Gramofon do 5000 PLN

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spoon
Posty: 173
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:28
Gramofon: Thorens TD-160
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 5000 PLN

#16

Post autor: spoon »

Może jestem dziwny, ale jeśli już mówimy o samym wyglądzie i guście to w tych wszystkich Denonach, JVC i teraz także w tym PL-70 nie podoba mi się ten myk z obwódką wokół talerza, na której umieszczone są przyciski, światełka itd. Kojarzy mi się to z discmanami :D

Wolę bardziej klasyczny - surowy design.
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Gramofon do 5000 PLN

#17

Post autor: Pawelec »

No ten jest w ciemniejszej okleinie (a może i czarnej?) i dobrą wkładką ;)
http://www.ebay.de/itm/Pioneer-PL-70LII ... SwboVXOvL6
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Gramofon do 5000 PLN

#18

Post autor: Pawelec »

spoon pisze: Kojarzy mi się to z discmanami
Ciekawe z czym by Ci się skojarzył Technics SP 25 ;) . Pewnie tak jak niektórym kolegom ze starą kuchenką elektryczną :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 5000 PLN

#19

Post autor: Regsoft »

spoon pisze: Na Sony ruchy były takie jakieś
Nie bluźnij. Pewnie na iPhonie kręcone ... :lol:
spoon pisze: czy to ma w ogóle jakiekolwiek znaczenie
Jeśli ktoś pisał, że nie musi być automat to nie ma ... :D
spoon pisze: Drewniane wykończenie odpada ... u mnie pasować to czerń, biel, ewentualnie jakieś srebrne
Pomijając moje ulubione Soniacze PS-X65 (ew. 75 choć preferuję docisk grawitacyjny :mrgreen: ) to przemyśl Kenwooda KD(KP)-990.
Ładna, głęboko czarna bestia z fajnym ramieniem na ciężkie wkładki.
U mnie odpadł z uwagi na brak automatu (leniwy jestem) ale doceniam ...
http://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video ... od-kd.html
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=1108957987
Co o tym sądzisz?
Pawelec pisze: No ten jest w ciemniejszej okleinie
Ładne ale cenowo nieco nie teges ... :?
Pawelec pisze:z czym by Ci się skojarzył Technics SP 25
Mnie z cackami jakie z tego napędu wyczarowuje pewien forumowicz :lol:
Ale tu cena to jeszcze bardziej nie teges ...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2016, 21:10 przez Regsoft, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Gramofon do 5000 PLN

#20

Post autor: KUTI »

Spoon, koledzy już dali Tobie dobre propozycje, radzę poczytać wątek, bo istnieje taki z tym budżetem. Zobaczysz jakie są propozycje, obejrzysz dane modele w necie i tyle. Właśnie to co się Tobie nie podoba, to ten Pro Ject może przy tych modelach tylko popiardywać.... Nie ograniczaj się tylko z Allegro, zobacz tez na eBay-u. Z tym budżetem możesz już pozamiatać, oczywiście jak kupisz coś porządnego, będziesz musiał pójść za ciosem z dalszym sprzętem, ale to już pózniej. Czyli tak jak Tobie radzili inni, wysokie modele: Kenwooda, Denona, JVC, Pioneer, Sony, możesz sprawdzić też Luxmany. No niestety jak chcesz coś dobrego to musisz pójść na jakieś kompromisy...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon do 5000 PLN

#21

Post autor: Latro »

A Thorensa nie proponujecie..?
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Gramofon do 5000 PLN

#22

Post autor: KUTI »

Chciałem pisać, ale w drewnie odpada, a to szkoda...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
spoon
Posty: 173
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:28
Gramofon: Thorens TD-160
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 5000 PLN

#23

Post autor: spoon »

Regsoft pisze:
spoon pisze: Drewniane wykończenie odpada ... u mnie pasować to czerń, biel, ewentualnie jakieś srebrne
Pomijając moje ulubione Soniacze PS-X65 (ew. 75 choć preferuję docisk grawitacyjny :mrgreen: ) to przemyśl Kenwooda KD(KP)-990.
Ładna, głęboko czarna bestia z fajnym ramieniem na ciężkie wkładki.
U mnie odpadł z uwagi na brak automatu (leniwy jestem) ale doceniam ...
http://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video ... od-kd.html
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=1108957987
Co o tym sądzisz?
Muszę przyznać, że śliczna bestia z niego i trafia na moją listę :)

KUTI pisze: Spoon, koledzy już dali Tobie dobre propozycje, radzę poczytać wątek, bo istnieje taki z tym budżetem. Zobaczysz jakie są propozycje, obejrzysz dane modele w necie i tyle. Właśnie to co się Tobie nie podoba, to ten Pro Ject może przy tych modelach tylko popiardywać.... Nie ograniczaj się tylko z Allegro, zobacz tez na eBay-u. Z tym budżetem możesz już pozamiatać, oczywiście jak kupisz coś porządnego, będziesz musiał pójść za ciosem z dalszym sprzętem, ale to już pózniej. Czyli tak jak Tobie radzili inni, wysokie modele: Kenwooda, Denona, JVC, Pioneer, Sony, możesz sprawdzić też Luxmany. No niestety jak chcesz coś dobrego to musisz pójść na jakieś kompromisy...
Oczywiście jak najbardziej doceniam wszelką pomoc i biorę sobie do serca wszystkie propozycje. Jest z czego wybierać.
Szczerze - nie zdawałem sobie nawet sprawy, że wymienione przez Was firmy i modele to tak poważni gracze. Najwyraźniej w tamtych czasach robili znacznie lepszy sprzęt niż obecnie.

eBay-a trochę się obawiam... wydaje mi się, że jednak dużo łatwo tam wtopić... chociaż może to tylko strach przed nieznanym..
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon do 5000 PLN

#24

Post autor: chudy_b »

spoon pisze: nie zdawałem sobie nawet sprawy, że wymienione przez Was firmy i modele to tak poważni gracze.
No trochę sie przez lata pozmieniało. Jedni padli, inni zaczęli tłuc klocki do marketów.
spoon pisze: eBay-a trochę się obawiam... wydaje mi się, że jednak dużo łatwo tam wtopić.
Niesłusznie. O wiele trudniej wtopić na ebay-u niż na Allegro. Problemem sa koszty wysyłki jak kupujesz coś za stówkę. Ale przy Twoim budżecie to juz nie takie istotne. Uważaj na zakupy w USA. Trzeba zwracać uwagę na napięcie zasilania. Nie wiedzieć czemu często jest to tylko 110V, podczas gdy w Europie ten sam model miał możliwość zasilania z każdego napięcia.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 5000 PLN

#25

Post autor: Obywatel »

spoon pisze: Szczerze - nie zdawałem sobie nawet sprawy, że wymienione przez Was firmy i modele to tak poważni gracze. Najwyraźniej w tamtych czasach robili znacznie lepszy sprzęt niż obecnie.
Powiem więcej - w czasach kiedy rynkami światowymi rządziły zdrowe zasady, można było mieć zaufanie do marek. Przykład pierwszy z brzegu - marka TDK - swego czasu topowy producent kaset magnetofonowych i kaset video - dziś label, którym sygnuje się jakiś najgorszy chlam typu radia kuchenne czy słabe słuchawki.

Dziś globalizacja zaorała rynki i zrobiła ze świata jeden wielki kurwidołek, w którym trudno jest powiązać marki z podmiotami mającymi do nich prawa, gdzie struktura właścicielska firm jest niejasna i gdzie tak naprawdę nigdy nie możemy być pewni danej marki odnośnie standardów jakości, miejsca wytwarzania i podmiotu odpowiedzialnego.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
spoon
Posty: 173
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:28
Gramofon: Thorens TD-160
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 5000 PLN

#26

Post autor: spoon »

Hm, no kto wie, popatrzę na tamtejsze aukcje, może zaryzykuję :)

Regsoft pisze: Pomijając moje ulubione Soniacze PS-X65 (ew. 75 choć preferuję docisk grawitacyjny :mrgreen: ) to przemyśl Kenwooda KD(KP)-990.
Zauważyłem Kenwooda, ale niemal przegapiłem tego PS-X65, o którym napisałeś... też bardzo ciekawa i ładna bestia :)

Obywatel: niestety sama prawda to, co napisałeś... nic dodać nic ująć.
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Gramofon do 5000 PLN

#27

Post autor: KUTI »

spoon pisze:
eBay-a trochę się obawiam... wydaje mi się, że jednak dużo łatwo tam wtopić... chociaż może to tylko strach przed nieznanym..
Niepotrzebnie się obawiasz, oczywiście stan musi być nieskazitelny. W razie przygód w trakcie wysyłki i braku porozumienia ze sprzedawcą ebay rozwiąże to na Twoją korzyść.
Oczywiście dobrze dać wskazówki wysyłki do sprzedawcy.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 5000 PLN

#28

Post autor: Obywatel »

E-Bay'a nie ma co się obawiać. Parę rzeczy tam kupiłem - w tym mój ukochany gramofon :) - i nigdy nie miałem problemów. Tylko ta cena przesyłki Obrazek Najczęściej jest masakryczna i zniechęcająca do zakupów. Trzeba sobie jednak wykalkulować, czy warto zamawiać czy nie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 5000 PLN

#29

Post autor: Regsoft »

spoon pisze: popatrzę na tamtejsze aukcje, może zaryzykuję :)
Co może być bezpieczniejsze niż zakup na eBay opłacony przez PayPal? :roll:

PS. Jednego Soniacza ściągałem od nieznajomego człeka z Syberii na podstawie zdjęcia w nocy ruskim smartfonem bez lampy, tłumacząc googlem na cyrylicę jak ma zabezpieczyć talerz i ramię przy pakowaniu wysyłając ekonomicznym transportem z ubezpieczeniem poniżej kwoty zainteresowania Urządu Celnego :lol:
Awatar użytkownika
spoon
Posty: 173
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:28
Gramofon: Thorens TD-160
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 5000 PLN

#30

Post autor: spoon »

Hahaha Regsoft to widzę już zupełnie po hardcorze :) Ale to się nazywa prawdziwa miłość i pasja - popieram!
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)
ODPOWIEDZ