Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#16

Post autor: marekw 76 »

darkman pisze: W Twoim pytaniu (kierunkowym zdecydowanie) odniosłem wrażenie, że na ile dobry czy też 'specjalny' jest ów mjuzikhol, jest bez znaczenia w granicach opisanego dealu.
Owszem ale miło byłoby dowiedzieć się w czym jest lepszy od Ad Fontes...
Dziwi mnie też odrobinkę brak zwolenników AF :(
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#17

Post autor: klin »

marekw 76 pisze: Dziwi mnie też odrobinkę brak zwolenników AF
Są tak ciut zbyt wyuzdane wizualnie jak dla mnie :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#18

Post autor: darkman »

marekw 76 pisze: Nie mam "męskiej jaskini"
Oj tam. Męska jaskinia jest w każdym pomieszczeniu w którym postawisz kratę piwa na namiastce stołu.
Z tym Goldringiem, Misse ma rację ale pewnie Ty to już wiesz - jaki stan, pewnie OK.

Jeszcze słowo o Ad Fontesie. To jest jakby inna płaszczyzna wyboru. Dość równoległa, rzekłbym. Sam zaś temat na tyle obszerny, że można pogwarzyć w innym miejscu. Zresztą paru chłopaków z forum ma AdF. Mnie jakoś zawsze bardziej interesowały klasyczne modele firmowe z epoki analogu. Raczej jeśli coś zmienię, to na 'tzw wysoki model' z tego okresu.
Tymczasem słucham płyt bardziej, jednak cenię kolegów słuchających z ukierunkowaniem na sprzęt. Dla każdego coś miłego.
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#19

Post autor: marekw 76 »

darkman pisze: Oj tam. Męska jaskinia jest w każdym pomieszczeniu w którym postawisz kratę piwa na namiastce stołu.
Masz całkowitą rację :)
Bardziej chodziło mi jednak o to, że salon/pokój* jest wspólny i żona nie zgodzi się na byle truchło zakupione w internecie (zresztą ja sam nie chcę jakichś przechodzonych wycieruchów) a gramofon z epoki w stanie idealnym kosztuje kilka kpln.
Z kolei dla mnie AF to cudo.
*-niepotrzebne skreślić
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#20

Post autor: Myszor »

AF.
music hall na kilometr śmierdzi projectem poza tym wspierajmy rodImych konstruktorów ;)
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#21

Post autor: marekw 76 »

Dzięki Myszor za odpowiedź wraz z uzasadnieniem.
Widzę, że masz Marantza... myślałem o nim ale niestety poza zasięgiem :(
Ale nie o Marantzu chciałem :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#22

Post autor: darkman »

Myszor pisze:AF.
music hall na kilometr śmierdzi projectem poza tym wspierajmy rodImych konstruktorów ;)
Hm..jak już pijecie z Klinem przy piątkowym wieczorze, to miarkuj pse, bo on ma mocniejszą głowę i nie miewa kaca.
Aha, od drugiej butelki, to już nic nie piszcie. :D
Własnie dojechałem na wieś i żonka zeszła do piwniczki.. czekam 8-) ;)

p.s. Kredens jest fajny, ale musi się podobać. For members only, rzekłbym. Mnie się nawet dość podoba w niektórych wykończeniach plinty, ale ta wędka.. a zwłaszcza headshell.. piramidalnie mniej. Różne są gusta, rzecz oczywista.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#23

Post autor: slawek »

Marekw 76 jeśli Ci się podoba AF to go kup ,owszem ma minusy ale można je ogarnąć.Ja jestem za dowolny mam go ponad 2 lata i nie mógłbym się z nim rozstać ;)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#24

Post autor: klin »

Ja dzisiaj piłem z żoną i nie wiem dlaczego oglądałem opole.... tym bardziej że mnie tam za lebka skinole gonili... Co się dzieje z tym krajem i czemu zaczyna mi się podobać Niemen? Nic już z tego nie rozumiem....
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#25

Post autor: MISSE »

Music Hall to taki inny Pro-Ject

Może ciut lepszy. Jeśli porównać do Ad Fontensa to technicznie inna klasa. (jeśli rozumiesz różnicę między ramieniem 9" a 13" to wiesz na czyją korzyść)
Sprawa designu to zupełnie co innego ale każdy ma inne upodobania

Najśmieszniejszy jest fakt, iż nasz kolega z forum( robi klocki na bazie Thorensa) ma klocki które biją oba gramofony na głowę.
A skąd wniosek, że nie mam?
Ale jeśli ma wzbudzać podziw i jeszcze grać, a masz co na nim położyć to dlaczego nie nowy Transrotor lub coś jeszcze lepszego???
Różnica miedzy 5K a 10K to tylko 100% podobnie jak przy 500 zł i 1K zł, a często ktoś kto szuka czegoś za 500zł kupuje gramofon za 1000zł

Inna sprawa to Chińskie pre lampowe. W porównaniu do tranzystora za 100zł to jest duży progres ale czy porównywałeś to z czymś ???

Jeśli tak to raczej z niczym ciekawym. Jeśli, ktoś skutecznie zachęcał, a Ty jesteś szczęśliwy to może i w sprawie gramofonu jakoś Cię przekona

Ja na pewno nie poleciłbym nikomu na tym forum, Twoich wyborów.
Choć M97xe na początek przygody z winylem jest niezłym wyborem (tylko AT LP 120 pasuje do tej wkładki jak ............. siodło)

Mam nadzieję, że złapiesz swojego króliczka i mimo jeszcze długiego dystansu nie poddawaj się; Naprawdę warto
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#26

Post autor: marekw 76 »

MISSE pisze: Ale jeśli ma wzbudzać podziw i jeszcze grać, a masz co na nim położyć to dlaczego nie nowy Transrotor lub coś jeszcze lepszego???
rozumiem, że masz mnie za kogoś dla kogo liczy się wygląd i wydana kasa a nie jakość dźwięku? ok, masz prawo.
MISSE pisze: Różnica miedzy 5K a 10K to tylko 100% podobnie jak przy 500 zł i 1K zł, a często ktoś kto szuka czegoś za 500zł kupuje gramofon za 1000zł
Nie mam nawet 5K a gdzie tutaj jeszcze do 10:(?
MISSE pisze:
Inna sprawa to Chińskie pre lampowe. W porównaniu do tranzystora za 100zł to jest duży progres ale czy porównywałeś to z czymś ???
Nie porównywałem z niczym wybitnym ale też i niczym za za 100plnów. Rzeczywiście polecił mi je kolega, możliwe że kiedyś wymienię... A czy Ty widziałeś to chińskie pre na oczy czy tak tylko dywagujesz bo chińskie?
MISSE pisze: Choć M97xe na początek przygody z winylem jest niezłym wyborem (tylko AT LP 120 pasuje do tej wkładki jak ............. siodło)
Wiem, że to słaby gramofon dlatego szukam innego. Spodobał mi się AF i chciałem go kupić a wtedy dostałem ofertę na tego MH, zapytałem który lepszy a nie o ocenę reszty toru... Pewnie można lepiej ale mi bardzo odpowiada (wzmacniacz, CD, kolumny) próbuję stworzyć przyzwoicie grający i wyglądający tor analogowy ale taki który będzie pasował do reszty ... Zarówno jeden jak i drugi te warunki spełni...
Bardzo chętnie dowiem się jaki inny gramofon do 3500 plnów polecasz nie chciałbym jednak zamieniać tematu na gramofon do 3500 z dziesiątkami propozycji.
Dodam, że takich tematów przejrzałem już mnóstwo.
Więc jeśli jesteś tak miły dodaj swoją propozycję...
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#27

Post autor: marekw 76 »

slawek pisze: Marekw 76 jeśli Ci się podoba AF to go kup ,owszem ma minusy ale można je ogarnąć.Ja jestem za dowolny mam go ponad 2 lata i nie mógłbym się z nim rozstać ;)
Bardzo dziękuję za odpowiedź...
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#28

Post autor: marekw 76 »

MISSE pisze: Najśmieszniejszy jest fakt, iż nasz kolega z forum( robi klocki na bazie Thorensa) ma klocki które biją oba gramofony na głowę.
Poproszę o taką informację jeśli można...
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#29

Post autor: KUTI »

markw 76 sorry, ale w cenie AdF znajdziesz tyle pięknego i zarówno dobrze już grającego sprzętu, że głowa boli... Wszystko jeszcze zależy do jakiego stopnia chcesz dojść w przyszłości, jak chcesz się rozwinąć. Masz mnóstwo firm: Kenood, JVC (Victor), Pioneer, Sony, Denon itp itd... Luxmanów nie oglądaj, bo ja je lubię :morda:
Brnięcie na przód w tej dziedzinie ma sens, jeśli już sam wiesz czego oczekujesz, kręcić w kółko można się na placu zabaw. Jak dla mnie AdF jest ograniczony i tyle, MH nie znam, ale trąca właśnie PJ. Przemyśl dobrze na co chcesz wydać swoje pieniądz, bo to Ty i tak będziesz decydował, ale tutaj trzeba mniej jeszcze wyobraźnie, nie tylko pieniądze ;) Jak dobrze strzelisz, będziesz się sam śmiał z tego wątku...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
marekw 76
Posty: 94
Rejestracja: 21 paź 2015, 19:46

Re: Ad Fontes czy Music Hall MF 7.1?

#30

Post autor: marekw 76 »

Dziękuję za podpowiedź. Możliwe, że jest mnóstwo sprzętu w tej cenie ale ja nie znalazłem niczego w idealnym stanie co mogło by mnie urzec...
A gramofon chciałbym już mieć docelowy ewentualne zmiany potem to tylko wkładka stąd wygląd jest tak ważny...
ODPOWIEDZ