Podstawowy Gramofon

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
KapitanPlaneta
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:00

Podstawowy Gramofon

#1

Post autor: KapitanPlaneta »

Cześć

Własnie jestem w trakcie remontu mieszkania, po nim wstawię sobie odświeżone radyjko Saba Freudenstadt 9... To jest nie za duże radio eksperymentalne z 2 normalnymi głośnikami Greencone i 2 glośnikami tubowymi (jak w starych gramofonach) z 1959r. Do tego mógłbym dołożyć jakiegoś lampowego DACa, ale stwierdziłem, że fajniej będzie pieniądze przeznaczyć na gramofon i płyty...

Przedwzmacniacz lampowy zrobi mi ojciec (ma w tym już doświadczenie).
Gramofon... Nie znam się, nie wiem czego szukać, nie wiem ile będę musiał wydać. Chciałbym żeby był w miarę estetyczny - żadnych srebrnych i świecących materiałów; oraz żeby Pink Floyd ładnie brzmiał :)

To:
Jaki producent? ew model
Ile muszę odkładać piniążka?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Podstawowy Gramofon

#2

Post autor: chudy_b »

KapitanPlaneta pisze: Jaki producent? ew model
Ile muszę odkładać piniążka?

Zanim zaczniesz się oburzać, że jesteś ignorowany, zrozum że nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Za mało danych. To że nie lubisz świecących i srebrnych materiałów nie wystarczy.

Wejdź na Allegro i bez patrzenia na cenę i stan znajdź coś co Ci się wizualnie podoba. Wtedy będzie trochę łatwiej Ci cos doradzić.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Podstawowy Gramofon

#3

Post autor: Obywatel »

KapitanPlaneta pisze: Saba Freudenstadt 9
Dźwięku klasy Hi-Fi z tego zabytkowego radia raczej nie będzie. Pasmo będzie tak ścięte, że w sumie nie ma znaczenia jaki kupisz gramofon - każdy zagra podobnie. Moim zdaniem jeśli chcemy słuchać płyt z gramofonu z wkładką magnetyczną, to reszta toru musi spełniać normy Hi-Fi.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
KapitanPlaneta
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:00

Re: Podstawowy Gramofon

#4

Post autor: KapitanPlaneta »

Obywatel pisze: Dźwięku klasy Hi-Fi z tego zabytkowego radia raczej nie będzie. Pasmo będzie tak ścięte, że w sumie nie ma znaczenia jaki kupisz gramofon - każdy zagra podobnie. Moim zdaniem jeśli chcemy słuchać płyt z gramofonu z wkładką magnetyczną, to reszta toru musi spełniać normy Hi-Fi.
A byś się zdziwił...
KapitanPlaneta
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:00

Re: Podstawowy Gramofon

#5

Post autor: KapitanPlaneta »

chudy_b pisze: Zanim zaczniesz się oburzać, że jesteś ignorowany, zrozum że nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Za mało danych. To że nie lubisz świecących i srebrnych materiałów nie wystarczy.
Mam szeroką akceptację... wystarczy żeby nie był cały srebrny i zbytnio nowoczesny w wyglądzie; może być staroświecki, może być nowoczesny, ale nie przebojowy... Od taki zwykły odtwarzacz płyt bez szmerów bajerów.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Podstawowy Gramofon

#6

Post autor: darkman »

KapitanPlaneta pisze: Saba Freudenstadt 9
A nie ma gramofonu w tej Sabie? Mam podobne w drewutni, jest z podnoszoną klapą i wewnątrz jest gramofon z wkładką ceramiczną.
Uniknąłbyś kłopotu toru z wkładką magnetyczną.
p.s. mogę jutro pyknąć fotki, już samo 'magiczne oko' wygląda klimatycznie.
KapitanPlaneta
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:00

Re: Podstawowy Gramofon

#7

Post autor: KapitanPlaneta »

darkman pisze: A nie ma gramofonu w tej Sabie? Mam podobne w drewutni, jest z podnoszoną klapą i wewnątrz jest gramofon z wkładką ceramiczną.
Uniknąłbyś kłopotu toru z wkładką magnetyczną.
p.s. mogę jutro pyknąć fotki, już samo 'magiczne oko' wygląda klimatycznie.
Fotek nie cyknę bo sprzęcior stoi u ojca (z 20 km ode mnie) i czeka na odświeżenie. Identyczny egzemplarz jest pod adresem http://www.radiomuseum.org/r/saba_freudenstadt_9.html - ten model to tylko radio i wzmacniacz : już było rozbierane i naprawiane.

Ale radyjkiem się pochwal - zawsze miło się patrzy na takie zabytki...
ODPOWIEDZ