SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
astudencki1976
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2016, 15:21
Gramofon: Kupuję jakiś
Lokalizacja: Kraków

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#31

Post autor: astudencki1976 »

Człowiek się stara coś dowiedzieć i prosi o opinię to od razu mnoży wątki :D ...Dam znać co wybiorę, mam czas więc kombinuję, nie potrzebuję sprzętu na już. Generlanie ceny na Allegro niższe niż na eBay i to jest ciekawe jak handlarzom opłaca się w Nieczech kupować i w Poslce sprzedawać. Wniosek stary jak świat ,to co na Allegro od handlarzy te niby extra sztuki to reanimowane trupy z wystawek, więc nie dziwcie się że marudze i nie chcę kupić sprzętu w Polsce :drool:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#32

Post autor: kielek »

Nikt Ci nie nakazuje zakupu w Polsce,tylko weź też pod uwagę,że nie kupujesz cegły tylko dość delikatne urządzenie jakim jest gramofon i przesyłka nie będzie tania,a najważniejsze by był dobrze spakowany i dotarł nieuszkodzony a to wbrew pozorom jest dużą sztuką,bo ludzie ogólnie źle pakują gramofony. Samemu jakiś czas temu wydawało mi się,że umiem a tu mimo że paczka była pancerna,wszystko zapakowane zgodnie ze sztuką to tak pokrywę szlag trafił.Ostatnio wolałem się karnąć ponad 200 km po sprzęt osobiście,by mieć go w całości niż korzystać z przesyłki.
astudencki1976
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2016, 15:21
Gramofon: Kupuję jakiś
Lokalizacja: Kraków

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#33

Post autor: astudencki1976 »

Racja tyle tylko że interesujących mnie modeli nie ma niestety w pobliżu :cry:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#34

Post autor: kielek »

Ogólnie jak kupujesz na ebay i płacisz przez PayPal to w sumie masz gwarancję zwrotu kosztów w przypadku niezgodności z opisem i sprzedawcy w tym głowa,by sprzęt dotarł cały,ale z życia wiem że czasem po prostu żal odsyłać fajny gramofon,bo uległ jakiemuś tam uszkodzeniu w wyniku transportu. Druga sprawa to co rozumiemy poprzez w pobliżu :?: jak zatoczysz koło wokół swojej miejscowości o promieniu np. 100~150 km to tak też będzie?
astudencki1976
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2016, 15:21
Gramofon: Kupuję jakiś
Lokalizacja: Kraków

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#35

Post autor: astudencki1976 »

będę szukał
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#36

Post autor: trafalgar »

Tak,czasem koszt podróży bywa mniejszy niż koszt pokrywy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#37

Post autor: Wojtek »

astudencki1976 pisze: Generlanie ceny na Allegro niższe niż na eBay i to jest ciekawe jak handlarzom opłaca się w Nieczech kupować i w Poslce sprzedawać.
Ty serio myślisz że Polscy handlarze robią zakupy na eBay? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
astudencki1976
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2016, 15:21
Gramofon: Kupuję jakiś
Lokalizacja: Kraków

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#38

Post autor: astudencki1976 »

Pewnie nie robią ale zgodzisz się, że eBay jest w penym sensie wyznacznikiem cen :D

Jeśli można Ciebie Wojtku prosić o info na jakie modele do 500-600 zł (oprócz tego co wyżej) zwrócić uwagę :think: ? Może być coś do remontu.

Dzięki ;)
Adam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#39

Post autor: Wojtek »

astudencki1976 pisze: że eBay jest w penym sensie wyznacznikiem cen :D
Nie specjalnie, przynajmniej nie w Twoim wypadku. Sam już się nauczyłeś, że import niekoniecznie wychodzi taniej.
Nie masz też gwarancji że to co na eBayu to nie są również towary z wystawek ;)
astudencki1976 pisze: Jeśli można Ciebie Wojtku prosić o info na jakie modele do 500-600 zł (oprócz tego co wyżej) zwrócić uwagę :think: ?
Jest od tego stosowny wątek, ale nie wiem czy osobiście znajdę czas na przeszukiwanie allegro za Ciebie. Przejrzyj tematy :)
astudencki1976 pisze: Może być coś do remontu.
A dasz sobie radę?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
astudencki1976
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2016, 15:21
Gramofon: Kupuję jakiś
Lokalizacja: Kraków

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#40

Post autor: astudencki1976 »

OK zamykamy ten wątek jak coś namierzę to wrzucę do już otwartego w odpowiednim przedziale cenowym z prośbą o Twoją lub Waszą opinię :) Absolutnie nie chodziło mi o to byś szukał sprzętu za mnie :oops: tylko podał mi choć kilka modeli które sa warte uwagi i których warto poszukać po świecie w przedziale między 400 a 600 zł :D (full automat, direct drive, quartz, antyskaking, swobodna konfiguracja wkładek i igieł.....kolor czarny :lol: )

Pozdrawiam
Adam :obscene-drinkingcheers:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#41

Post autor: kielek »

Nie licz,że ktoś Ci sporządzi listę wartych uwagi gramofonów w przedziale cenowym 400-600 zł,gdyż jest ich całe mnóstwo,poza tym ceny bywają różne zależnie od stanu,pory roku,popytu na dany model w danym okresie,od fanaberii sprzedawcy itd. Można wyszukać coś w takim przedziale cenowym,ale w czasie rzeczywistym i przy aktualnej ofercie na portalach aukcyjnych i to bardziej leży w Twojej gestii a możemy wydać jakąś tam opinię przy konkretnym egzemplarzu gramofonu jaki sobie wybrałeś.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#42

Post autor: Wojtek »

astudencki1976 pisze: tylko podał mi choć kilka modeli które sa warte uwagi i których warto poszukać
Wystarczy że przejrzysz wątek z danego przedziału budżetowego byś miał rozeznanie co "chodzi" w danych pieniądzach ;)
Niemniej to tylko "archiwum". Coś co było rok temu tyle warte dzisiaj już może być warte więcej... lub mniej.
astudencki1976 pisze: po świecie
Bez sensu :)
astudencki1976 pisze: swobodna konfiguracja wkładek i igieł
Coś takiego nie istnieje, chyba że sprawisz sobie gramofon z co najmniej trzema ramionami :P
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
astudencki1976
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2016, 15:21
Gramofon: Kupuję jakiś
Lokalizacja: Kraków

Re: SABA PSP 900 na pierwszy raz czy warto ?

#43

Post autor: astudencki1976 »

Swobodna - to znaczy że na pewno nie kupuię gramofonu B&O :drool: , pisząc swobodna = dostępne wkładki i igły w różnych cenach :) z podkreślem słowa "dostępne", zakup nie wymaga "zachodu" i ściągania (ryzykownego) używki z drugiego końca świata, jak padnie :x . W poszukiwaniach skupię się na Polsce...na drugim miejscu DE :) , jak coś znajde wkleję linki do odpowiedniej "szuflady" z ceną z prośbą o opinię :pray:
ODPOWIEDZ