Gramofon z regulacją VTA

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon z regulacją VTA

#16

Post autor: Wojtek »

Gramofonik pisze: bo oba gramofony wyglądają bardzo podobnie :)
Markowe perfumy i ich podróbki też wyglądają bardzo podobnie...
Schody się zaczynają jak zajrzymy do środka flakonu/gramofonu :morda:

Powiem tak Gramofonik... bardzo mocno trzymasz się papierowej specyfikacji jak piszesz o igłach/wkładkach i na jej podstawie dość kategorycznie z góry oceniasz która będzie lepsza.

Spójrz w papiery Chińczyków (choćby tego AT) jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :morda:
Szczególnie zwróć uwagę na dopuszczalny poziom kołysania obrotów.
Jak będziesz to sprawdzał to pamiętaj że ten Chiński gramofon to niby direct drive z kwarcem, a nie budżetowy pasek.
Jestem ciekaw jakie wnioski z tego wyciągniesz :D

A co do "nówki sztuki" to wybacz, ale w historii forum zdarzyły się już 4 (jeśli dobrze liczę) nówki sztuki które musiały od razu pójść do zwrotu bo przy pierwszym użyciu wyszło na jaw że ramię jest krzywe. Jasne, wiemy że jest coś takiego jak gwarancja i zwroty, ale takie powtarzalne felery nie świadczą dobrze o produkcie, co chyba nawet Ty przyznasz.
Latro pisze: Wy się produkujecie, a on was wkręca i tylko o to chodzi.
Też mam takie wrażenie od jakiegoś czasu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon z regulacją VTA

#17

Post autor: Gramofonik »

No ok, są plusy i minusy, ale ceny używek, ponad 1200-1400 mi nie odpowiadają, to jakiś kosmos :)
Poczekam więc aż trafi jakaś okazja.
Na ten przykład taka - choć z innej bajki ;)
DSCF1004.jpg
Chciał 38 złotych polskich, po negocjacjach stanęło na 20 złotych :lol:
Wszystko sprawne.
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Gramofon z regulacją VTA

#18

Post autor: KUTI »

A taki sprzęt Tobie leży? Nie jest za stary? podniszczony i old scoolowy? Przecież odbiega od Twoich typów, no ale ktoś go oddał za 20 ziko pewnie babciny gramofon za tą kasę tez byś przyjął i wtedy byłoby git, co?
Chwilami zaczynam się irytować...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gramofon z regulacją VTA

#19

Post autor: ojcie_c »

Gramofonik pisze: No ok, są plusy i minusy, ale ceny używek, ponad 1200-1400 mi nie odpowiadają, to jakiś kosmos
Poczekam więc aż trafi jakaś okazja.
Okazje skończyły się 5 lat temu. Markowego gramofonu z napędem bezpośrednim w dobrym stanie* w tej cenie już nie kupisz. A SL-1200mk2 za taką cenę na 100% będzie wymagał dodatkowych napraw.

Twoje pieniądze - Twoja decyzja. Pamiętaj tylko, że chytry płaci dwa (a czasem nawet trzy) razy.

*) oznacza zerowy lub minimalny dodatkowy wkład własny.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon z regulacją VTA

#20

Post autor: Latro »

No i za powiedzmy 10lat te "babcine gramofony" nadal bedą grały, a "nówki sztuki"...ino do końca gwarancji :lol:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Gramofon z regulacją VTA

#21

Post autor: KUTI »

Nie każdy potrafi zrozumieć wasze sugestie :)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon z regulacją VTA

#22

Post autor: Gramofonik »

KUTI pisze:A taki sprzęt Tobie leży? Nie jest za stary? podniszczony i old scoolowy? Przecież odbiega od Twoich typów, no ale ktoś go oddał za 20 ziko pewnie babciny gramofon za tą kasę tez byś przyjął i wtedy byłoby git, co?
Chwilami zaczynam się irytować...
Niepotrzebnie się irytujesz :)

Przeglądałem dział elektronika, na olx, z wyborem tylko ogłoszenia z mojego miasta - z innych nie warto, bo za duże ryzyko zakupu - trafiło się akurat ogłoszenie z tym magnetofonem. Przypomniało mi się, że w roku 1981 mogłem ten magnetofon kupić, ale wybrałem wtedy magnetofon z mini wieży, więc pomyślałem, sprawdzę co mnie wtedy ominęło.
Sprzedający, był bardzo dziwny, ha ha ha, jak zadzwoniłem, to powiedział, że cytuję "kurwa dzwonią ludzie od rana, dupę zawracają, a ja kurwa na pocztę chodził nie będę, a ja na to że ja z tego samego miasta i chętnie podjadę. Na miejscu okazało się, że gość był już lekko wstawiony wiec negocjacje cenowe przebiegły udanie. Do kompletu dokupiłem jeszcze u gościa wzmacniacz od tej samej wieży - żal było nie brać, bo za 30 złotych to raczej już nigdy może się nie trafić.
Kupiłem z ciekawości, zostawiał sobie nie będę, bo nie lubię takiej linii wzorniczej, takiego wykonania, mam też złe wspomnienia z polskimi markami.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2016, 14:04 przez Gramofonik, łącznie zmieniany 1 raz.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon z regulacją VTA

#23

Post autor: Gramofonik »

Okazje skończyły się 5 lat temu. Markowego gramofonu z napędem bezpośrednim w dobrym stanie* w tej cenie już nie kupisz.
W zeszłym tygodniu kupiłem gramofon Daniel chyba - nie wiem czy markowy, talerz na resorach, kupiłem bo sprzedający uparł się że mi nie sprzeda samej wkładki, albo biorę całość albo handlu nie będzie, no to wziąłem całość za 60 złotych polskich.
Wkładka okazała się być niczym szczególnym, poleciała więc via ebay do Australii, za to gramofon, nie będący kompletnie w moim guście - babcina linia wzornicza, do tego ciężkie cholerstwo, okazał się być bardzo ciekawym przypadkiem. Talerz kręcił się co prawda, ale sensory świrowały, więc o sprawnym działaniu nie było mowy, do tego w klapie była dziura, a mimo to sprzedał się w 30 minut za wielokrotność ceny zakupu. Chyba jakiś dziadek kupił z sentymentu, albo miłośnik antycznych sprzętów ;)

A co do markowych gramofonów z napędem bezpośrednim to swój obecny Denon DP-23F kupiłem za 460 złotych - drogo jak cholera, ale wypiłem o jedno piwo za dużo, i nieświadomym będąc co czynię, zalicytowałem.
Wkładka miała już zużyta igłę, a nowa igła to zakup porównywalny z wartością całego gramofonu, więc sprzedałem samą wkładkę za, bez mała cenę zakupu tego gramofonu, dokupiłem samo body AT-13, zamiennik igły z Wamatu i w sumie za nie całe 150 złotych, mam, w mojej ocenie dość dość sprawnie grający zestaw, a przynajmniej nie najgorzej grający.
A tu mi się poleca zakup kultowego Technicsa za cenę ok 2000 złotych, albo modeli z VTA od 1500 złotych.
Technicsa raczej nie kupię w rozsądnej cenie, bo model kultowy, i bez mała 3/4 ceny to owa kultowość ;)
Nad pozostałymi propozycjami warto się pochylić, jak trafią się propozycje w rozsądnych cenach, ale muszę wiedzieć czego mam szukać, stąd moje pytanie o takie modele.

Nowe modele z regulowanym VTA raczej odpadają, bo jak dotychczas padła jedna propozycja, cena jest wysoka, około 1000 złotych, do tego w zestawie kiepska wkładka i nie najlepsze w sumie opinie.....

Pożyjemy zobaczymy :)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2016, 14:13 przez Gramofonik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon z regulacją VTA

#24

Post autor: Wojtek »

Szkoda słów, naprawdę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Gramofon z regulacją VTA

#25

Post autor: Gramofonik »

Wojtek pisze:Szkoda słów, naprawdę :)
:)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Gramofon z regulacją VTA

#26

Post autor: Pawelec »

A tak z ciekawości, po co Ci regulacja VTA? ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon z regulacją VTA

#27

Post autor: Obywatel »

Powiem szczerze, że ja mam i nie ruszam :) choć zdałoby się trochę skorygować pod AT-120e :shifty:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ