poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
K.Woz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:38

poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#1

Post autor: K.Woz »

Witam wszystkich Forumowiczów!
Od kilku tygodni intensywnie przeglądałem to forum w nadziei, że sam (bez konieczności zadawania pytań) znajdę model gramofonu, który stanie się moim pierwszym. Niestety, poddaję się.
Zamierzam złożyć zestaw ukierunkowany na odsłuch muzyki rockowej/hardrockowej. Z tego co wyczytałem na forum, gramofon stanowi bazę, natomiast dla jakości brzmienia określonej muzyki kluczowa jest wkładka z igłą, a w dalszej kolejności głośniki (żeby nie było - o konieczności zakupienia wzmacniacza z opcją phono pamiętam). Poszukuję więc gramofonu:
  • - automatycznego, ewentualnie półautomatycznego (nie jestem i pewnie nie stanę się audiofilem, dlatego nie linczujcie mnie za odrzucenie manualnych),
    - z napędem bezpośrednim,
    - z mocowaniem wkładki 1/2 (choć to nie ten dział, w przypadku pozytywnego odzewu od razu zaryzykuję z pytaniem o konkretny model wkładki pod kątem mojego gustu muzycznego, ponieważ jest to kluczowe dla końcowego efektu - zamienniki i niższa półka mnie nie interesują),
    - w granicach 300-500 zł (używany, z lat świetności firm zajmujących się sprzętem audio),
    - *regulacja nacisku ramienia będzie atutem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, rady oraz informacje, również takie, eliminujące określone firmy w związku z ww. wymaganiami oraz przeznaczeniem sprzętu (np. Thorens, który ma opinię "nie dla początkujących").
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#2

Post autor: Wojtek »

Kwestia wizualna totalnie obojętna? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#3

Post autor: trafalgar »

Mam coś takiego
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#4

Post autor: darkman »

K.Woz pisze: *regulacja nacisku ramienia będzie atutem.
trafalgar pisze: Mam coś takiego
Trafalgar, to właśnie masz :D Zawsze wiedziałem, że jesteś gość na poziomie, ale teraz to już jestem absolutnie pewien :greetings-wavegreen: :D :D
Ciekawe czy by się to dało zainstalować u mnie.
:obscene-sexualvlick:

kolego @K.Woz wkadka to później zagaworzymy, ale żeby się łatwiej gadało to gdy będziesz pytał od razu określ co dla Ciebie znaczy niższa półka? To bardzo pojemne określenie.
K.Woz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:38

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#5

Post autor: K.Woz »

Wojtek pisze:Kwestia wizualna totalnie obojętna? :)
Wygląd jest sprawą drugorzędną.
trafalgar pisze:Mam coś takiego
Masz na myśli SL-Q2 z opisu czy posiadasz inny, zrobiony pod rock?
darkman pisze:kolego @K.Woz wkadka to później zagaworzymy, ale żeby się łatwiej gadało to gdy będziesz pytał od razu określ co dla Ciebie znaczy niższa półka? To bardzo pojemne określenie.
W rzeczy samej, powinienem doprecyzować. Domyślam się, że aby uzyskać zadowalający efekt, poniżej 200-250 zł nie ma sensu schodzić.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#6

Post autor: trafalgar »

K.Woz pisze: Masz na myśli SL-Q2 z opisu czy posiadasz inny, zrobiony pod rock?
Raczej coś innego
K.Woz pisze: Domyślam się, że aby uzyskać zadowalający efekt, poniżej 200-250 zł nie ma sensu schodzić.
Nie zawsze to sie sprawdza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#7

Post autor: Wojtek »

trafalgar pisze: Raczej coś innego
Po co ta tajemniczość?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
K.Woz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:38

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#8

Post autor: K.Woz »

Wojtku, zasugerujesz jakieś modele, spośród których warto będzie wybierać?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#9

Post autor: Wojtek »

Nie mam na to specjalnie czasu :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
K.Woz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:38

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#10

Post autor: K.Woz »

Ciekawe jest to, że gdy starych Forumowiczów jakiś laik bez sprecyzowanych wymagań zasypuje linkami do złomu z Allegro, uzyskuje odpowiedzi, że ten gramofon jest OK, ten niekoniecznie, nad tym trzeba trochę popracować, a tamten warto byłoby kupić, gdyby był trochę tańszy, itd. ... Z kolei gdy ktoś (w tym przypadku ja) zadaje konkretne pytanie o gramofon do odsłuchu takiej a nie innej muzyki, w odpowiedzi czyta, że jeden wie, ale nie powie, drugi nie ma czasu (choć dla wspomnianych laików go znajdował), a trzeci, nie wnosząc wiele do tematu, włącza się do dyskusji.
Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#11

Post autor: Michal35 »

Klepane to było już n razy. Myślisz że ktoś za ciebie siądzie i przeszuka oferty? No to trzeba trochę czasu a mało kto go ma.
Podaj linki do aukcji które się tobie podobają ( gramofony oczywiście) to koledzy się wypowiedzą( czyt podpowiedzą)
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#12

Post autor: ROCHO »

K.Woz,ten model był polecany za taką cenę jaką chcesz wydać, więc możesz się nad nim zastanowić. Tylko ma wady więc możesz się targować o cenę.

TELEFUNKEN TS 860

http://allegro.pl/telefunken-ts-860-i61 ... ule_id=201

A jak nie to sprawdź allegro i Użytkownik mwpj
Ktoś chyba kupował u niego i był zadowolony. Zrób kopiuj wklej w odpowiednim dziale i będą chłopaki doradzać czy warto.
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 21:27 przez ROCHO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#13

Post autor: cooledit »

K.Woz myślę , że pierwszą próbę poszukania mógłbyś śmiało przeprowadzić sam, na czymś takim jak Allegro, określając w wyszukiwaniu rejon polski a najlepiej miasto w którym mieszkasz i przefiltrować to wg przedziału cenowego od-do. Zazwyczaj można umówić się z takim sprzedającym na odsłuch a co jeszcze ważniejsze odebrać sprzęt osobiście, nie martwiąc się że jakiś tłumok Made in Poczta XXX pirdykie tym tak, że pierwsze kroki skierujesz do serwisu też najczęściej wątpliwej marki. Przy poszukiwaniu popatrzysz, porównasz ceny, zastanowisz się dokładnie ile możesz dać i jak coś znajdziesz to wklej kilka linków a na pewno coś się znajdzie albo udzieli dokładniejszych rad na dalsze szukanie. To proponuję a zrobisz wedle własnego uznania.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#14

Post autor: ojcie_c »

K.Woz pisze:Ciekawe jest to, że gdy starych Forumowiczów jakiś laik bez sprecyzowanych wymagań zasypuje linkami do złomu z Allegro, uzyskuje odpowiedzi, że ten gramofon jest OK, ten niekoniecznie, nad tym trzeba trochę popracować, a tamten warto byłoby kupić, gdyby był trochę tańszy, itd. ... Z kolei gdy ktoś (w tym przypadku ja) zadaje konkretne pytanie o gramofon do odsłuchu takiej a nie innej muzyki, w odpowiedzi czyta, że jeden wie, ale nie powie, drugi nie ma czasu (choć dla wspomnianych laików go znajdował), a trzeci, nie wnosząc wiele do tematu, włącza się do dyskusji.
Temat do zamknięcia.
Na tym forum promujemy własną inicjatywę. To Ty poszukujesz gramofonu, więc powinieneś wykazać minimum chęci i własnie przejrzeć dostępne oferty w zakresie budżetu, którym dysponujesz i ewentualnie wkleić linki do ofert. Wtedy koledzy napiszą tak, jak wspomniałeś wcześniej.

Przepraszam - nikt tutaj za Ciebie nie będzie szukał i wybierał. Jest OLX, jest allegro, ebay - wyszukiwanie zajmuje naprawdę niedużo czasu. Jeśli tego nie rozumiesz, tylko traktujesz forum jako "serwis wyszukujący", który odwali robotę za Ciebie - to nie tędy droga.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: poszukiwany pierwszy gramofon - z przeznaczeniem do...

#15

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
trafalgar pisze: Raczej coś innego
Po co ta tajemniczość?
No właśnie też nie rozumiem @traf? o co chodzi?
Sprzęt spoko (obiektywnie), cena bardzo atrakcyjna:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=8499
ODPOWIEDZ