Wieża z gramofonem do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Piaer
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2016, 15:47

Wieża z gramofonem do 1000 zł

#1

Post autor: Piaer »

Witajcie,

poszukuję wieży CD/kasety z gramofonem oraz głośnikami. Niestety za bardzo się na tym nie znam, dlatego kieruję pytanie do Was.

Budżet to 1000 zł. Szmery, bajery jak nagrywarka płyt nie są szczególnie potrzebne. Poszukuję sprzętu nowego dostępnego w sklepach stacjonarnych lub w internecie. Dobrze by było, gdyby wieża mieściła 3 płyty CD.

Na razie znalazłem model AUNA TCR-186 WC, ale nie wiem czego się spodziewać po takim sprzęcie i marce.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#2

Post autor: kijek »

Powiem tak. Nie licz na to, że ktokolwiek tutaj poleci Ci taki lub podobny sprzęt. Obecnie takie urządzenia produkowane są przez firmy krzak i bliżej do gramofonu już mojemu Bernardowi, niż czemuś takiemu. Ponadto warto zaznaczyć, iż trudno zakupić sam nowy gramofon w takim budżecie.
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Piaer
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2016, 15:47

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#3

Post autor: Piaer »

kijek, tak się składa, że sprzęt byłby dla Bernarda właśnie (ale człowieka) :)

Sprzęt będzie przeznaczony dla zwykłej, starszej osoby, nawet nie melomana. Stary Sony wyzionął ducha, więc poszukuję czegoś nowego. Wiem, że kategoria i budżet są dość niewygórowane, ale szukam najlepszego rozwiązania w tym zakresie cenowym.

Może uda się komuś doradzić...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#4

Post autor: Wojtek »

Jeśli dopuszczalne jest katowanie płyt i kiepska jakość to można kupić nowego all-in-one, jasne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Piaer
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2016, 15:47

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#5

Post autor: Piaer »

Jest to dopuszczalne, a raczej wymuszone. Miałem nadzieję, że może ktoś pomoże mi w wyborze konkretnego modelu. Rozumiem, że zajmujecie się tu rozwiązaniami bardziej profesjonalnymi, ale jeżeli komuś coś przychodzi na myśl to będę wdzięczny.

Jak rozumiem marka "AUNA" nic Wam nie mówi?
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#6

Post autor: kijek »

W takim budżecie wcale nie jest to wymuszone. Raczej narzucona konfiguracja to wymusza, bowiem zakup przyzwoitego gramofonu, wzmacniacza i kolumn w tym budżecie jest realny. Co do naszego bardziej profesjonalnego podejścia... ktoś tu gdzieś bardzo mądrze napisał - "być może moje dzieci kiedyś będą kupowały od Ciebie płyty". Stąd fajnie by było nie niszczyć płyt. Poza tym przede wszystkim zależy nam na dobrych wrażeniach odsłuchowych.
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#7

Post autor: darkman »

kijek pisze: bowiem zakup przyzwoitego gramofonu, wzmacniacza i kolumn w tym budżecie jest realny
Całkiem się zgadzam. Można dobrać bardzo przyzwoity zestaw bez szału cenowego, ale na rynku jest spory wybór.
Czy osoba, dla której to ma być ma cokolwiek na chodzi ze sprzętu? Bo może coś dobierzemy do zestawu?
Piaer
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2016, 15:47

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#8

Post autor: Piaer »

Bardzo dziękuję za udzielanie się w wątku.

Problemem jest to, że poszukuję urządzenia do kaset magnetofonowych, płyt CD i winyli, stąd pomyślałem, że "all-in-one" będzie stosunkowo tanie, ale też nie będzie zajmowało za dużo miejsca.

Skoro zostało zadane pytanie, to odpowiadam, że ze starej wieży (nie pamiętam modelu, ale mogę się dowiedzieć) sprawne są głośniki.

Jeżeli w danym budżecie widzicie jakieś możliwości, to będę wdzięczny za rady. Przypominam, że wolałbym, żeby sprzęt był nowy i dostępny w sklepach stacjonarnych bądź w internecie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wyrażenie swojej opinii :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#9

Post autor: Obywatel »

Piaer pisze: Przypominam, że wolałbym, żeby sprzęt był nowy i dostępny w sklepach stacjonarnych bądź w internecie.
Nowe CD, magnetofon i gramofon za 1000 zł? :lol: Nierealne. Oczywiście jeśli ten sprzęt ma mieć ręce i nogi.

Ktoś tutaj próbował porównywać tą Aunę do Bernarda. Otóż posłużę się tu porównaniem motoryzacyjnym. Bernard w swoim czasie to był poziom Fiata 125p. Polskie gramofony piezo typu Emanuel czy Mister Hit to były odpowiedniki Syrenek i Wartburgów. Natomiast ta Auna to jest poziom najtańszych chińskich skuterów. Choć tak naprawdę to jeszcze bliżej jej do hulajnogi.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#10

Post autor: darkman »

Mój mister Hit był Trabantem. Wiem to na 100%. I kobietą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#11

Post autor: Wojtek »

Wiesz co... nie dostaniesz nowego all in one z magnetofonem, CD i gramofonem. Nikt takich rzeczy już nie produkuje.
Kombinacja CD + gramofon albo magnetofon + gramofon to już prędzej, ale brakujący element trzeba będzie dołożyć z oddzielnego źródła.

Dobrą alternatywą byłoby zainwestowanie w stary kombajn. Wtedy nawet niekoniecznie musimy mieć do czynienia z krajalnicą winyli :)

Przykładowo tu jest fajny zestaw od Nordmende (japoński), ale niestety nie jest w pełni sprawny.
Można rozważyć zabranie tego do serwisu RTV, bo usterki mogą być trywialne.
http://allegro.pl/nordmende-kombajn-gra ... ml#thumb/1

Może uda się znaleźć coś podobnego w lepszym stanie.

EDIT:
Tu jest coś sprawniejszego za niewiele więcej. Można kupić razem z pasującymi kolumnami :)

http://allegro.pl/amplituner-grundig-st ... 94085.html

Odtwarzacz CD trzeba by dokupić. Może to być nawet discman.
Do takiego zestawu można takie dodatkowe urządzenie podpiąć i przepuszczać normalnie dźwięk przez wbudowany wzmacniacz i kolumny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#12

Post autor: Obywatel »

Genialnym kombajnem był AKAI widniejący w moim podpisie, czyli AKAI AC-3800, ale niestety na dzień dzisiejszy nie do dostania.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Wieża z gramofonem do 1000 zł

#13

Post autor: pawlos »

Ja posiadam w kolekcji kombajn telefunkena 60001hi-fi ,jest naprawdę świetny .
Załączniki
Telefunken Werbung 1975_003.jpg
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
ODPOWIEDZ