TECHNICS SL-1600 MK2

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

TECHNICS SL-1600 MK2

#16

Post autor: Regsoft »

Obywatel pisze:takie kosmiczne "cosie", jak wujek Google pokazuje:
Wujek pokazuje wszystko to co sprzedawca/właściciel określił jako "audiofilski gramofon" co oznacza ... wielkie NIC :lol:
Są tu oczywiście jakieś arcydzieła "dizajnerskie" lub inne diamentowe przyciski ale chyba granica jest dosyć płynna i subiektywna ...

Chyba każdy gramofon do słuchania muzyki dla przyjemności podchodzi pod tą definicję.
Łącznie z tym Technics'em.
Tak mi się wydaje ... :?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

TECHNICS SL-1600 MK2

#17

Post autor: Regsoft »

steele pisze:jakieś niepotrzebne przepychanki.
Spokojnie ... mały off-topik chyba Ci krzywdy nie zrobi a fajnie czasem sobie pogaworzyć o ciekawych modelach jak na przykład tytułowy SL-1600 MK2 ... bez napinek ... sprzęt fajny ale też sympatycznie posłuchać jak ktoś popłynie na fali pożądania :lol:

PS. Gratulacje z wyboru, ceny i całej akcji ! Niech dotrze bez uszczerbku, pięknie zagra i posłuży latami ...
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

TECHNICS SL-1600 MK2

#18

Post autor: Obywatel »

Regsoft pisze:Wujek pokazuje wszystko to co sprzedawca/właściciel określił jako "audiofilski gramofon" co oznacza ... wielkie NIC :lol:
Są tu oczywiście jakieś arcydzieła "dizajnerskie" lub inne diamentowe przyciski ale chyba granica jest dosyć płynna i subiektywna ...
Dlatego przezornie w tamtym wpisie wziąłem przymiotnik "audiofilski" w cudzysłów ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
steele
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2016, 19:07

TECHNICS SL-1600 MK2

#19

Post autor: steele »

Regsoft pisze:Niech dotrze bez uszczerbku
Poprosiłem od porządne zapakowanie według forumowych reguł ;) żona też zaakceptowała wybór i nawet mi myjkę kupiła :shock: , więc mam nadzieję, że wszystko będzie OK ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

TECHNICS SL-1600 MK2

#20

Post autor: Regsoft »

steele pisze:Poprosiłem od porządne zapakowanie według forumowych reguł
Bardzo słusznie ! :D
steele pisze:żona też zaakceptowała wybór
Nie wiem co słucha Szanowna Małżonka ale w zanadrzu powinieneś przemyśleć muzę na winylu która ją utwierdzi w tym wyborze :lol:
U mnie przykładowo Joe Dassin, Diana Krall i parę innych które w połączeniu z dobrym winem i nastrojowym oświetleniem działają że hej ! :mrgreen:
steele
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2016, 19:07

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#21

Post autor: steele »

Gramofon już w domu i gra :) Sprzedający zadzwonił do mnie, że to zbyt delikatne żeby wysyłać i przywiózł mi Technicsa osobiście (akurat przejeżdżał przez moje miasto). Wszystko pięknie działa, jedynie na pokrywie drobne zarysowania, ale myślę, że spokojnie do spolerowania. Tak więc miła przesiadka z Unitra G-8010.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#22

Post autor: Wojtek »

Jak z Syrenki do Mercedesa... :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#23

Post autor: chudy_b »

steele pisze: na pokrywie drobne zarysowania, ale myślę, że spokojnie do spolerowania.
Ja dziś odebrałem paczkę z pokrywą od tego gramofonu po polerowaniu. Powiem, że na prawdę warto. Pokrywa niby nie gra, ale to jak lakier na samochodzie. Idealny odmładza ze 20 lat. Polecam.
steele
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2016, 19:07

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#24

Post autor: steele »

Rzucisz namiarami? Jaka cena?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#25

Post autor: chudy_b »

https://web.facebook.com/klimasudioserwis/

70 zł + przesyłka w dwie strony
steele
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2016, 19:07

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#26

Post autor: steele »

Dzięki, odezwę się do nich.
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#27

Post autor: herbee »

Steele, wygląda na to, że to Ty zdmuchnąłeś mi sprzed nosa tego Technics'a, spóźniłem się dosłownie kilka minut :). Oczywiście nie mam Ci tego za złe i gratuluję zakupu, życząc jednocześnie zadowolenia z tak zacnego sprzętu. Muszę się jednak pochwalić, że wczoraj upolowałem ten oto egzemplarz: http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 20120.html. Czaiłem się na ten model Technics'a od dłuższego czasu, bez większej nadziei na szybki sukces, i jestem teraz wniebowzięty, że jednak opłaciło się czekać - jutro, najpóźniej w piątek będę miał go w swoich rękach. Dobra, wystarczy tej egzaltacji, mam nadzieję, że się nie rozczaruję, wszystko będzie OK i w końcu mój wyczekany Technics godnie zastąpi wysłużonego Sony PS-11. Ludzie, jak ja nie mogę się doczekać tej chwili :)
steele
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2016, 19:07

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#28

Post autor: steele »

Gratuluję! Dobra cena. Ja chciałem srebrny bo mi bardziej kolorystycznie pasuje. Ogólnie jestem mega zadowolony, wszystko pięknie działa, jedynie rozpoznawanie rozmiaru płyty zawodzi przy przezroczysto-kolorowych winylach, no ale nie ma się co dziwić, skoro to jest oparte na czujnikach optycznych.
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#29

Post autor: ojcie_c »

@herbee - gratuluję strzału! Masz zacną wkładkę w tym egzemplarzu, podobno "równa się" obecnej AT120. Sprawdź koniecznie, czy wszystko działa jak należy.

Witaj w klubie użytkowników "rodziny" SL-1600mk2. :mrgreen:
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: TECHNICS SL-1600 MK2

#30

Post autor: herbee »

Dzięki, dzięki :) Niby igła nowa w tej wkładce, ale zakładam, że to najtańszy zamiennik więc raczej rozejrzę się za np. Jico. Na pewno dam znać o kondycji gramofonu jak już będę go miał i przetestuję :pray:
ODPOWIEDZ