Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#1

Post autor: katar »

Dziś przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że szukam gramofonu do około 3tys zł. Czy w/w egzemplarz jest wart tych pieniędzy? Nie potrafię określić jego wartośći gdyż ma nową osłonę, koszyczek widzę, że jest nieoryginalny więc..... chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś, kto zna się na rzeczy. Dodatkowe pytanie, ten model ma wszystkie potrzebne regulacje aby zamontować wkładkę ortofona black/bronze ?
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#2

Post autor: katar »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#3

Post autor: Wojtek »

katar pisze: Dziś przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że szukam gramofonu do około 3tys zł.
Przytocz nam może jaki tok myślenia przyświecał takiemu wnioskowi.
katar pisze: Czy w/w egzemplarz
Jaki egzemplarz? Podałeś tylko nazwę modelu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#4

Post autor: katar »

Tok rozumowania był taki, że jeśli wydałem 5000pln na CD to głupio byłoby na gramofon wydać mniejsze pieniądze, chcę coś markowego, dobrze grającego w podobnych pieniądzach. Dlatego chcę to podzielić tak:

Gramofon cirka 3tys
Wkładka cirka 2 tys
+/- 300 na podstawę lub inną platformę ewentualnie przewód


Przepraszam Wojtku, faktycznie zapomniałem o linku.

http://allegro.pl/pioneer-pl-50-idealny ... 57936.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#5

Post autor: Wojtek »

katar pisze: Tok rozumowania był taki, że jeśli wydałem 5000pln na CD to głupio byłoby na gramofon wydać mniejsze pieniądze
Jak dla mnie komedia :)

Moim zdaniem lepiej zrobisz jak dopłacisz do JVC QL-A75 od tego samego sprzedawcy.

Nie rozumiem też Twojego napalenia się na 2M Bronze/Black. Jestem ciekaw uzasadnienia.
Chcesz dużo wydać na wkładkę dla zasady czy jak? :morda:
katar pisze: +/- 300 na podstawę lub inną platformę ewentualnie przewód
Podstawę/platformę? Po co?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#6

Post autor: katar »

Każdy ma jakiś budżet, uzasadnienie tego budżetu to dywagacje nie mające sensu, nie potrzebnie w ogóle podawałem to uzasadnienie :P

Wkładka. U ojca grała na tych samych kolumnach i na technicsie 1710 wkładka brązowa. Bardzo podobała mi się dynamika i brzmienie dlatego jest to mój faworyt.

Platforma - efekt wizualny, żeby wyeksponować gramofon - żadne więcej taka "kropka nad i"

Jeśli chodzi o to JVC, trochę już wyczułem Twoje posty, i wiem, że nie należy się z tymi kwestiami spierać tylko jeśli piszesz, że tak jest to warto to mocno wziąć pod uwagę. Teraz tak.

Powiedziałeś A to powiedz B :P

Gramofon jest bez wkładki, czyli rozumiem, że kupując go za powiedzmy 4500pln dobiorę wkładkę za cirka 500-800 pln i uzyskam równie dobry i dynamiczny efekt co w zestawie z lepszą wkładką na słabszym gramofonie :D ???
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#7

Post autor: Wojtek »

katar pisze: Każdy ma jakiś budżet, uzasadnienie tego budżetu to dywagacje nie mające sensu, nie potrzebnie w ogóle podawałem to uzasadnienie :P
Spokojnie.
katar pisze: Wkładka. U ojca grała na tych samych kolumnach i na technicsie 1710 wkładka brązowa. Bardzo podobała mi się dynamika i brzmienie dlatego jest to mój faworyt.
OK. Czyli nie chcesz eksperymentować po prostu :)
katar pisze: Powiedziałeś A to powiedz B :P
Nie rozumiem. B?
katar pisze: Gramofon jest bez wkładki, czyli rozumiem, że kupując go za powiedzmy 4500pln dobiorę wkładkę za cirka 500-800 pln i uzyskam równie dobry i dynamiczny efekt co w zestawie z lepszą wkładką na słabszym gramofonie :D ???
To tak nie działa. Niemniej przy takim budżecie wkładkowym stać Cię na nową AT440MLb. Klasa ta sama co 2M Bronze, choć brzmienie oczywiście inne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pioneer PL-50 wart tych pieniędzy?

#8

Post autor: Pawelec »

Ten model JVC jest godny uwagi. Bardzo dobry napęd i ciekawe ramię. Jeżeli stan określony przez sprzedajacego warto się nad nim pochylić.
Wojtek pisze: To tak nie działa. Niemniej przy takim budżecie wkładkowym stać Cię na nową AT440MLb. Klasa ta sama co 2M Bronze, choć brzmienie oczywiście inne.
Pełna zgoda. Może się okazać w twoim torze zestaw JVC + AT zagra lepiej niż u ojca ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ