Używany ale drogi

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Hurraoptymista
Posty: 19
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:52

Re: Używany ale drogi

#16

Post autor: Hurraoptymista »

Ok, zatem które z gramofonów z tzw. Lekkim ramieniem dodam najchętniej min. Półautomatycznych do tej wkładki polecacie? Mój budżet to powiedzmy 4000 Pln.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Używany ale drogi

#17

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Właściwie wszystkie cięższe ramiona i shelle odpadają, bo wkładka ma miękkie zawieszenie i będzie dobijać.
A dodatkowo to jak pamiętam Wojtek sugeruje przydatność regulacji VTA przy tej wkładce ...
Hurraoptymista pisze: Mój budżet to powiedzmy 4000 Pln.
Tak w zasadzie w tej kwocie znalazłby się i przyzwoity gramofon po serwisie ... i lepsza od AT440 wkładka ... i nawet jakiś sensowny PRE MC ... :think:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Używany ale drogi

#18

Post autor: darkman »

Hurraoptymista pisze: Półautomatycznych do tej wkładki polecacie? Mój budżet to powiedzmy 4000 Pln.
No szału nie ma, ale jest światełko w tunelu :D
Tu już można by myśleć delikatnie, a pozostając przy dobrych ramionach o jakimś SME w tańszej opcji czyli Improved i jakiś napęd w miarę dobry, a budżetowy z grubsza.
No i za 4rę to można coś w LUXmanach pogrzebać, ale z ramieniem znowu będzie kłopot i tak tysiak by się jeszcze przydał minimum. To potem AT440 będzie za mało..znowu, no i taka to spirala zbrojeń ;)
albo prosty i skuteczny wybór SL-1600/10, znany i lubiany, kasa zaoszczędzona, gra i buczy, a nie brumi jak nuda.

Hallo Houston!? Dajcie no tu komandora Pawelca do sprawy..
Hurraoptymista
Posty: 19
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:52

Re: Używany ale drogi

#19

Post autor: Hurraoptymista »

SL 1600/10 - Ok, spirala zbrojeń nie wchodzi w grę:) dzięki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Używany ale drogi

#20

Post autor: Wojtek »

Szczerze mówiąc to jeśli Sony ma regulację VTA lub ramię jest odpowiednio wysokie po prostu, ew. nieco wyższe niż powinno (do sprawdzenia względem wysokości wkładki - 17mm dla AT440) to ja nie widzę problemu z wieszaniem AT440 na PUA-7. Wystarczy lżejszy headshell (np. Technicsowy) względem cięższych od Sony.

Pamiętajcie że na tych gramofonach często lądowały MMki od Sony, a te są... lżejsze od AT440 (5.5 vs 6.5g).
OK, Sony XL są ciut sztywniejsze w zawieszeniu igły, ale jednak ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ