Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
patryk_szymanski
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#1

Post autor: patryk_szymanski »

Cześć :)

Który wzmacniacz lepszy dla gramofonu? Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?
Jaka jest różnica?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#2

Post autor: Wojtek »

W sensie że chcesz coś kupić czy jak?

Różnice między tymi modelami są zasadnicze.

Z dwojga złego brałbym SA-506.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
patryk_szymanski
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#3

Post autor: patryk_szymanski »

Tak chcę kupić. Jakie są różnice? I czemu "złego" :)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#4

Post autor: cooledit »

Prawdopodobnie Wojtkowi chodzi o to, że SA-506 jest lepszy od SA-7300 choćby z tego względu, że przedwzmacniacz gramofonowy ma zbudowany na elementach dyskretnych a nie na układzie scalonym.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#5

Post autor: Wojtek »

patryk_szymanski pisze: Jakie są różnice?
Te wzmacniacze różnią się praktycznie wszystkim. Różnice widać na zdjęciach, w instrukcjach i w specyfikacji, co sam możesz sobie porównać.

Szkoda mi czasu na wymienianie wszystkich różnic jeśli nie widzę w tym celu. Chcesz coś konkretnego wiedzieć?
patryk_szymanski pisze: I czemu "złego" :)
Nie wiem w jakim budżecie się obracamy, ale przypuszczam że dałoby się coś lepszego wybrać za podobne pieniądze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
patryk_szymanski
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#6

Post autor: patryk_szymanski »

Konkretngo - który lepszy, w który bardziej opłaca się zainwestować. Chodzi o budżet do 350 zł.

Ty się znasz, to widzisz różnice na zdjęciach, instrukcjach i w specyfikacji. Ja się nie znam, dlatego pytam na forum :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#7

Post autor: Wojtek »

Skoro się nie znasz to co Ci da moje wymienianie różnic? I tak nic z tego nie zrozumiesz :) Mam Ciebie przekonywać jeszcze? Po co? ;)

Już napisałem na którego bym obstawiał.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
patryk_szymanski
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#8

Post autor: patryk_szymanski »

Super forum :) To po co w ogóle piszesz jak nie udzielasz i nie chcesz udzielać odpowiedzi... Fakt, napisałeś, który ty byś wybrał, tylko, że ja nie mam pojęcia kim ty jesteś i dalej nic mi to nie mówi i dalej nie wiem, który ja mam wybrać. Od kogoś innego dostałem info, że jednak ten drugi lepszy. Ale 4 razy zapytałem - jaka jest różnica :)

Dostałem na szczęście pw od kogoś innego.

Ale odpowiem ci na twoje pytanie, żebyś wiedział po co się udziela odpowiedzi - informacja co różni te dwa wzmacniacze pozwoliłaby mi się lepiej poznać, dostałbym wskazówki, resztę bym sobie mógł doczytać, wiedziałbym o czym czytać i gdzie szukać. I dzięki temu następnym razem nie musiałbym pytać na forum. I tak dobrze, że nie dostałem info "wygoogluj sobie" ;)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#9

Post autor: klin »

A przepraszam - po adminie jedziemy tutaj :D
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=7&t=2049

Tak swoją drogą to szkoda, że ta osoba z pw nie napisała na łamach tego wątku bo dowiedzielibyśmy sie czegoś więcej...a tak ta wiedza pozostanie ukryta przed światem :(
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#10

Post autor: cooledit »

Przyznaję bez bicia, że to ja posłałem PW do kolegi. Ale ponieważ wysyłałem linki do aukcji to nie zamieszczałem tego w poście. Podam jedynie listę propozycji modeli w cenie +/- jaka interesuje Patryka:

LUXMAN L-190
AKAI AM-39
AKAI AM 32
Unitra WS-303 sentymentalnie troszkę bo to polska konstrukcja
ONKYO A8630
PIONEER A-401
ONKYO A-8840
LUXMAN LV-112
Pioneer A-405R
DUAL CV 1450
LUXMAN L1
SANSUI AU X 201 na ten zwróciłbym szczególną uwagę bo sprzęt tej firmy ma rewelacyjne opinie
WZMACNIACZ DUAL CV 1400
Są to modele dostępne od reki na aukcjach. Do listy można dopisać jeszcze Teac A-X 3000/5000 ale raczej trudno go ostatnio dostać.
A czy Patryk będzie miał dalsze pytania co poszczególnych modeli to już od niego zależy.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#11

Post autor: Wojtek »

patryk_szymanski pisze: To po co w ogóle piszesz jak nie udzielasz i nie chcesz udzielać odpowiedzi... Fakt, napisałeś, który ty byś wybrał
... czyli udzieliłem odpowiedzi. Trzymajmy się faktów ;)
patryk_szymanski pisze: tylko, że ja nie mam pojęcia kim ty jesteś
I vice versa, ale jakie to ma znaczenie?

Oczywiście w domyśle chodzi o to, że "gdybym był na Twoim miejscu" to wybrałbym sprzęt X, a nie Y.
Myślałem, że takich rzeczy nie trzeba tłumaczyć.

Nie wiem czego innego się spodziewałeś zadając tego typu pytanie tutaj, szczerze :)
patryk_szymanski pisze: i dalej nic mi to nie mówi i dalej nie wiem, który ja mam wybrać.
Innymi słowy, pytanie "który wybrać" jest bez sensu skoro poprawna odpowiedź nie jest w stanie Ciebie usatysfakcjonować.

Chcesz rozmawiać o różnicach? OKej!

Jeden jest słabszy, drugi mocniejszy.
Jeden ma większe zniekształcenia harmoniczne, drugi mniejsze.
Jeden jest starszy, drugi jest nowszy,
Jeden jest cięższy, drugi lżejszy.
Jeden ma wskaźniki wyhyłowe, drugi nie ma.
Jeden ma taki pstryczek, drugi nieco inny.
Itd.

Można tak dalej wymieniać. Tylko po co robić takie zestawienie? :) Nie wiem w jaki sposób byś się z takiej wyliczanki czegoś nauczył.

Zadaj konkretniejsze pytanie jeśli faktycznie chcesz się czegoś dowiedzieć.

Ja mam cierpliwość i lubię tłumaczyć, ale nie znoszę robić rzeczy bezsensownych.
A jeszcze bardziej nie znoszę tłumaczyć dlaczego nieświadomi ludzie oczekują bezsensownych rzeczy :morda:
patryk_szymanski pisze: Dostałem na szczęście pw od kogoś innego.
A wiesz kim on jest i dlaczego jego zdanie powinno Ciebie obchodzić czy z nim akurat nie masz tego problemu? :morda:

@cooledit:
A od kiedy to publiczne podawanie linków do ofert jest zakazane, że się z tym kryjesz i podpowiadasz gościowi na PW? :)
Czyżbyś pomylił fora? ;) Niemniej fajnie że rzuciłeś koledze potencjalnie lepsze okazje niż wspomniane 2 Pioneery.

Chętnie poczytałbym dlaczego uważasz że SA-7300 to lepszy wybór od SA-506. O ile to Ty tak radzisz, bo może ktoś inny się boi i radzi przez PW ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Pioneer SA 506 czy Pioneer SA 7300?

#12

Post autor: cooledit »

Wojtek pisze: @cooledit:
A od kiedy to publiczne podawanie linków do ofert jest zakazane, że się z tym kryjesz i podpowiadasz gościowi na PW? :)
Czyżbyś pomylił fora? ;) Niemniej fajnie że rzuciłeś koledze potencjalnie lepsze okazje niż wspomniane 2 Pioneery.
Oczywiście, że nie jest zakazane ale za kilka dni te linki stracą rację bytu z powodu zakończenia aukcji i nic nikomu z nich nie przyjdzie. Dlatego ograniczyłem się tylko do listy propozycji samych wzmacniaczy.
Wojtek pisze:

Chętnie poczytałbym dlaczego uważasz że SA-7300 to lepszy wybór od SA-506. O ile to Ty tak radzisz, bo może ktoś inny się boi i radzi przez PW ;)

Nie wiem czy ktoś tak radzi przez PW. Na pewno nie ja bo ograniczyłem się tylko do krótkiego stwierdzenia:
cooledit pisze: Prawdopodobnie Wojtkowi chodzi o to, że SA-506 jest lepszy od SA-7300 choćby z tego względu, że przedwzmacniacz gramofonowy ma zbudowany na elementach dyskretnych a nie na układzie scalonym.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
ODPOWIEDZ