Nowy gramofon do 2000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#16

Post autor: Obywatel »

b33 pisze: 1. Czy zatem za te maks. 2000 zł można kupić nowy gramofon, o którym można z czystym sumieniem powiedzieć, że jest dobry (w swojej klasie oczywiście)? Abstrahując od wyglądy, marki itd., po prostu że jest obiektywnie dobry.
Dual, Project czy Thorens za te pieniądze to nie będzie zły wybór. Będzie to poziom jakościowy gramofonu za 400 - 500 zł pochodzącego ze złotej ery płyt winylowych.
b33 pisze: 2. Może zatem faktycznie warto poszukać czegoś używanego w tej cenie? Z takim budżetem 1500-2000 zł za czym w takim razie w miarę młodym (powiedzmy po 2000 roku) warto się rozglądać?
Mija się z celem kupowanie używki po 2000 roku. To był fatalny czas dla gramofonów. Trafić przyzwoitą używkę z tego okresu, która nie jest steranym Reloopem albo podstawową Regą czy Pro-Jectem to jak trafić 6 w totka.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
b33
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2016, 10:51

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#17

Post autor: b33 »

Dziękuję. Teraz mam dzięki Wam dobry ogólny obraz sytuacji.

Czyli lata po 2000 roku w świecie Hi-Fi, to trochę inaczej niż w przypadku turntablizm, który to bardziej obserwowałem. Można by nawet powiedzieć, że koniec lat ’90 i początek ’00 to złote lata gramofonów didżejskich. Świetnie sprzedający się Technics SL-1200, świecący triumfy Vestax (i wojna między fanami prostych i wygiętych ramion) i dziesiątki mniejszych firm: Stanton, Gemini, Reloop itd., które próbowały uciąć sobie kawałek tego tortu.

Teraz jak turntablizm praktycznie umarł, za sprawą serato itp., klienci chcą gramofonów Hi-Fi do zwykłego domowego odsłuchu. Sam jestem w tym trendzie. Maiłem pierwszy gramofon Gemini, potem Reloopa. Zarówno Vestax jak i Technics to dla mnie kultowe firmy (pamiętacie czarne koszulki z logo Technics? To dla mnie to, co dla fanów rocka koszulki z logo Marshalla albo Zildjana). Jednak teraz tylko odsłuchuję płyty i kupuję głównie albumy, potrzebuję typowego sprzętu do odsłuchu. Jak pokazuje rynek i te forum, widać trochę, że rynek za tym trendem nie za bardzo nadąża. A popyt jest. Gdzieś czytałem, że w samych Niemczech w 2014 roku sprzedało się 80 000 nowych gramofonów. Danych za zeszły rok jeszcze nie było, a pewnie były jeszcze wyższe.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#18

Post autor: Obywatel »

SL-1200 to nie jest gramofon DJ-ski. On po prostu był ceniony przez DJ-ów ze względu na swój setup i pancerną konstrukcję, natomiast był i jest robiony z myślą o zastosowaniach domowych.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#19

Post autor: darkman »

b33 pisze: pamiętacie czarne koszulki z logo Technics
Ja nie pamiętam ale pamiętam reklamówki z Hendrixem i koszulki też.. a no i ze Stonesami oczywista, oczywistość :D
możliwe, że to już napisałem wcześniej ale jak nowy to przemyśl Regę RP3 lub P3, właśnie wczoraj odsłuchiwałem tę P3 w salonie koło mnie i fajna na moje ucho. Szła, szła na Rega MKII MM i wkładce Orto Red.
Zabrałem Man With The Horn na japońcu, Pat Garret na CBS, CPE Bach flute conc., Santana Borboletta czyli standard odsłuchowy dla mnie. Podobała mi się.
Odsłuch robiłem dla znajomego z pracy i z nim, rzecz oczywista. Kolega wybrał P3 w opcji bez wkładki.
Poniżej tych gramofonów Regi, nowych nie ma wielkiego sensu wg. mnie.

Poza tym jeśli nie przypasuje to jest gwarancja i zawsze można odesłać. Może przyślą dwie w zamian. :mrgreen:
Nic osobistego. Społeczeństwo tak lubi podobno? Czytałem na forum.
b33
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2016, 10:51

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#20

Post autor: b33 »

darkman pisze:Poza tym jeśli nie przypasuje to jest gwarancja i zawsze można odesłać. Może przyślą dwie w zamian. :mrgreen:
Nic osobistego. Społeczeństwo tak lubi podobno? Czytałem na forum.
Ha! a tu mam doświadczenie z pomyłkami sklepów. Zamówiłem kiedyś za pobraniem pokrywę do Reloopa z djshopu wrocławskiego. Przysłali zwykłą paczką:) Żeby nie było, wysłałem im pieniądze przelewem po odbiorze.

Czy ten model RP3 ma ten taki przezroczysty talerz dla dizajnu, czy idą za tym jakieś właściwości? Do zmiany prędkości obrotów również trzeba przekładać pasek, czy już w tym modelu fabryczny zasilacz ma tę opcję? Z góry dzięki za info
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#21

Post autor: darkman »

Tu masz foty i opis pełny dość.
http://www.trustedreviews.com/rega-planar-3-2016-review
Jest foto subtalerza z dwoma prowadnicami na gumkie'.
Co do akrylowego talerza, to miarodajne będą opinie kogoś kto ma go dłużej i kręcony jak nie wiem co :D -> np Myszor.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#22

Post autor: Myszor »

darkman pisze:Tu masz foty i opis pełny dość.
http://www.trustedreviews.com/rega-planar-3-2016-review
Jest foto subtalerza z dwoma prowadnicami na gumkie'.
Co do akrylowego talerza, to miarodajne będą opinie kogoś kto ma go dłużej i kręcony jak nie wiem co :D -> np Myszor.
Ja regi nie miałem. Kiedyś apgrejdowałem Projecta o akrylowy talerz.
Dzwięk się nie poprawił ale wygląd tak :)
Nie sądzę by materiał talerza (akryl, stal, beton) miał duży wpływ na dźwięk. Na pewno wpływ ma waga talerza bo mniej ochoczo przenosi drgania które są zabójcze dla dzwięku gramofonów i stabilniej się kręci.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#23

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Poniżej tych gramofonów Regi, nowych nie ma wielkiego sensu wg. mnie.
A miałeś może okazję porównać do Sony PS-HX500?
http://www.sony.pl/electronics/komponen ... o/ps-hx500
Jeden człek mnie pyta jakbym się kurna znał na gramiakach Sony :roll:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#24

Post autor: darkman »

Nie. Tu w salonie nie ma tego modelu chyba jeszcze czy coś. Zresztą widziałem go tylko w linku od Wolfriego.
Zapytałbym się kumpla co ma sonypatię zdiagnozowaną, ale na urlopie już jest w zasadzie i go wcina :mrgreen:
Design jak te global nowe obecnie. Cokolwiek to zapowiada.

Pewnie dopiero okazja będzie na Audio Show poniuchać tę wersję.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#25

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:co ma sonypatię zdiagnozowaną
Jeśli to ten, o którym myślę to jego uczucie raczej ogranicza się do PUA-7 :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#26

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: Sony PS-HX500?
No mówię, aPua.. fajne góry marmurowe 8-) a Abisso Olivifier i Antro Del Corchia.
Nie wiadomo jeszcze co to takiego i w innym wątku już napisałem: dajmy szansę.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#27

Post autor: blispx »

darkman pisze: Co do akrylowego talerza, to miarodajne będą opinie kogoś kto ma go dłużej i kręcony jak nie wiem co :D -> np Myszor.
Kiedyś miałem RP1 z upgrejdowanym talerzem z winylu chyba 2kg. No nie powiem bywało że trzeba było ręcznie go popychać aby się rozkręcił. Nie pamiętam już czy gumki także upgrejtowałem na te pro od Regi ale chyba nie :D Nie poprawiło to wpływu silnika na ramię, jedyne co uległo poprawie to brak warpingu ze względu na masę ale zapewne w dalszej eksploatacji miałoby wpływ na napęd. Jedyne sensowne rozwiązanie w takich konstrukcjach to chyba wyciągniecie silnika na zewnątrz
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#28

Post autor: Myszor »

Ręczne zakręcenie na start stosuję cały czas. Szkoda paska i silnika.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#29

Post autor: Obywatel »

blispx pisze: Jedyne sensowne rozwiązanie w takich konstrukcjach to chyba wyciągniecie silnika na zewnątrz
blispx pisze: trzeba było ręcznie go popychać aby się rozkręcił
Myszor pisze: Ręczne zakręcenie na start stosuję cały czas. Szkoda paska i silnika.
O w morde :o Właśnie uświadomiłem sobie za co tak bardzo lubię Technicsy :mrgreen:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
hechlok
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2016, 07:36

Re: Nowy gramofon do 2000 zł

#30

Post autor: hechlok »

OK, a mając np 2-3k na używkę, za czym warto sie rozglądać?
ODPOWIEDZ