Prośba o radę

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
RunAway
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2016, 21:31

Prośba o radę

#1

Post autor: RunAway »

Witam wszystkich użytkowników forum.
Zakładam ten temat, bo chciałabym Was prosić o radę, wiem że pewnie sporo było podobnych tematów i że mnie pewnie wyśmiejecie ale zaryzykuję :). Otóż chciałabym zakupić gramofon, jednak nie chcę kupować od razu drogiego sprzętu, głośników i innych rzeczy, bo przyznam szczerze, że póki co posiadam tylko jedną płytę, dopiero być może planuję kupić więcej. Gramofon miałby mi służyć do posłuchania muzyki od czasu do czasu, jako że w większości słucham z płyt CD i na chwilę obecną nie posiadam płyt winylowych. A teraz do rzeczy, zauważyłam ze Lidlu ma być w sprzedaży gramofon, dość ciekawy design, tylko nie bardzo orientuję się jak z kwestiami technicznymi. Gramofon ma mieć dodatkowo wbudowane głośniki co również jest na plus, bo jak wspomniałam z braku płyt, nie chciałabym kupować aż tylu dodatkowych rzeczy, ale... no właśnie, zakładam, że jakość dźwięku pewnie nie będzie zadowalająca. I teraz pytanie, czy zakup takiego gramofonu miałby w ogóle jakikolwiek sens? Czy dźwięk z tych głośników będzie porównywalny do dźwięku muzyki z telefonu czy laptopa (oczywiście nieakceptowalny dla mnie) czy może będzie dość dobry? Przyznam, że nigdy nie słuchałam muzyki z płyt winylowych, więc porównania nie mam. Jedynie jakie porównanie mogę zastosować to takie, że do odtwarzania płyt CD używałam sprzętu za 300-500 zł i jakość dźwięku była dla mnie zadowalająca (co pewnie dla większości z Was byłoby nie do zaakceptowania :) ). Wiem, że również możecie proponować używany gramofon, ale proszę jednak tylko o ocenę zlinkowanego gramofonu, bo jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny to "muszę" mieć nowy i nieużywany (taka fanaberia :) ).
Tutaj link do gramofonu: http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... l&id=80449#
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Prośba o radę

#2

Post autor: -Wolf- »

Nie ma to sensu. To jest produkt gramofonopodobny.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Prośba o radę

#3

Post autor: pawlos »

To jest imitacja gramofonu ,odradzam.
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Prośba o radę

#4

Post autor: MeqhabTion »

To ja bardziej wyczerpująco.
RunAway pisze: I teraz pytanie, czy zakup takiego gramofonu miałby w ogóle jakikolwiek sens?
Nie bardzo :(
RunAway pisze: Czy dźwięk z tych głośników będzie porównywalny do dźwięku muzyki z telefonu czy laptopa (oczywiście nieakceptowalny dla mnie) czy może będzie dość dobry?
Ciężko się wypowiadać jak się nie słyszało, ale raczej jak coś jest do wszystkiego to jest do doopy :shock: Raczej gorszy.
RunAway pisze: (co pewnie dla większości z Was byłoby nie do zaakceptowania )
I tu się grubo mylisz :lol:
RunAway pisze: Wiem, że również możecie proponować używany gramofon, ale proszę jednak tylko o ocenę zlinkowanego gramofonu, bo jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny to "muszę" mieć nowy i nieużywany (taka fanaberia ).
Proponuję jednak rozważyć zakup używanego, ot taka fanaberia ;) A na poważnie, naprawdę zakup używanego sprzętu to lepszy pomysł niż kupowanie wydmuszek z hipermarketu, które nawet nie stały obok gramofonu. Za 300-500 zł można mieć już naprawdę fajny sprzęt, który nie gryzie.

Przemyśl to proszę jeszcze, zajrzyj do wątków zakupowych do 300 i do 500, poczytaj, daj Swoje propozycję, a na pewno coś się znajdzie godnego uwagi.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o radę

#5

Post autor: pan_winyl »

wiem że pewnie sporo było podobnych tematów i że mnie pewnie wyśmiejecie ale zaryzykuję :).
Nawet ostatnio omawialiśmy en temat w konkretnym wątku- wystarczy poszukać miast zakładać kolejny temat :/

Wracając do meritum. Gramofon słaby. Nie warto, tyle.
Piszesz że słuchasz płyt CD- musisz już zatem mieć kolumny głośnikowe transport / cd i wzmacniacz. To już nie wiele do zakupu pozostało.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
RunAway
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2016, 21:31

Re: Prośba o radę

#6

Post autor: RunAway »

pan_winyl pisze: musisz już zatem mieć kolumny głośnikowe transport / cd i wzmacniacz. To już nie wiele do zakupu pozostało.
Właśnie, tak jak pisałam kolumn głośnikowych nie mam osobnych. Odtwarzacz CD ma swoje własne, wbudowane i to na nich słucham :)
I faktycznie temat, o którym wspomniałeś był, jakoś go przeoczyłam wcześniej.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc :)
anoj
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2016, 14:57

Re: Prośba o radę

#7

Post autor: anoj »

Dziś kupiłem ten gramofon i jestem bardzo zadowolony :)
Jako osoba w podobnym położeniu - polecam!
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Prośba o radę

#8

Post autor: darkman »

Fajny talerzyk. To na single czy CD? Na płyty też dołączają?
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Prośba o radę

#9

Post autor: -Wolf- »

anoj pisze:Jako osoba w podobnym położeniu
Współczuję.
darkman pisze:Fajny talerzyk. To na single czy CD? Na płyty też dołączają?
Pod kubek z kawą ;)
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
ODPOWIEDZ