Preamp ~80zł dla nowicjusza.

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Serji
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, 15:29

Preamp ~80zł dla nowicjusza.

#1

Post autor: Serji »

Cześć. Dzisiaj po długim kombinowaniu kupiłem gramofon Hitachi HT 21 z wkładką Audio Technika AT95. Jestem bardzo podekscytowany, ale jest też kilka kwestii które chciałbym ogarnąć:

Posiadam od 10 lat amplituner Pioneera VSX 709rds bez przedwzmacniacza, a nie mam już za bardzo możliwości na kupno wzmacniacza (nie w tej chwili przynajmniej). Z tego powodu szukam jakiegoś taniego rozwiązania i jak zwykle sprowadza się to do zakupu używanych tanich elementów na allegro. Na obecną chwilę są to modele Besllar, który jest bardzo tani albo droższy Vivanco PA115 (który z resztą jest często wspominany negatywnie bądź pozytywnie na tym forum).

Czy są dostępne inne modele w które warto zainwestować? Czy kupić najtańszy jaki jest i zbierać na porządny wzmacniacz?
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp ~80zł dla nowicjusza.

#2

Post autor: klin »

Raczej w tym budżecie to tylko vivanco. Kolejnym szebelkiem będzie Art-dj pre i ten już ponoć o wiele lepszy - dużo o tym na forum...
Serji
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, 15:29

Re: Preamp ~80zł dla nowicjusza.

#3

Post autor: Serji »

klin pisze:Raczej w tym budżecie to tylko vivanco. Kolejnym szebelkiem będzie Art-dj pre i ten już ponoć o wiele lepszy - dużo o tym na forum...
No właśnie z tego co wyczytałem często vivanco porównują z behringer pp400, który wcale nie jest taki tani.
Co do art dj pre to patząc na jego cenę myślę że chyba lepiej już by było kupić wzmaniacz...
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp ~80zł dla nowicjusza.

#4

Post autor: klin »

Serji pisze: Co do art dj pre to patząc na jego cenę myślę że chyba lepiej już by było kupić wzmaniacz...
I gramofon i wkładkę lepszą...to nie ma końca :doh:
Ale fakt, Mając do wydania jakieś 250-300 zł to może faktycznie można się też rozejrzeć za wzmakiem z porządnym pre.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp ~80zł dla nowicjusza.

#5

Post autor: Myszor »

Vivanco dorzuciłem kiedyś gratis do swojej aukcji bo wstydziłem się sprzedawać.
Serji
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, 15:29

Re: Preamp ~80zł dla nowicjusza.

#6

Post autor: Serji »

Postanowiłem że kupie behringera pp400 w okazyjnej cenie, z tego co wyczytałem na forum jest z nim najmniej problemów.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp ~80zł dla nowicjusza.

#7

Post autor: klin »

Serji pisze: z tego co wyczytałem na forum jest z nim najmniej problemów.
Mhm, a jakie są problemy z vivanco?
ODPOWIEDZ