre.
Przy okazji chcę "odczarować" pro-jecta phono box s. Wprawdzie nie ma podejścia do LARa ale generalnie poziom szumu i spójność prezentacji brzmienia nie jest zła.
LAR daje oddech, szczegółowość, poszerzenie sceny i dynamikę jakiej nie spotkałem do tej pory i wciąż się z tym oswajam bo wydaje mi się nieco agresywną.
Pewnie to przez mój brak osłuchania w wyższej klasie phono pre.
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#44

Post autor: ahaja »

"Problemem dla LARa mogą być moje kolumny, które mają wyrazisty, dynamiczny bas (dwie dziury bass reflex). " - znaczy burczybas - podbarwienia od napędu i korekcji riaa dają taki wynik.
Nie masz niskiego basu tylko podbite jego wyższe zakresy.

Możesz się pobawić w zmianę VTA.

-------------------------------------------------------------------

OT
Ostatnio przeczytałem opinie o wkładkach Kiseki, wchodzących ponownie na rynek.
Test z pre, który nie został do nich zaprojektowany (obciążenie; wzmocnienie) ... ale to nic - ważne że kosztuje 20k EU ...
Ten pre z kolei ma nierównomierność w odwzorowaniu charakterystyki RIAA na poziomie 1,5dB - czyli wolna amerykanka. ;-)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10511
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Propozycje przedwzmacniacza do 2k

#45

Post autor: Myszor »

Masz rację. Co piszą w prasie to jedno a co życie to drugie.
Napęd...jak mogłem zwątpić w swoje kolumny, które nigdy mnie nie zawiodły :lol:
Winnym zamieszania okazał się oczywiście gramofon. Lekki, ze zintegrowaną pokrywą, która działa jak pudło rezonansowe i do tego postawiony na mojej beznadziejnej szafce z ikei ktora pewnie dokłada swoje.
Dziś testuję LARa z solidnym kilkukilogramowym kawałkiem akrylu od clearaudio i lepszą wkładką.
Problem zniknał. Nic nie dudni. Nawet odkręcony na maksa bas McCartneya w "Come together" brzmi bosko.
LAR zostanie raczej ze mną. Widziałem na Allegro jeszcze uzywany Primare R20 ale chyba się nie skuszę bez odsłuchów.
Co nie zmienia faktu, że jak klin pozwoli to po urlopach potestujemy NUDA vs LAR.
ODPOWIEDZ