Pro ject debut carbon phono USB

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Gufi997
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2016, 11:42

Pro ject debut carbon phono USB

#1

Post autor: Gufi997 »

Ktoś podpowie jakieś dobre lub złe słowo o tym gramofonie ? Wziąłem go mocno pod uwagę rozważając zakup, ale informacji od użytkowników w necie jak na lekarstwo.
Reloop Turn3, Yamaha Pianocraft, Yamaha cośtam, Eltax, Zmywarka Whirpool, golarka Philips i szwajcarski scyzoryk z masy perłowej-CZERWONY !
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10430
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#2

Post autor: Myszor »

Miałem. (Bez usb dzięki bogu). Słabizna. Naprawdę.
Gufi997
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2016, 11:42

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#3

Post autor: Gufi997 »

To Rega RP1 w tej kasie będzie lepsza ? Jak nie to co z nowych ?
Reloop Turn3, Yamaha Pianocraft, Yamaha cośtam, Eltax, Zmywarka Whirpool, golarka Philips i szwajcarski scyzoryk z masy perłowej-CZERWONY !
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#4

Post autor: darkman »

Rega będzie lepsza. RP3. ale RP1 też..podobny poziom do debuta, tylko warto od razu jednak wyższy model i nie warto przechodzić ich po kolei :D :mrgreen:
Kolego ale za jakie pieniądze?? To ma być? Bo tak to sobie możemy bajdużyć, a wystarczy polecić Marantza TT15S1 jako nowego - od/wybór/ kolegi wyżej, tylko kasa jest jaka jest i ramię też fajne. Zatem?!:

Rega P2 - 2250, ramię RB220, akryl, talerz szkło 10,
Rega P3 -3750, ramię RB330, akryl, talerz szkłó 12, listwy usztywniające

Jak chcesz nowy to nie ma co smęcić w wątku o starych (to do kolegów moich z forum :) ) tylko coś z nowych i tyle.
PJ`s odradzam chyba, że planujesz 10tk wydać, to chętnie poznamy Twoje zdanie na temat takiegoż ze stajni PJ.
Jest trochę innych konstrukcji, bez problemu dostępnych na naszym rynku, ale - ile planujesz wydać.

Podaj kwotę, to powiemy Ci, czy Ciebie stać na nowy gramofon po prostu.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10430
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#5

Post autor: Myszor »

Tak jest. Załóż badżeta i szukaj. Jak poniżej paru k to w używkach zacnych bo ludzkość zapomniała jak płyty nagrywać i odtwarzać za normalne pieniądze.
Gufi997
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2016, 11:42

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#6

Post autor: Gufi997 »

No pierwotny zamiar był Rega RP1 i preampler tymczasowo do współpracy z amplitunerem Yamaha. A docelowo wzmacniacz hifi do tego i upgrade firmowy Ragi do RP2. Zaznaczam przy tym, że jestem raczej melomanem nie audiofilem. Używki się boję. Za słabo się znam i obawiam się, że nie poradzę sobie w razie kłopotów. Bardzo chcę już kupić ten gramofon a obecnie mogę przeznaczyć na zakup maks 1500 zł. Na wiosnę (po sezonie grzewczym) dozbieram sobie raz dwa jeszcze z 1500 i będę się rozwijał.
Reloop Turn3, Yamaha Pianocraft, Yamaha cośtam, Eltax, Zmywarka Whirpool, golarka Philips i szwajcarski scyzoryk z masy perłowej-CZERWONY !
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#7

Post autor: Wojtek »

Gufi997 pisze: Używki się boję. Za słabo się znam i obawiam się, że nie poradzę sobie w razie kłopotów.
Wiara w dwuletnią gwarancję bywa złudna :)

Możesz kupić używkę już po serwisie/renowacji.
Gufi997 pisze: Bardzo chcę już kupić ten gramofon a obecnie mogę przeznaczyć na zakup maks 1500 zł.
No to nie znajdziesz w tym zakresie nowego gramofonu godnego polecenia.

Inni ludzie już tą ścieżkę przetarli i teraz przestrzegają Ciebie przed tym samym :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#8

Post autor: chudy_b »

Gufi997 pisze: Używki się boję
Gufi997 pisze: Bardzo chcę już kupić ten gramofon a obecnie mogę przeznaczyć na zakup maks 1500 zł.
To jest budżet bardzo cienki na nowy, ale całkiem wypasiony na używkę. Szukaj po serwisie jak pisał Wojtek. Serio, odpuść nowe. W tym budżecie masz duży wybór porządnych używek, których nie będziesz chciał/musiał zmieniać po sezonie grzewczym ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#9

Post autor: kielek »

Tak jak koledzy wyżej. Jest już na Allegro kilku gości co sprzedają gramofony używane po kompletnym serwisie i niektórzy dają gwarancję,poza tym warto przejrzeć też oferty z forum,gdzie też są pewniaki od forumowiczów. Takie gramofony mimo,że mają kilkadziesiąt lat to pograją kolejne tyle czego nie można powiedzieć o wielu współczesnych.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#10

Post autor: darkman »

Gufi997 pisze: a obecnie mogę przeznaczyć na zakup maks 1500 zł.
Konkluzja w aspekcie mojego poprzedniego pytania jest taka: Nie Stać Ciebie na nowy gramofon obecnie.(nie ma sensu udowadniać sobie, że ja i koledzy mieliśmy rację - nie warto. Przy ewentualnej zmianie modelu, nie sprzedasz potem takiego gramofonu za godziwe pieniądze, a i pół ceny b.ciężko odzyskać - sprawdzone przez wielu kolegów i możesz nam zaufać w tej materii)
Gufi997 pisze: Na wiosnę (po sezonie grzewczym) dozbieram sobie raz dwa jeszcze z 1500 i będę się rozwijał.
To lepiej poczekać i kupić od razu lepiej.
Zima wasza, wiosna Nasza :D
Używane, jeśli brałbyś jednak pod uwagę, to inna bajka i warta nowego tematu.
Gufi997
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2016, 11:42

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#11

Post autor: Gufi997 »

A jakieś namiary, na godnych polecenia, uczciwych sprzedawców używanych gramofonów ?
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 17:52 przez Gufi997, łącznie zmieniany 1 raz.
Reloop Turn3, Yamaha Pianocraft, Yamaha cośtam, Eltax, Zmywarka Whirpool, golarka Philips i szwajcarski scyzoryk z masy perłowej-CZERWONY !
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#12

Post autor: darkman »

Gufi997
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2016, 11:42

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#13

Post autor: Gufi997 »

To pżartowaliśmy, posta poprawiłem a jakaś pomoc bardziej merytoryczna ?
Reloop Turn3, Yamaha Pianocraft, Yamaha cośtam, Eltax, Zmywarka Whirpool, golarka Philips i szwajcarski scyzoryk z masy perłowej-CZERWONY !
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10430
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#14

Post autor: Myszor »

Wszystko masz tu: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=3201
I nie mów sobie "ach pieprzę ich i tak kupię tego projecta" bo to błąd.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, 09:02 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pro ject debut carbon phono USB

#15

Post autor: kielek »

Dodam,że zacząłbym od przeszukania naszej forumowej giełdy. Ktoś coś zawsze sprzedaje.
ODPOWIEDZ