PRO-JECT ESSENTIAL II

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: PRO-JECT ESSENTIAL II

#31

Post autor: Obywatel »

Dante pisze: Z drugiej strony jego cenowy rywal czyli Dual 415 to jeszcze większe nieporozumienie.
No dokładnie - nacisk regulowany sprężynką to jest poziom Emanuela. W Pro-Ject Debut mamy jednak normalne ramię wyważane grawitacyjnie. Napęd paskowy jeśli trzyma poziom nowej Unitry to wcale nie jest tak źle ;) Myślę, że jest to jednak mniej więcej poziom paskowego Technicsa.

Poza tym pamiętajmy, że seria Debut jest drugą od dołu - czyli jest to gramofon raczej budżetowy. W dzisiejszych czasach cena ok. 1500 zł za nowy, w miarę uczciwie zbudowany gramofon nie wydaje się być wygórowana.

Nie jestem fanem marki Pro-Ject, ale na tle dziś produkowanego syfu gramofony tej marki wydaja się wręcz ostoją solidności. Na tle tych wszystkich dzisiejszych "Lenco", "Stanton", "TAEC" czy "Dual" PRO-JECTy naprawdę nie wyglądają źle.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: PRO-JECT ESSENTIAL II

#32

Post autor: KUTI »

No właśnie "nie wyglądają" źle, bo jeśli się zagłębić to tak jak opisał to Dante
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: PRO-JECT ESSENTIAL II

#33

Post autor: Myszor »

Obywatel pisze:Zawsze się zastanawiałem, czemu właściwie te PRO-JECTY mają taką złą prasę :?: Wyglądają na solidnie zbudowane gramofony więc co konkretnie jest w nich słabe: napęd, ramię, konstrukcja? Czy upgrade do lepszej wkładki nie przynosi efektu?

Ja np. nie kupiłbym takiego gramofonu ze względu na brak jakichkolwiek dodatkowych funkcji i brak pokrywy, ale doprawdy zachodzę w głowę czy jest w tych PRO-JECTach coś, co nie pozwala im dobrze brzmieć?
Ja ci powiem. Mój po prostu dudnił. Przy niskich częstotliwościach jakby miał pudło rezonansowe zamiast plinty. Paździerz.
Za lekki. A w biznesie liczy się prawie zawsze waga. Im coś cięższe tym droższe.
Wygląd, obroty itp były ok. Odsłuch zawodził.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: PRO-JECT ESSENTIAL II

#34

Post autor: Obywatel »

No i to są już jakieś konkrety: przeciętny napęd i ramię, słaba konstrukcja. Dobrze by było, żeby ludzie, którym się coś odradza wiedzieli dlaczego tak jest.

A jak jest z PRO-JECTami z wyższych półek?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PRO-JECT ESSENTIAL II

#35

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze: No i to są już jakieś konkrety: przeciętny napęd i ramię, słaba konstrukcja. Dobrze by było, żeby ludzie, którym się coś odradza wiedzieli dlaczego tak jest.
Ty myślisz że my nigdy o tym nie mówimy jak odradzamy tanie Pro-Jecty? :morda:
Nie każdy lubi wałkować temat za każdym razem.
Obywatel pisze: A jak jest z PRO-JECTami z wyższych półek?
Jest lepiej, tyle że to już zupełnie inne półki cenowe :)

Rega RP1 ma te same przypadłości co wspomniany Debut, tyle że ma nieco lepsze ramię.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ