2000 i okolice;)

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3783
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2000 i okolice;)

#91

Post autor: Obywatel »

Pro-Ject tylko od serii Classic w górę. Taniej i lepiej będzie kupić np. Technics SL-1600 MKII / SL-1610 MKII i poddać serwisowi. Choć powiem szczerze, że mnie mój wyniósł ponad 2 tys. zł ze wszystkim.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: 2000 i okolice;)

#92

Post autor: chudy_b »

Obywatel pisze: Taniej i lepiej będzie kupić np. Technics SL-1600 MKII / SL-1610 MKII i poddać serwisowi. Choć powiem szczerze, że mnie mój wyniósł ponad 2 tys. zł ze wszystkim.
Mogę sprzedać 1610MK2 po serwisie za 2k z lekkim plusem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#93

Post autor: Wojtek »

ciama92 pisze: Z nowego sprzętu w tym przedziale znajomy polecił mi firmę Pro-ject. Jednak widzę podzielone opinie na ten temat i chyba jednak wolałabym używany sprzęt za tę cenę kupić i uzyskać lepszy efekt odsłuchu.
I słusznie,

esdarek jest nam znany :)

Moim zdaniem powinnaś wybierać między Metzem, a Transoniciem, z wskazaniem na tego pierwszego.
Marki mogą nic nie mówić dzisiaj, ale to dobre sprzęty i warte takich cen "po remoncie" :)

Tyle że to są sprzęty do tysiąca, ale jeśli by wziąć pod uwagę wymianę wkładek zaraz po zakupie, na coś z wyższej półki to spokojnie zrobi się z tego wszystkiego 1500. A jak jeszcze dorzucimy jakiś lepszy przedwzmacniacz gramofonowy to dobijemy do 2k.
Obywatel pisze: Taniej i lepiej będzie kupić np. Technics SL-1600 MKII / SL-1610 MKII i poddać serwisowi. Choć powiem szczerze, że mnie mój wyniósł ponad 2 tys. zł ze wszystkim.
Piszesz że "taniej i lepiej", a tak naprawdę wcale nie taniej tylko ponad budżet :morda:
Po co w ogóle pisać takie "rady"?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ciama92
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2016, 22:31

Re: 2000 i okolice;)

#94

Post autor: ciama92 »

Posiadam kolumny Tannoy revolution r3 oraz wzmacniacz Pioneer A602. Niedługo chciałabym wymienić wzmacniacz również na taki który posiada wbudowane wejście phono. Chyba że to zły pomysł? Bo szczerze nie do końca się na tym znam dopiero zaczynam naprawdę się tym interesować i szukam w internecie porad co by się nie zrazić na samym początku. Mogę wyjść trochę ponad budżet, jednak wolałabym pozostać w okolicy tej granicy.

Zależy mi aby kupić dobry gramofon który nadal będzie służył mi przez kilkanaście lat.
Wojtek pisze: Moim zdaniem powinnaś wybierać między Metzem, a Transoniciem, z wskazaniem na tego pierwszego.
Jeżeli bym wybrała Transonica to co polecasz do dokupienia? ;)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2016, 00:48 przez ciama92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3783
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2000 i okolice;)

#95

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze: Piszesz że "taniej i lepiej", a tak naprawdę wcale nie taniej tylko ponad budżet :morda:
Po co w ogóle pisać takie "rady"?
Miałem na myśli, że Technics wyjdzie taniej niż "Classic Line" Pro-Jecta.

Jak akurat swojego 1610 kupiłem mało okazyjnie; zaraz po mnie dwóm forumowiczom udało się kupić znacznie korzystniej. Poza tym są też inne gramofony serii SL-1x00 /1x10 a także SL-Q(3)3, które nie osiągają aż takich cen, a na pewno będą lepsze od Pro-Jecta.
ciama92 pisze: Niedługo chciałabym wymienić wzmacniacz również na taki który posiada wbudowane wejście phono. Chyba że to zły pomysł?
Absolutnie nie jest to zły pomysł. Czasy kiedy wzmacniacze miały wbudowane przedwzmacniacze gramofonowe to generalnie najlepsze lata dla sprzętu audio. Trzeba tylko wiedzieć konkretnie jaki model jest godny polecenia.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ciama92
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2016, 22:31

Re: 2000 i okolice;)

#96

Post autor: ciama92 »

chudy_b pisze: Mogę sprzedać 1610MK2 po serwisie za 2k z lekkim plusem.
Kiedy robiłeś serwis i o jakim plusie mówimy? Masz może jakieś zdjęcia?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#97

Post autor: Wojtek »

ciama92 pisze: Chyba że to zły pomysł?
Skądże.
ciama92 pisze: Jeżeli bym wybrała Transonica to co polecasz do dokupienia? ;)
Ale o jaki rodzaj sprzętu do dokupienia pytasz teraz? :)
Obywatel pisze: Miałem na myśli, że Technics wyjdzie taniej niż "Classic Line" Pro-Jecta.
OK, to już inaczej wygląda :morda:

chudy_b, wystaw Technicsa na forumową giełdę :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#98

Post autor: darkman »

ciama92 pisze: Kiedy robiłeś serwis
A jakieś przemyślane pytanie Koleżanko? :) Serwis to on Ci może zrobić na wczoraj, jeśli to dobry termin(?).
Rozumiem zalety kobiecej kokieterii, ale masz do czynienia z forumowym specem od radioelektroniki (tak się ta dziedzina nazywała za mojej młodości).
[zapytałbym jaka wkładka oraz kiedy mogę odebrać gramofon?]
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: 2000 i okolice;)

#99

Post autor: Latro »

bierz od chudego bo jak wystawi w dziale sprzedam to może być za puźno :shock:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: 2000 i okolice;)

#100

Post autor: chudy_b »

darkman pisze: masz do czynienia z forumowym specem od radioelektroniki
:oops: :oops: :oops: :oops:

Koleżanka dostała ofertę na PW. Faktycznie gramofon miałem juz dawno wystawić, ale.... to tyyyle roboty :D
ciama92
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2016, 22:31

Re: 2000 i okolice;)

#101

Post autor: ciama92 »

darkman pisze: A jakieś przemyślane pytanie Koleżanko? :) Serwis to on Ci może zrobić na wczoraj, jeśli to dobry termin(?).
Rozumiem zalety kobiecej kokieterii, ale masz do czynienia z forumowym specem od radioelektroniki
Napisałam na samym początku że jestem osobą która się na danym temacie nie zna. Dlatego też postanowiłam zasięgnąć opinii osób specjalizujących się w danym temacie. Moja niewiedza może prowadzić do pytań które mogą się wydawać nieprzemyślane. Jednak uznałam że owa informacja byłaby dla mnie istotna - czy serwis był robiony 10 lat czy rok, miesiąc temu. Jeżeli to nie jest ważne to pytanie wynika z mojej niewiedzy, którą staram się zmniejszać z każdą wolną chwilą. Również nie uważam żeby moja płeć miała tu jakiekolwiek znaczenie :)

Wojtek pisze:
ciama92 pisze: Jeżeli bym wybrała Transonica to co polecasz do dokupienia? ;)
Ale o jaki rodzaj sprzętu do dokupienia pytasz teraz? :)
Myślałam może o wymianie wkładki, gdyż czytałam że to jest istotne ( jeżeli się mylę to mnie proszę poprawić).


Dziś znalazłam do kupienia w cenie 325€ poniższy zestaw:

*Technics SL-120 DD
*ramię - Tesla P1101
*wkładka - Ortofon OM 20

W sklepie mogłam wypróbować powyższy sprzęt. Wydawał się grać naprawdę przyzwoicie. Nie jestem melomanem więc zapewne nie jestem w stanie na początku winylowej przygody wyłapać błędów. Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z wymienionym sprzętem i czy jest on wart swojej ceny?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3783
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2000 i okolice;)

#102

Post autor: Obywatel »

ciama92, nie kombinuj tylko bierz SL-1600 od kolegi chudy_b. Popatrz na mój podpis i zobacz, jaka drogę przeszedłem zanim zobaczyłem, gdzie są konfitury ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#103

Post autor: Wojtek »

ciama92 pisze: Myślałam może o wymianie wkładki, gdyż czytałam że to jest istotne ( jeżeli się mylę to mnie proszę poprawić).
Pozwól że tym tematem zajmiemy się jak już będzie jakiś gramofon ;)
ciama92 pisze: Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z wymienionym sprzętem i czy jest on wart swojej ceny?
Nie słyszałem tego ramienia Tesla, ale cały zestaw w takiej cenie wydaje się być świetny, o ile jest w dobrym stanie.
chudy_b może potem zrobić przegląd :morda:
Obywatel pisze: ciama92, nie kombinuj
A niby dlaczego? Dobrze że rozważa różne opcje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#104

Post autor: darkman »

Wojtek pisze: Dobrze że rozważa różne opcje.
Jasne, że tak. Zakupy warto dokładnie przemyśleć i rozważyć.
Ramię Tesla P1101, bardzo dobrej klasy. Na tym etapie koleżance ta informacja wystarczy, bo to że gra w klasie SME przy dużo atrakcyjniejszej cenie, może już nie być czytelną informacją.
Czy to dobry bat do SL-120dd i czy cokolwiek wnosi miast oryginalnie montowanego firmowego ramienia w stosunku do SL1610? Nie jestem przekonany. Prawdopodobnie nie.
Technics taki czy inny nie sprawi raczej zawodu. Firma solidna w tamtych latach i ma swoich fanów. Niektórych niepoprawnych w zauroczeniu, ale taka karma.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3783
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2000 i okolice;)

#105

Post autor: Obywatel »

darkman pisze: Czy to dobry bat do SL-120dd i czy cokolwiek wnosi miast oryginalnie montowanego firmowego ramienia w stosunku do SL1610? Nie jestem przekonany. Prawdopodobnie nie.
Zawsze sceptycznie podchodzę do takich domowych modyfikacji o ile nie wiem kto konkretnie je wykonywał. Jak wiadomo, nie brak na tym świecie różnych tuningowych drwali :doh:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ