Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#61

Post autor: MMarek »

Kup ten zestaw i bedzie git :)
Pawlos - dzięki za cynk
Poczytaj trochę sobie o doborze wkładek do ramion
Kielek - właśnie po lekturze na forach (głównie niemieckich) doszedłem do wniosku, że AT440MLa będzie optymalnym rozwiązaniem. To czysto oczywiście teoretyczne rozważanie, bo pewnie najlepiej byłoby posłuchać.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#62

Post autor: kielek »

Poczytałem trochu i fakt ludzie nie narzekają na taki zestaw ;) ale to chyba wynika ze specyficznej budowy gramofonu,czyli pływający talerz i miękkie zawieszenie samego ramienia,choć czy to optymalne rozwiązanie to nie wiem? W każdym bądź razie w oryginale Telefunken S 600 obsadzony był Shure V 15 III i 91ED dla S 500.
Wracając do tematu pre to śmiało można szukać coś z CA 651p czy starsze 640p to to samo praktycznie co nowe CA albo jak koledzy wspominali o MF. Ten PJ DS niby już fajny jest,ale w łapkach nie miałem to się nie wymądrzam.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#63

Post autor: Regsoft »

kielek pisze: ramię w S600 jest dość ciężkie a AT 440 MLa uchodzi za miękką wkładkę
Hmmm ... zawsze wydawało mi się, że 440tka należy do średnio podatnych (wręcz nieco twardszych) ... może jednak jakiś spec powinien to zweryfikować bo moim zdaniem to ma szanse (nie miałem okazji więc teoretyzuję) zagrać dobrze z tym ramieniem ... :think:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#64

Post autor: kielek »

Regsoft pisze:
kielek pisze: ramię w S600 jest dość ciężkie a AT 440 MLa uchodzi za miękką wkładkę
Hmmm ... zawsze wydawało mi się, że 440tka należy do średnio podatnych (wręcz nieco twardszych) ... może jednak jakiś spec powinien to zweryfikować bo moim zdaniem to ma szanse (nie miałem okazji więc teoretyzuję) zagrać dobrze z tym ramieniem ... :think:
To,że 440 uchodzi za miękką wkładkę wyczytałem ze spostrzeżeń i opisu prawej ręki szefa forum,czyli zbyszka vel Kuba ;) Wiem,że jej używa więc chyba wie co pisze :)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=8143
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#65

Post autor: darkman »

kielek pisze:
Regsoft pisze:
kielek pisze: ramię w S600 jest dość ciężkie a AT 440 MLa uchodzi za miękką wkładkę
Hmmm ... zawsze wydawało mi się, że 440tka należy do średnio podatnych (wręcz nieco twardszych) ... może jednak jakiś spec powinien to zweryfikować bo moim zdaniem to ma szanse (nie miałem okazji więc teoretyzuję) zagrać dobrze z tym ramieniem ... :think:
To,że 440 uchodzi za miękką wkładkę wyczytałem ze spostrzeżeń i opisu prawej ręki szefa forum,czyli zbyszka vel Kuba ;) Wiem,że jej używa więc chyba wie co pisze :)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=8143
"mientka"(!), chłopaki, też mam, b.miękkie zawieszenie do tego.
Regu, racja 'zgra siem', miałem ją na SH-30 (zrobiłem nawet wrzutę na SH-165, ale się rozlazła całkiem i niemal dobiła do płyty generatorem) i dawało radę tylko, że w Nudzie mogę to dopasować praktycznie jak chcę na hebelkach banków MM, więc u mnie nawet nie grała wysoko i miała bas jakiś tam, bo łachy nie robiła. Obecnie nadejszła na nią pora do drugiego gramofonu i wisi na Sabiji.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#66

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: zrobiłem nawet wrzutę na SH-165, ale się rozlazła całkiem i niemal dobiła do płyty generatorem
No właśnie widziałem 440stkę na PUA-7 na 1.5g w headshellu Technicsa. Żadnego niebezpiecznego zbliżenia do płyty nie było a właściciel twierdził, że gra jak powinna. Stąd takie wnioski ale jednak zasugerowałem aby ktoś się jeszcze wypowiedział. Widać jednak faktycznie błędnie zinterpretowałem. Sorry :?
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#67

Post autor: olsza84 »

Czysto papierowo to AT to raczej średniak pod względem podatności :think:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#68

Post autor: darkman »

Wracając do meritum wątku.
MMarek pisze: Cambridge Audio CP1 będzie dobrym wyborem? Ktoś z kolegów może coś o nim słyszał lub słuchał? Może PJ Phono Box DS? A może jakieś inne propozycje.
CA - lepiej niższy model-starszy. Te nowe są przewartościowane.
Phono Box z linii DS - pewnie, czemu nie. Fajne sprzęty i chłopaki są zadowoleni, choć zwykle kupowali też inny pre równolegle. Jest możliwość regulacji dopasowania, fajny design, można zasilać na kilka sposobów. Przemyśl też DS+. Tube Box odradzam raczej, nic z tych lampek nie słychać konkretnego.
DS`y można też dostać w atrakcyjnej cenie na rynku wtórnym. Nie jest łatwo, ale bywają okazje z dobrej ręki, bo nikt z badziewnym sprzętem tego nie kupował - przeważnie masz komplet z pudełkiem, paragonem, a często z gwarancją.
W mojej opinii pre jest bardzo istotną częscią toru. dlatego tak tu zawsze pyskuję na te produkty Viwanco podobne, bo to ersatz zaledwie. Produkt czekoladopodobny. :? ;)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#69

Post autor: MMarek »

W mojej opinii pre jest bardzo istotną częscią toru
Darkman - wielkie dzięki za informacje. Zgadzam się, że pre jest bardzo ważne, stąd tak drążę ten temat... Nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale skoro nie zamierzam używać wkładek MC - to chyba lepiej kupić możliwie najlepszy pre do MM niż "jakiś", który obsługuje zarówno MM jak i MC.
w oryginale Telefunken S 600 obsadzony był Shure V 15 III
Kielek - tak zgadza się - mam oryginalną niemiecką instrukcję obsługi i jest informacja, że wkładka to ShureV15III-TM.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#70

Post autor: darkman »

MMarek pisze: Nie wiem czy się ze mną zgodzisz,
Nie zgodzę się. :D
Nie wiem jaki masz sprzęt, a forum umożliwia jego prezentację w podpisie, jak ktoś chce oczywiście lub ma taką akurat fantazję. Mnie się nie chce tego szukać, bo pewnie pisałeś.. ale ten wątek to ma 5 stron już..
Generalnie widzę, że Denon DP-300, nie zależnie co o tym sadzimy, to jesli udasz się do sklepu firmowego Denona i zapyatsz o wkładkę DL-103()lubR, ..co jest retoryczne, bo w tej chwili jej nie mają w Polsce, to Oni zapytają ciebie dla pewności - "o tę do trzysetki Pan pyta?". to jest wkładka MC, resztę sobie sam dopowiedz. Dziś nie jesteś w stanie określić CO DALEJ?
MMarek pisze: skoro nie zamierzam używać wkładek MC
Myślę, że to może yć stwierdzenie na wyrost trochę, ale zapewne odzwierciedlajace Twój obecny pogląd. Tylko obecny. The sky`s the limit.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#71

Post autor: MMarek »

Nie wiem jaki masz sprzęt, a forum umożliwia jego prezentację w podpisie
Podpis uaktualniłem i zmieniłem gramofon w swoim stanie posiadania, choć Denonka nadal też mam. Zatem czy teraz się ze mną zgodzisz? :D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#72

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Tylko obecny.
W przyszłości wszystko można zmienić. Gramofon, wkładkę ale i również PRE :!: :mrgreen:
MMarek pisze: możliwie najlepszy pre do MM
Wszystko zależy od konkretnej oferty na PRE. MC nie przeszkodzi ale jak trafisz na dobrą ofertę na samo MM w zakładanym dla PRE budżecie to czemu nie? :? Pozostaje oczywiście kwestia budżetu PRE bo jeśli w tym momencie nie stać Cię na dowolny a do tego być może jeszcze nie skompletowałeś jakiejś zakładanej kolekcji płyt to jak zaszalejesz efekt całościowy może nie być najlepszy. Moim zdaniem wbrew temu co być może :?: sugeruje Darkman pewnego poziomu PRE możesz z aktualnym lub najbliższym czasowo sprzętem nie docenić :roll:

O tym, że wkładki MC można przy pomocy dodatkowego transformatora uruchamiać na PRE MM z efektem często nawet lepszym niż na PRE MC nie wspominam :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy wyborze przedwzmacniacza

#73

Post autor: darkman »

aha no jakość pamiętałem coś tego Yaginka :D
MMarek pisze: Zatem czy teraz się ze mną zgodzisz? :D
no nadal nie, ->jw;
ale swoją drogą pokusiłbym się o sprawdzenie go z Phoenixem (MM) , jeśli nie będzie zbyt kluchowato, to może być dobre zestawienie. Jakis czas temu to była kwota rzędu 1400-1500 u producenta i odsłuchy ze swoim sprzętem bez problemu.
Natomiast ten DS niemal na pewno Ciebie nie zawiedzie. Tyle, że poziom cenowy pozwala też na konkurencyjne propozycje innych brandów.
ODPOWIEDZ