wybór nowego gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
peta nocona
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2016, 08:44
Gramofon: denon DP-300f

Re: wybór

#16

Post autor: peta nocona »

do trójki o którą pytałem doszła jeszcze - Audio-technika AT LP120.
peta nocona
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2016, 08:44
Gramofon: denon DP-300f

Re: wybór nowego gramofonu

#17

Post autor: peta nocona »

W sobotę odebrałem DP-300F – udało się zmontować wszystko szybko i bez problemu. Nawet antyscating ustawiłem sam! I zapuściłem. Na pierwszy ogień poszedł Deep Purple „The house of the blue light”, później Chopin, dalej The Rolling Stones. Płyty stare z 80’ więc trochę trzasków. Z tego powodu (starości płyt) przypuszczałem, że brzmienie będzie gorsze niż z CD (ponadto czytałem, że standardowa wkładka nie jest jakaś wybitna), a tu lekkie zaskoczenie - wydaje mi się, że basy są lepsze (głębsze) niż z CD. Przy czym znacznie lepiej słychać przy bardziej rozkręconym wzmacniaczu. Ciekawe co będzie dalej. Czytałem też, że igła musi się trochę „rozegrać” - jak długo? Czy nowe winyle są lepszej jakości i wpływa to na jakość odsłuchu? pewnie tak ale w jakim stopniu? Ciekawe kiedy (i czy w ogóle) poczuję konieczność zmiany wkładki na lepszą? Generalnie jestem zadowolony z zakupu.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: wybór nowego gramofonu

#18

Post autor: -Wolf- »

peta nocona pisze:Czy nowe winyle są lepszej jakości i wpływa to na jakość odsłuchu? pewnie tak ale w jakim stopniu?
Nie. Wszystko zależy od tłoczenia. Mam płyty kilkudziesięcioletnie, które grają rewelacyjnie, jak i płyty nowe, które grają mizernie. Nie ma reguły.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
ODPOWIEDZ