Jaki Thorens?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15102
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki Thorens?

#16

Post autor: darkman »

azael pisze: Moje pytania były związane z wyborem Thorensa.
Moje też. Jednak skoro kolega uważasz, że nie ma potrzeby podawania jakim sprzętem (torem) dysponujesz to dla siebie temat uznałem za zakończony. Rzecz jasna życzę powodzenia w wyborze.

Dla jasności dodam jedynie , że miałem Thorensa Td-160 i to dość długo. I to pod Nudą (konstrukcji akurat kolegi Misse, bo ta rekomendacja już coś Ci mówi) nie tylko, ale też pod wieloma innymi sprzętami. Zatem mam jakiś pogląd być może. Jednak jak ktoś nie chce zeznawać, to przesłuchanie uważam za bezsensowne.
Konkluzja moja jest taka: My chcemy słuchać Ciebie. Ty nas nie.
W tym gronie teksty, "słuchałem wielu" albo "preampy gramof., we wzmacniaczach również", nie przechodzą. Kolego, nie wiesz o czym piszesz, a przede wszystkim do kogo i to bez cienia gloryfikacji, ale akurat w tym wątku doradzać starały się osoby uznawane za co najmniej konkretne na tym forum.
Z moje strony to tyle. Lecę Se Heglów posłuchać.. papaaaa :D
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki Thorens?

#17

Post autor: azael »

Fiu fiu... nie wiem czy zasłużyłem. :D
A tak na poważnie, to wątek może się przydać dla potomności i w sumie i mnie, chociaż po konkretnej rozmowie telefoniczne z MISSE dostałem spory zastrzyk wiedzy. I do przemyśleń i do realizacji. :) Dzięki wielkie.
Byłoby jednak nietaktem nie odpowiedzieć na pytania Wojtka.
Czy pierwszy gramofon? I tak i nie. Po koniec lat 80 Artur, później był Technics z Riechu przywieziony przez wujka... i nastąpiła era cyfrowa... Wracam do korzeni po latach, czas przewietrzyć moje stare płyty.

Co to było? Np nowy Pro-ject, 90th Sony etc. Pytanie zapewne zmierzało do tego, co usłyszałem, ale mój kontekst sięgał odrobinę ogólniej. Miałem na myśli, poza aspektami dźwiękowymi, możliwość włożenia rąk do środka, tuning etc. Lubię się bawić sprzętem i mieć możliwość wpływu na efekt końcowy.
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
Awatar użytkownika
azael
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:46
Gramofon: PS-X7, TS850
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki Thorens?

#18

Post autor: azael »

darkman pisze:[...]Jednak jak ktoś nie chce zeznawać, to przesłuchanie uważam za bezsensowne.
Konkluzja moja jest taka: My chcemy słuchać Ciebie. Ty nas nie.
W tym gronie teksty, "słuchałem wielu" albo "preampy gramof., we wzmacniaczach również", nie przechodzą. Kolego, nie wiesz o czym piszesz, a przede wszystkim do kogo i to bez cienia gloryfikacji, ale akurat w tym wątku doradzać starały się osoby uznawane za co najmniej konkretne na tym forum.
Z moje strony to tyle. Lecę Se Heglów posłuchać.. papaaaa :D
Sporo kamyków do mojego ogródka poleciało... no ok.
Odpowiadałem po prostu na pytania ale nie jestem ani kobietą ani eseistą aby się rozpisywać. Ale ok, zrozumiałem. Przepraszam za nieporozumienia i dziękuję za okazaną pomoc.
Sony PS-X7 (Shure V15 III) -> NUDAmini -> W. Colburne Pass HA/mod.AVT2850 -> DT1990Pro

TS 850 (Shure M75+N91E, TM500) -> DSP-A5 -> Grundig Box 1600/Canton Quinto 530
ODPOWIEDZ