Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
rudy_stp
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2014, 17:56

Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

#1

Post autor: rudy_stp »

W gwoli wstępu : Mam dość specyficzny problem.  W związku z niedosłuchem, obecnie po implancie, mój słuch jest zupełnie inny niż normalnego człowieka (mam silne wzmocnienie wszystkich wysokich,  piskliwych dźwięków typu hamujący samochód albo elektroniczne dzwonki). 

Ostatnio zakupiłem gramofon Pro-ject carbon 2M-RED z kolumnami Pylon Pearl 25.  Sercem miała być Yamaha A-S500.  Niestety po włączeniu zestawu okazało sie ze Yamaha prezentuje wszystko to czego powinienem unikać: strasznie ostre,  metaliczne brzmienie które maskuje mi praktycznie cały przekaz. 

Stąd też pytanie czy bylibyście mi w stanie doradzić czy ktoryś z poniższych wzmacniaczy dałby mocno ocieplony, miękki dźwięk, bez ostrej góry,  z ładnie brzmiącym żeńskim vocalem. Jeżeli macie też lepsze propozycje to chętnie dołączę do listy (cena najlepiej w okolicach 1.2 tys ale okolice 2 tys też są osiągalne).

Harman Kardon HK 980
Harman Kardon HK 3700
Denon PMA-720AE
Nad C316
Rotel ra-04

Taga Harmony HTA-700B
NAD D3020
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

#2

Post autor: Wojtek »

Z taką przypadłością to raczej powinieneś wziąć swoje kolumny pod pachę i odwiedzić salony audio. Poza tym, dość mocno się ograniczasz obstawiając jedynie nowy sprzęt.
Jesteś pewien, że te kolumny nie mają właśnie takiej charakterystyki dźwięku?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
rudy_stp
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2014, 17:56

Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

#3

Post autor: rudy_stp »

Aż takiej raczej nie. Czytając recenzja proponują do nich coś lekko ocieplonego a ja poszedłem w zupełnie innym kierunku z powodu tego, że zawsze chciałem Yamahe:) Teraz wiem, że to błąd dlatego szukam wzmacniacza który to wszystko zmiękczy. Jak to nie pomoże to będe kombinować dalej. Z moim sluchej jest źle ale na dobrych słuchawkch po equaliserze jest tak jak być powinno.
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

#4

Post autor: pawel0777 »

Czyli masz nadwrażliwość na dźwięki.Pozostaje tekstylna kopułka i ciepło grający wzmacniacz.Yamaha na pewno taka nie jest.Weź jakąś używkę może LUXMAN , KENWOOD coś w tych klimatach...moim zdaniem ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

#5

Post autor: Wojtek »

Technicsy to również znane "ciepłe kluchy", a są dość przystępne cenowo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

#6

Post autor: chudy_b »

rudy_stp pisze:na dobrych słuchawkch po equaliserze jest tak jak być powinno.
A nie możesz użyć equalizera przed wzmacniaczem? Ja oczywiście nie wiem jak dużej korekty tonów potrzebujesz, ale wydaje mi się, że trudno będzie Ci dobrać odpowiednie kolumny, bo one raczej projektowane są tak, by grac w miarę liniowo. Jakimś rozwiązaniem mogłaby być modyfikacja zwrotnic w kolumnach przez kogoś kto ma o tym pojęcie. Mógłby takim zabiegiem obciąć wysokie tony do poziomu odpowiadającego Tobie.
rudy_stp
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2014, 17:56

Re: Szukam specyficznego wzmacniacza do Pro-Ject Carbon

#7

Post autor: rudy_stp »

chudy_b pisze:
rudy_stp pisze:na dobrych słuchawkch po equaliserze jest tak jak być powinno.
A nie możesz użyć equalizera przed wzmacniaczem? Ja oczywiście nie wiem jak dużej korekty tonów potrzebujesz, ale wydaje mi się, że trudno będzie Ci dobrać odpowiednie kolumny, bo one raczej projektowane są tak, by grac w miarę liniowo. Jakimś rozwiązaniem mogłaby być modyfikacja zwrotnic w kolumnach przez kogoś kto ma o tym pojęcie. Mógłby takim zabiegiem obciąć wysokie tony do poziomu odpowiadającego Tobie.
Cały problem polega na tym, że to niestety nie słuchawki których słucham tylko ja, ale stereo więc inni domownicy też muszą to wytrzymać. Dlatego szukam "ciepłego" wzmacniacza który będzie również miły dla normalnego człowieka a mi da jako taki komfort (zresztą reszta domowników również stwierdziła, że ta Yamaha jak dla nich też jest zbyt "ostra".
ODPOWIEDZ